Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik do małego buggy/gokart

01 Mar 2020 08:58 246 8
  • Poziom 4  
    Witam. Mam zamiar zbudować buggy dla dziecka 😉. Wiadomo tata też się chętnie przejedzie. Mam problem z silnikiem bo nie wiem jakiej mocy byłby wystarczający do takiej wiarę dobrej zabawy, lekkie górki większość płaskiej jazdy. Myślałem o 4T od agregatu 9km z konwenterem obrotów jakiegoś Chińczyka. Tylko którego? Bo na rynku jest ich pełno. Może Lifan , Loncin czy może jakiś inny? Pomóżcie bo głowie już mi się kotłuje od tego myślenia. Wspomnę tylko że kupiłem używany silnik hondy gx270 i zostałem oszukany bo jest stroszny luz na tłoku i żre olej 0,5l na 30min. Do wydania mam 1500zł.
  • Poziom 32  
    Jak chcesz zrobić autko też dla tatusia to za silnik z hondy civic dasz 1200zł ;)
  • Poziom 4  
    O kurde od auta?😉 Nie ufam aż tak bardzo swojej konstrukcji, a po drugie nie mam aż takiego doświadczenia w mechanice do złożenia czegoś takiego. Wolał bym coś prostszego. Ale dziękuję za odpisanie.
  • Poziom 4  
    kortyleski napisał:
    Elektryk. Tylko. Ale to i tak nie ten budżet.
    Lechens napisał:
    Nie ufam aż tak bardzo swojej konstrukcji,

Pokaż konstrukcję. A w szczególności hamulce.

Na razie mam tylko to. Silnik do małego buggy/gokart Silnik do małego buggy/gokart

Dodano po 1 [minuty]:

kortyleski napisał:
    Elektryk. Tylko. Ale to i tak nie ten budżet.
    Lechens napisał:
    Nie ufam aż tak bardzo swojej konstrukcji,

Pokaż konstrukcję. A w szczególności hamulce.

Na razie mam tylko to. Silnik do małego buggy/gokart Silnik do małego buggy/gokart

Dodano po 2 [minuty]:

Pokaż konstrukcję. A w szczególności hamulce.[/quote]
    A hamulce, myślałem o tych Silnik do małego buggy/gokart
  • Poziom 38  
    Zastosuj silnik od skutera z przekladnią.
  • Poziom 38  
    Skuter 45km/h
    Wazy więcej niz gokart.
    Trzeba dobrac przelożenie.
    Mozesz kupic 123cm3.
  • Poziom 2  
    I jak postępy z pracami ?
    Buduję właśnie coś podobnego. Ja zdecydowałem się na silnik lifana, bo wydaje mi się ciut trwalszy niz te z allegro po 300 zł (np ma metalowy wał, a nie z plastiku i grubsze scianki odlewu).
    Ciekawy jestem co też się Panu udało zmajstrować, bo konstrukcje budujemy podobne. Ja zamiast tych piast z bębnami, które Pan wklejał zdecydowałem się na tarczę i zacisk, bo jednak ciut mocniejsza jest niż bębny.