Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OD850 vs RK315DT montaż na 2,7m

29 Lut 2020 20:48 162 4
  • Poziom 3  
    Cześć!
    chciałbym zainstalować dwa zewnętrzne czujniki ruchu do ochrony tyłu domku letniskowego. Czujniki byłyby montowane do podbitki na wysokości 2,7m od gruntu (2,4 do fundamentu). Kąt około 45 stopni.
    OD850 vs RK315DT montaż na 2,7m

Ze względu na wysokość rozważam czujnik OD850 oraz RK315DT.

OD850
    +cena
    +dostępny uchwyt sufitowy
    +wygląd

RK315DT
    +bardzo pozytywne opinie
    -musiałbym montować na rurce przykręconej do podbitki

Czasem po terenie przechadzają się koty (zazwyczaj spacerują fundamentem- maksymalna wysokość ich skoku to 30cm), pojawiają się ptaki.
    W obszarze znalazłoby się trochę winogron (raczej zwarte, bez długich i kołyszących się gałęzi) i kilka gałęzi drzew.

Czy w moim przypadku (wysokość, koty, drzewa) powinienem odrzucić któryś z czujników czy też oba poradzą sobie porównywalnie?
    Według ich instrukcji dopuszcza się montaż na wysokości 2,7m.
    Czujniki będą na linii licznikowej, sporadyczne naruszenia byłyby akceptowalne, ale nie chciałbym otrzymywać naruszenia od każdego jednego kota.
    Chciałbym, żeby czujniki osłaniały się wzajemnie.

Skłaniam się w kierunku Boscha ze względu na uchwyt i cenę. Na posesji mam 3 Opale i jednego EDS 2000- nie mam doświadczenia z rozważanymi czujnikami.
  • OptexOptex
  • Poziom 14  
    Z doświadczenia powiem na różnych instalacjach najlepiej na zewnątrz sprawdzają się u mnie czujniki optexa czy to bx czy vx obydwa kryją bardzo ładnie teren i praktycznie nie ma z nich fałszywych alarmów. Co w przypadku opali np jest albo czujnik jest skręcony na minimum albo są fałszywe alarmy.

Tylko jeśli chodzi o czujniki vx i bx one są montowane na 1,3m więc jak masz taką możliwość to pomyśl o takich czynnikach
  • OptexOptex
  • Poziom 3  
    LouWw napisał:
    Co w przypadku opali np jest albo czujnik jest skręcony na minimum albo są fałszywe alarmy.

Opale pracują od sierpnia na fabrycznych ustawieniach czułości, z dwóch zdarzyły się tylko dwa fałszywe naruszenia (motyl na soczewce i ptak 10cm od czujnika).
    Trzeci jest za blisko drogi (~13m, błąd nowicjusza) i łapie mikrofalą większe auta. Samo w sobie nie byłoby to aż takim problemem, ale o ~16:20 w październiku słońce trafia w soczewkę i potrafi uruchomić naruszenie o tej godzinie przez kilka dni.
    LouWw napisał:
    Tylko jeśli chodzi o czujniki vx i bx one są montowane na 1,3m więc jak masz taką możliwość to pomyśl o takich czynnikach

Niestety ściana nie jest płaska i zostaje tylko podbitka.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Itaktojest napisał:

Skłaniam się w kierunku Boscha ze względu na uchwyt i cenę. Na posesji mam 3 Opale i jednego EDS 2000- nie mam doświadczenia z rozważanymi czujnikami.

Z tymi czujkami Boscha również nie mam doświadczenia, natomiast RK315 powiesiłem ponad 50szt i nie ma z nimi absolutnie żadnych problemów. Około 6 lat temu zabezpieczałem tymi czujkami teren leśny, nie ogrodzony, także drzewa, ptaki, przypadkowe zwierzęta (w tym sporo wiewiórek), słońce. Instalacja działa, regularnie serwisowana i nie generuje fałszywek.
    Podsumowując, pomijając cenę i uchwyty, ja polecam Watchouty.
  • Poziom 21  
    RK 315 to inna czujka jak OD 850, Jeżeli wygląd, cena i wysokość montażu nie jest problemem to RK 315 jest zdecydowanie lepszym wyborem, ale pamiętaj tam sa dwa piry więc uważaj na wysokość montażu ! RK 315 nie jest "ładnym", tanim czujnikiem ale to inna półka, nie powinno się porównywać tych czujek. Oczywiście OD 850 to bardzo dobry produkt ale inny niż RK 315