Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Cerapur 2200W Opinie

27 Lut 2020 19:38 459 6
  • Poziom 9  
    Witam,

planuję modernizację ogrzewania i chcę wymienić stary kocioł dwufunkcyjny z otwartą komorą na nowy, kondensacyjny. Chciałbym zamontować kocioł Junkers Cerapur 2200W, jednak nie mogę znaleźć opinii ani nic konkretnego na jego temat w internecie. Są podobne kotły, choćby model GC 2300W, jednak jest on 1000zł droższy. Nie wiem jakie są różnice między nimi. Teoretycznie mają wszystko takie samo. Jedyne to moc jest inna. W tym tańszym jest to 4,8 - 25kW, natomiast ten droższy ma moc 3 - 25kW.
    Czy jest tu ktoś, kto mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jeżeli możesz to kup Boscha GC2300. Większa wydajność na c.w. (mocniejszy wymiennik wtórny). Większa precyzja zwłaszcza przy korzystaniu z natrysku. Modulacja od 3,0-25,0 kW.
  • Poziom 9  
    Różnica jest raptem 0,6 l/min. Czy to jest aż tak dużo? Pytam bo nie jestem specjalistą.
  • Poziom 24  
    Do jakiego domu/mieszkania?
  • Poziom 9  
    Mieszkanie 80m2. Stare budownictwo. Ocieplone, ale na ostatniej kondygnacji, gdzie strych jest nieocieplony. Grzejniki w sumie na 10kW, lekko przewymiarowane.
  • Poziom 24  
    Ten z lepszą modulacją będzie mógł płynniej pracować. W okresie mniejszego zapotrzebowania na ciepło - zejdzie do mocy minimalnej i będzie sobie utrzymywał ciepło. Ten tańszy - będzie czasem „taktował” - bo jego moc minimalna okaże się zbyt duża. No i wydajność na c.w.u. - droższy ma trochę lepsza.
    Obydwa będą pracować - natomiast ten droższy będzie bardziej „dopasowany”. Ten tańszy będzie w niektórych momentach „za duzy” i będzie wygaszał palnik, a ideą pracy kotła kondensacyjnego jest praca ciągła i dostarczanie dokładnie tyle ciepła ile w danym momencie Twoj dom może odebrać.
  • Poziom 9  
    Jak grzejnik w całym mieszkaniu są na dobrane na około 10kW a mieszkanie, jak liczyłem w jakimś kalkulatorze, ma straty około 9kW. Jak duży/mały kocioł powinienem kupić? Jak dobrze rozumiem, moc minimalna ma duże znaczenie. Kupując kocioł o mocy minimalnej 4kW, gdzie grzejniki odbierają 10kW, w którym momencie kocioł zacznie taktować i czy w ogóle to zrobi? No i co złego jest w taktowaniu?
    Kolejne pytanie. W pokoju najzimniejszym mam regulator Euroster 2026TxRx. W mieszkaniu kiedy nikogo nie ma, albo na noc, ustawiona jest temperatura 19 stopi, a kiedy ktoś jest to 21. Jak duży będzie to miało wpływ na pracę kotła?
    Pytam się bo jestem kompletnym laikiem.