Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A3 8P Wymiana radia - Wymiana oryginalnego concert 1 na sony

pilkanozna1 29 Feb 2020 03:05 4503 5
    pilkanozna1
    Level 5  
    Witam! Dzisiaj podjąłem się wymienienia starego radia Audi Concert 1 na nowe radio Sony DSX A410BT. Nowe radio po podłączeniu nie działa, zupełnie się nie włącza, nie dostaje prądu. Próbowałem różnych kombinacji podłączenia kabli na ISO, jednak nic nie przyniosło rezultatu. W załączniku wrzucę parę zdjęć na podstawie których mam nadzieje ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc. Audio NIE bose, połączenie kabelków żółty i czerwony według zaleceń, jednak przetestowałem już każdy scenariusz połączenia tych kabli. Stare radio po ponownym podłączeniu pozostaje sprawne, bezpiecznik w radio również sprawny. Audi A3 8P Wymiana radia - Wymiana oryginalnego concert 1 na sony Audi A3 8P Wymiana radia - Wymiana oryginalnego concert 1 na sony Audi A3 8P Wymiana radia - Wymiana oryginalnego concert 1 na sony Audi A3 8P Wymiana radia - Wymiana oryginalnego concert 1 na sony
    Piotr730
    Level 10  
    Witam. Z tego co widzę masz niestandardowo wyprowadzone kable na kostce, którą łączysz z gniazdem fabrycznym auta...
    Kabelki nie są wpięte w te miejsca które powinny.
    Przynajmniej mam taką nadzieję, że w Audi a3 obejmuje typowy standard ISO.
    Jak byś mógł, to dla porównania pokaż zdjęcie kostki od starego fabrycznego radia
    pilkanozna1
    Level 5  
    Piotr730 wrote:
    Witam. Z tego co widzę masz niestandardowo wyprowadzone kable na kostce, którą łączysz z gniazdem fabrycznym auta...
    Kabelki nie są wpięte w te miejsca które powinny.
    Przynajmniej mam taką nadzieję, że w Audi a3 obejmuje typowy standard ISO.
    Jak byś mógł, to dla porównania pokaż zdjęcie kostki od starego fabrycznego radia

Fabryczne radio jest bezpośrednio podłączone do kostki wychodzącej z auta, nie ma żadnych przejściówek.

Dodano po 2 [godziny] 50 [minuty]:

Oryginalna kostka zasilająca z radia zawiera tylko dwa aktywne piny (zaznaczyłem je na czerwono)
    Audi A3 8P Wymiana radia - Wymiana oryginalnego concert 1 na sony
    Radio przy podłączeniu pinów 15 i 16 wcale się nie włącza, czyli czegoś mu jeszcze brakuje.
    MDD
    Level 28  
    Mogę się mylić. Instrukcja strona 7 . Pierwsze uruchomienie radia. Nacisnąć i przytrzymać DSPL oraz wstecz razem przez ok 2 sekundy.
    pilkanozna1
    Level 5  
    MDD wrote:
    Mogę się mylić. Instrukcja strona 7 . Pierwsze uruchomienie radia. Nacisnąć i przytrzymać DSPL oraz wstecz razem przez ok 2 sekundy.

Nie rozwiązuje to mojego problemu.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Pin 12 ... ilez mozna pisac o podlaczeniu radia? To sa 3 przewody i az dziesiatki tematow na forum.