Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo FH 4 - Błąd ciśnienia paliwa

27 Lut 2020 20:45 405 15
  • Poziom 19  
    Witam. Boryka się z problemem w volvo fh 4 e6 , pokazuję błąd EMS P008A00 niskie ciśnienie paliwa po niskiej stronie. Zostały wymienione filtry (ori) ,czujnik (ori),czyszczenie smoków, nic to nie pomogło. Błąd można skasować i auto jeździ normalnie tydzień, a nawet dwa, jak się błąd ma pojawić to silnik zaczyna nie równo pracować przez chwilę. Może ktoś przerabiał ten temat.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 2  
    Auto ben/gaz?
    Moderowany przez ArturAVS:

Wiesz jak wygląda FH 4?
    3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

• Poziom 19  
    To jest auto ciężarowe volvo fh 4 euro 6 500km , diesel
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 2  
    Nie wiem który rok - należałoby fizycznie sprawdzić ciśnienie, prawdopodobnie moduł obsługi 7 wtryskiwacza czasem się zawiesi i ścina ciśnienie,, w najgorszym wypadku - o ile wg serwisu jest to niemożliwe to potrafi wtedy wepchnąć powietrze to niskiego układu ciśnienia.
    nie masz czasem podwyższonego spalania i braku mocy od dołu?
  • Poziom 28  
    Podaj nr vin na pw.

Dodano po 44 [minuty]:

Jakie oznaczenie silnika.

Dodano po 8 [godziny] 21 [minuty]:

Sprawdżczy na zasilaniu paliwem czy nie pokazują sie pęcherzyki powietrza jesli nie to pompa wstępna niskiego ciśnienia do wymiany.
  • Poziom 19  
    Pompa, filtry ,smoki podmieniane. Nic to nie pomogło.
  • Poziom 19  
    Czujnik nowy oryginalny, cisnienie pokazuje około 7 bar , problem nie jest ciągły, po skasowaniu błędu auto jeździ normalnie dwa trzy tygodnie. Jak wyskoczy błąd auto zaczyna nierówno pracować i szarpać.
  • Poziom 19  
    Tak E6 2015r ,ręczna pompka paliwa .
  • Poziom 28  
    Jesli piszesz że czujnik pokazuje ciśnienie 7 bar to troche jak na moje rozeznanie za dużo. Sprawdz manualnie manometrem jesli ciśnienie sie pokrywają wymień zawór utrzymania ciśnienie z mojej informacji maxymalnie zasilanie 5-6 bar wyglada na to ze zawór utrzymania cienienia ci waruje.
  • Poziom 19  
    Dokładnie cisnienie wacha się między 6,3 Max 7
  • Poziom 31  
    ArturAVS napisał:
    To trochę za dużo jak dla mnie, choć nie miałem do czynienia zE6, to konstrukcyjnie układ zasilanie chyba niewiele się różni.

Rożni się i to rażąco jeżei to już CR.
  • Poziom 2  
    Tutaj pokazuje takie ciśnienie bo mierzy tylko na starcie silnika, potem co 4 h.. jak masz ciśnienie 7 bar to problem o którym rozmawialiśmy wczoraj. Moduł AFI puszcza w tył powietrze