Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Rejestrator Dahua - "kanał jest podłączony. Czy chcesz teraz zastąpić obecn

28 Lut 2020 17:06 342 6
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich,

Podczas uruchomienia rejestratora wyskakuje wiadomość "kanał jest podłączony. Czy chcesz teraz zastąpić obecny?"
    Są podłączone 3 kamery, gdy naduszę ok lub anuluj uruchamia się jedna kamera a resztę muszę dodać z ręki.

Może ktoś z was wie jak to rozwiązać?
    Dodam jeszcze że kamera która się uruchamia ma inne hasło ale nie powinno mieć to znaczenia.

Rejestrator PoE na 4 kamery, wykorzystane są 3 porty.
  • Poziom 3  
    Model rejestratora: DHI-NVR210P-S2
  • specjalista-kamery przemysłowe
    dyzio_dy napisał:
    Model rejestratora: DHI-NVR210P-S2

A nie przypadkiem NVR2104-S2? Wskazanego przez Ciebie modelu nie ma. A piszesz, że Twój posiada 4 porty PoE.

Ale mniejsza o to. Może masz w menu od kamer, dodane 4 kamery i próbujesz dodać kamerę 5? Wstaw zdjęcia z menu od kamer, jak i ustawień sieciowych.
  • Poziom 3  
    Tak zgadza się to ten model co mówiłeś, sytuacja wygląda następująco: mam trzy kamery jedna kamery łączy się automatycznie, druga ma wymuszone IP i jest dodana z ręki i trzecią tak samo. Wiąże się to z hasłem ponieważ rejestrator wymusza łączenie się np. po haśle standardowym admin i pierwsza kamera ma też admin następne kamery były dodawane po wejściu RODO i zostało wymuszone w kamerach hasło o długości 8 znaków. A rejestrator dodaje je jako hasło admin.
    Wydaje mi się że to jest powód tego komunikatu, tylko teraz wystarczy zmienić hasła rejestratora i pierwszej kamery? Jutro będę próbował coś tam z tym zrobić i zrobię zdjęcia ustawień.
  • Poziom 3  
    Sprawdzałem dzisiaj ustawienia tych kamer i jest wszystko dobrze, wszedłem na kamerę sprawdziłem adresację IP jest ustawiona na statyczny, nie wiem czemu jak kamerę podłączam do rejestratora nie chce się z automatu połączyć tylko wywala błąd złego hasła.
    Ustawienia rejestratora:
    Rejestrator Dahua - "kanał jest podłączony. Czy chcesz teraz zastąpić obecn

Ustawienia kamer:

Pierwsza kamera chodzi zawsze rejestrator wymusza hasło standardowe i tak ma kamera wszystko jest ok
    Druga kamera wywala błąd hasła mimo że jest w konfiguracji ustawione hasło, rejestrator wymusza standardowe.
    Trzecia kamera niby chodzi ale się często zrywa nie może znaleźć hosta ale myślę że tu jest raczej wina kabli, też nie ma zapamiętanego hasła ta sama sytuacja co w drugiej kamera po DHCP
  • Poziom 3  
    Komunikacja naprawiona zamykam temat.
  • Poziom 3  
    Komunikacja naprawiona zamykam temat.

Dodano po 1 [minuty]:

Skróciłem przewód okazało się że było załamanie kabla i już miał problem z komunikacją.