Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp SJ-BA31IEDA2-EU Kod błędu Sr

wydling 27 Feb 2020 21:53 7839 10
    wydling
    Level 12  
    Witam może ktoś podpowie o co chodzi na wyświetlaczu lodówki. Sharp SJ-BA31IEDA2-EU pokazuje błąd Sr❗do tego krótki sygnał dźwiękowy do lodówki dopuszczany był gaz ponieważ przetarła się jakaś rurka i chodziarka nie chodziła teraz ładnie chodzi tylko ciągle wskakuje ten błąd co jest bardzo denerwujące dla ucha dziękuję za wszelkie podpowiedzi
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Piotr2608

Level 40  
    Sr - "Failure Warning" - There is/are some part(s) Out of order or there is a failure in cooling process
    wydling
    Level 12  
    Piotr2608 wrote:
    Sr - "Failure Warning" - There is/are some part(s) Out of order or there is a failure in cooling process
    Problem wtym ze lodówka do póki nie chłodziła nie pokazywała żadnego błędu. Teraz po naprawie gdzie nieszczelność została usunięta i napełniona gazem wyświetla taki komunikat pomimo tego, że chodzi jak należy.
    Sebastian_M26
    Level 20  
    No to zgłoś reklamację usługi naprawy na podstawie paragonu lub faktury
    wydling
    Level 12  
    Problem w tym, że fachowiec naprawił powiedzmy pod kątem mechanicznym, a od tego umywa ręce. ?
    marta-n85
    Level 2  
    Witam.
    Z nasza lodówką tej samej firmy to samo, kupiona w kwietniu 2 lata temu, gdzieś na jesieni zaczął wyskakiwać błąd Sr i piszczeć. Serwisant przyjechał, ale nie umiał znaleźć przyczyny. Wymienił cos za szufladami w zamrażarce bo było trochę wilgotne i być może dlatego wyskakiwał błąd. Błąd i tak po jakimś czasie wrócił, ale znikł.

Ale tej jesieni jest to samo-myślałam ze może reaguje tak na spadek temp. nocą. Przez jakiś czas wydaje mi się ze pomagało nie przykręcanie grzejnika na noc. Teraz znów piszczy, przeważnie nocą. Gwarancja już wyszła i tak szczerze jak mam płacić za serwisanta, który nie ma na nią pomysłu to wole czekać aż się zepsuje i kupić nową. Jednak może udało się Panu ustalić przyczynę piszczenia i błędu?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    marta-n85
    Level 2  
    W mojej jest napisane zeby skontaktowac sie z serwisem
    wydling
    Level 12  
    Nie udało ustalić mi się co jest przyczyną a to za szufladami to poprostu czujnik temperatury drugi jest do góry w chłodziarce

Ja poprostu rozwiązałem problem w ten sposób że wyciągnołem ten panel sterujący "wyświetlacz" i wypiołem wtyczke efekt taki ze nie mam możliwości ustawienia temperatury ale lodówka działa poprawnie i co najważniejsze nie piszczy :)
    marta-n85
    Level 2  
    Jak doprowadzi mnie to do furii to tez tak zrobie. Lodowka mimo tego błedu dziala,poza tym błedem jestem z niej zadowolona. Dziekuje za propozycje rozwiazania.pozdrawiam😊
    wydling
    Level 12  
    Miałem identyczną sytuację wszystko działa tylko strasznie mnie irytowalo piszczenie