Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala Elmes CBP32S do małego systemu alarmowego

Elektronik2013 29 Feb 2020 13:39 297 3
Optex
    Elektronik2013
    Level 11  
    Witajcie. Potrzebuje u siebie w budynku gospodarczym zainstalować prosty, tani alarm z powiadomieniami SMS. Wykonywałem różne instalacje ale nigdy nie instalowałem alarmu dlatego chce się was poradzić. Zainteresował mnie prosty alarm ELMES CBP32S, właściwie spełnia on moje wszystkie oczekiwania jednak nie wiem czy sprawdzi się w instalacji jaką chce wykonać. Chciałbym zabezpieczyć 10 drzwi kontaktronami i zamontować 2 czujki ruchu. Jest to budynek gospodarczy więc drzwi są drewniane ale bardzo solidne i szczelnie dochodzą po zamknięciu. Właściwie to po przeczytaniu instrukcji wszystko jest dla nie jasne lecz do końca nie wiem jak połączyć przy tej centrali 2-3 kontaktrony razem na jednej liniI. Spotkałem się też z opinią że kontaktrony nie są dobre przy tego typu drzwiach. Moglibyście polecić niedrogie kontaktrony do tej centrali i jak je połączyć razem, gdzie wstawić rezystory parametryzujące 1k i 3k3 ohma. Centrala o której wspomniałem ma 6 wejść parametrycznych. Chciałbym na pierwszym podłączyć na 2 kontaktrony, na drugiej kolejne 2, na trzeciej 3, a na czwartej 3, dwie ostatnie wykorzystać do czujek ruchu. Jedyna funkcjonalność jaką potrzebuje to powiadomienia SMS przy otwarciu drzwi i pilot do rozbrajania alarmu. Nie planuje rozbudowy systemu. Z góry dzięki za wszelkie porady.
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    Elektronik2013
    Level 11  
    Dlaczego lepiej zastosować wyłączniki krańcowe? Pewnie przy drzwiach typu gospodarczego/garażowego kontaktrony by mogły nie działać poprawnie. Byłbym wdzięczny za polecenie jakiś konkretnych wyłączników krańcowych. Przy tej centrali z zastosowaniem wyłączników krańcowych powinienem zastosować rezystory? Wiem że przy jednym daje szeregowo rezystor 1k a równolegle 3k3.

Oto niektóre z drzwi do zabezpieczenia
    Centrala Elmes CBP32S do małego systemu alarmowego
    Elektronik2013
    Level 11  
    Może ktoś coś więcej podpowie co do połączenia razem kontaktronów do tej centrali. Znalazłem takie które mają niby większą odległość działania czyli model SATEL BOCZNY B-1M BR, w opisie są podane 3cm więc myślę że dadzą rade, drzwi się zamykają dość ciasno.