Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen DS5 Hybryda 2,0 diesel - Citroen DS5 Hybryda, zapala i gaśnie po kilku s

29 Lut 2020 15:17 465 9
  • Poziom 2  
    Witam
    Citroen DS5 Hybryda, silnik 2,0 diesel zapala i gaśnie po kilku sekundach. Wyświetlany jest komunikat „napraw samochód usterka elektryczna” Po podłączeniu Diagboxa w kalkulatorze falownika HCU1 aktywne są błędy p1A45, U1209, U1218 i P0513 oraz w parametrach Kodowanej Blokady Rozruchu informacje : „kalkulator zablokowany, sparowany- pojedyncze zablokowanie. Odpowiedź inteligentnego modułu sterującego nieprawidłowa”. Podjąłem próbę adaptacji najpierw akumulatora trakcyjnego wysokiego napięcia (wymóg programu Diagbox) następnie kalkulatora HCU1. Jednokrotnie nastąpiło połączenie z HCU1 znikło kilka poprzednich błędów (pozostały 4 wymienione wcześniej) jednak uzdrowienie auta nie nastąpiło. Kolejne próby adaptacji kończą się komunikatem o „niemożności ukończenia procedury adaptacji. Auto kupiłem w takim właśnie stanie niesprawne, oraz z uszkodzonym lekko zderzakiem tylnym i po wystrzale napinaczy pasów bezpieczeństwa (pasy wymieniłem, kontrolkę Airbag zgasiłem). W serwisie oceniono że koszt naprawy wyniesie ok. 30 tys. (przekraczające wartość auta) a podobno wymiana na używany falownik HCU1 nic nie da gdyż jest on przypisany numerem VIN do samochodu.
    Czy ma ktoś może jakiś pomysł na uzdrowienie tego problemu? Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Czesc. udało ci się ogarnąć auto u mnie to samo tyle tylko ze po strzale odpalal, postal jakies 3 miesiące mam błąd akumulatora trakcyjnego uszkodzona izolacja odpala i gasnie może cos masz na ten temat
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    tomala78 napisał:
    Czesc. udało ci się ogarnąć auto u mnie to samo tyle tylko ze po strzale odpalal, postal jakies 3 miesiące mam błąd akumulatora trakcyjnego uszkodzona izolacja odpala i gasnie może cos masz na ten temat
    pozdrawiam

Ja ciągle poszukuję rozwiązania. U ciebie mogło coś zawilgnąć lub zaśniedzieć. Posprawdzałbym najpierw wszystkie połączenia wtyków, następnie sprawdzić błędy Diagboxem i ewentualnie spróbować adaptacji.
  • Poziom 2  
    Ogarnalem temat jak coś to dzwon siedziałem dziś do 2.20 i poszlo
  • Poziom 29  
    tomala78 napisał:
    Ogarnalem temat jak coś to dzwon siedziałem dziś do 2.20 i poszlo
    można napisać rozwiązanie aby każdy mógł spokojnie przeczytać. Jeżeli upierasz się jednak aby dzwonić to podaj tutaj swój numer telefonu, aby każdy mógł w razie problemu zadzwonić.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie. To nie jest takie proste bo zacząłem już tak kombinować ze nie świeciła już żadna kontrolka. Nr wysłałem ci na prv może jak ty ogarniesz to napiszesz. Chyba ze dziś na trzeźwo pomyśle i opisze. Co najlepsze próbowałem połączyć się on line z public.server Peugeot Citroen. Po zakupieniu żetonów nie wiem czy przez to ze interfejs jest jaki jest po jednym podłączeniu i teście globalnym pisało ze kredyt wykorzystany. Chyba ze coś się dzieje na stronie przez zaistniała sytuacje na świecie.
  • Poziom 14  
    da rade dopisac uzywany HCU1
  • Poziom 2  
    Be online tez pójdzie. Oprócz tego co robisz sprawdź klemę plus wypinając elektronikę i sprawdź błędy czy przybedą w bsm jeśli nie to masz uwalony główny bezpiecznik. Jedziemy dalej sprawdź w hybryda 2 stan baterii i chodzi mi o procent naładowania oraz jej żywotność. Później jak sprawdzisz daj znać. Oraz sprawdź mase która idzie na główne bezpieczniki dokręcania na podłużnice. Ja dziś swoją ogarnalem do końca wcześniej jeździł tylko na silniku zwykłym w momencie przejścia na hybrydę były błędy jak u ciebie. Później jak ogarnalem twoje zaczął się cyrk ale dziś po 11 godzinach z ulubiona marka ogarnalem do końca gdzie akumulator by totalnie zerowy i to tez idzie zrobić gdzie każdy do kogo dzwoniłem od hybryd chciał ja ładować za 600 plus
  • Poziom 13  
    specjalistasamochody napisał:
    da rade dopisac uzywany HCU1

Podobno immo jest w hcu1. W jaki sposób można dopisać używany hcu1?