Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 301 pedał sprzęgła w podłodze.

01 Mar 2020 11:10 141 4
  • Poziom 3  
    Witam. Samochód marki Peugeot 301 1.6 hdi z 2018r. Autko przejechane 160tys. Pierwsze objawy drgania w skrzyni biegów. Sprzęgło nie ślizgało ani nie paliło. Nie czuć było nic. W końcu pedał wpadł do podłogi. Pierwsze myślałem że wysprzeglik. Płyn w zbiorniczku był. Po wykręceniu wysprzęglika i zablokowaniu go pedał twardy jak skała. NIe ciekł wysprzęglik więc wykluczam. Ściągnąłem skrzynie i ku mojemu zaskoczeniu łożysko oporowe luźne. Załączam zdjęcie. Widełki trochę wytarte ( na zdjęciu nowe i stare widełki ). Słoneczko też przetarte lecz bez większych wcięć. Kupiłem nowe widełki z nowym przegubem kulowym oraz łożysko oporowe. Pytanie do was koledzy. Czy obowiązkowo wymieniać sprzęgło skoro jest w takim stanie ? Proszę o porady i sugestie w sprawie mojej naprawy. Peugeot 301 pedał sprzęgła w podłodze. Peugeot 301 pedał sprzęgła w podłodze. Peugeot 301 pedał sprzęgła w podłodze.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Daltonik85 napisał:
    W końcu pedał wpadł do podłogi.

Jeśli faktycznie tak było to przyczyna jest w innym miejscu (jeśli z kolei łozyski wyciskowe sprawne). Takie zużycie widełek i sprężyny talerzowej nie może być przyczyną problemu. Zatem pytanie co z tarczą lub samą sprężyną wyciskową? Zakładem, że docisk nie jest rozkręcony.
  • Poziom 3  
    Docisk skrecony. Wydaje sie ze wszystko ok. I tak kupilem nowe komplet sprzegla i bede zakladal.
  • Poziom 3  
    Po zalozeniu nowego kompletu sprzegla , nowe widelki i lozysko oporowe oraz odpowietrzeniu wysprzeglika wszystko gra.