Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki falownik Huawei czy Fronius

Glesko6 12 Wrz 2020 00:13 7575 47
    przemek_a1
    Poziom 16  
    theo33 napisał:
    Po co akumulatory w huawei sun2000-5ktl-m0, dziła jak hybryda?

Po to żeby działać jak hybryda... ;-p
    Math13
    Poziom 11  
    przemek_a1 napisał:
    theo33 napisał:

Mógłbyś coś bliżej napisać?
    Jakie akumulatory, gdzie ich szukać? Jak skonfigurować ten falownik, aby działał jak hybryda?
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników
    The SUN2000L-(2KTL-5KTL) (SUN2000L for short) and SUN2000-(2KTL-6KTL)-L1 (SUN2000 for short) can connect to LG RESU7H (TypeR) and LG RESU10H (Type-R) batteries as well as DDSU666-H, DTSU666-H, GAVAZZI-EM111-DIN AV8 1 X S1 X, GAVAZZI-EM112-DIN
    AV0 1 X S1 X, GAVAZZI-EM340-DIN AV2 3 X S1 X, CCS-WNC-3Y-400-MB, and CCS-WNC-3D-240-MB Smart Power Sensors.

Źródło: https://support.huawei.com/enterprise/en/doc/EDOC1100011910

Jak kiedyś zobaczyłem cenę tej mniejszej (~4500€) to już nie mam pomysłów instalacji takowej. Widzę, że u nas grubo ponad 20k PLN.: https://virtech.pl/magazyny-energii/akumulatory-litowo-jonowe/bateria-lg-chem-resu7h

Co ciekawe są tu też wymienione liczniki (smart power sensors), z którymi inwertery współpracują. Jest kilka oprócz DDSU666.
    przemek_a1
    Poziom 16  
    Math13 napisał:
    przemek_a1 napisał:
    theo33 napisał:

Mógłbyś coś bliżej napisać?
    Jakie akumulatory, gdzie ich szukać? Jak skonfigurować ten falownik, aby działał jak hybryda?

W nocie katalogowej wszystko jest...
    tbunio
    Poziom 20  
    Użytkuję Huawei-a od kilku tygodni i nie mogę się do niczego przyczepić oprócz aplikacji która jest po prostu zwalona. Aktualizacja parametrów co 5 minut, przy uruchamianiu codziennie przynajmniej kilka razy wywali komunikat o brak połączenia wifi, jak druga osoba zaloguje się do apki to apka mnie wywala i zapomina dane do logowania. Falownik OK, apka do du...y. Do tego cena Smart Metera to jakaś pomyłka. MEW01 kosztuje 400zł i sobie chwalę.
    andrzej20001
    Poziom 43  
    @studniarz kolega o zupie ty o dupie ... on ma huawei-a nie fronka i ta apka żyje swoim życiem , no tak juz jest. Czy poprawia nie wiadomo , ja juz nie zagladam albo rzadko,, instalka działa i tak ma być.
    przemek_a1
    Poziom 16  
    studniarz napisał:
    Pomyłka
    proszę moderatora o usunięcie postu.

Sam możesz to zrobić... ;-p

Dodano po 2 [minuty]:

tbunio napisał:
    MEW01 kosztuje 400zł i sobie chwalę.

A czy to się łączy z falownikiem czy tylko mierzy prąd?
    spec-miachl
    Poziom 10  
    Jestem użytkownikiem Froniusa - jestem zadowolony ma wady ale do zaakceptowania
    - wolno działa konfiguracja przez AP
    + ma konfigurowalne wyjścia przekaźnikowe (można załączać w zależności od ilości produkowanej energii oraz jej jakości)

Ten plus ma znaczenie na przyszłość będzie można łatwo kompensować moc bierną pojemnościową

Kolejny plus to zapytania http json . Można bez problemu zapytać się po wifi czy produkujesz i ile i włączyć ogrzewanie w drugiej części domu. Wystarczy smart gniazdko z supermarketu :)
    przemek_a1
    Poziom 16  
    spec-miachl napisał:
    Kolejny plus to zapytania http json . Można bez problemu zapytać się po wifi czy produkujesz i ile i włączyć ogrzewanie w drugiej części domu.

To akurat nie zależy od falownika bo tak jak napisałeś:
    spec-miachl napisał:
    Wystarczy smart gniazdko z supermarketu

Wtedy możesz sterować wszystkim z każdego miejsca w którym masz neta...
    A w Huawei nie trzeba się pytać żadnych hujsonów tylko wystarczy odpalić aplikację i wszystko widać jak na dłoni w czasie rzeczywistym... ;-p
    wello
    Poziom 15  
    We Froniusie też widać wszystko jak na dłoni. Ale dzięki JSONowi masz całkowitą dowolność w obrabianiu wszystkich danych oraz ich interpretacji i na podstawie tego podejmowania dowolnych decyzji (np. Domoticz), lub wizualizacji danych w dowolny, niezależny od producenta sposób (też np. Domoticz lub inne środowisko).
    spec-miachl
    Poziom 10  
    przemek_a1 napisał:
    spec-miachl napisał:
    Kolejny plus to zapytania http json . Można bez problemu zapytać się po wifi czy produkujesz i ile i włączyć ogrzewanie w drugiej części domu.

To akurat nie zależy od falownika bo tak jak napisałeś:
    spec-miachl napisał:
    Wystarczy smart gniazdko z supermarketu

Wtedy możesz sterować wszystkim z każdego miejsca w którym masz neta...
    A w Huawei nie trzeba się pytać żadnych hujsonów tylko wystarczy odpalić aplikację i wszystko widać jak na dłoni w czasie rzeczywistym... ;-p

Kolega chyba nie zrozumiał :)
    Do Froniusa banalnie można zintegrować SMART dom właśnie dzięki JSONowi. A podgląd masz jak we wszystkich innych. Ale jak chcemy narzekać na fronius'a to obawiam się abonamentu z ich strony odnośnie logowania.

Na minus antena wifi zainstalowana pod osłoną zacisków - słaby zasięg wifi. Ale wystarczy kupić antenę na kabelku i wyprowadzić przez dławik. Za sprzęt za takie pieniądze Fronius powinien dołożyć inną antenę a napewno było by dużo lepiej
    przemek_a1
    Poziom 16  
    spec-miachl napisał:
    obawiam się abonamentu z ich strony odnośnie logowania
    Że co kurdę? ;-p
    będziesz płacić abonament tylko za to żeby móc się dowiedzieć jaką masz produkcję..? ;-p I to ma być lepsze od Huawei..? ;-p
    spec-miachl
    Poziom 10  
    Każda platforma wcześniej lub później zostanie płatna - fronius tego nie ukrywa. Dlatego rozwiązania pozwalające dotrzeć do źródła są lepsze :)
    Chodzi o dostęp do danych historycznych. Nie wiem w jakim banku masz konto ale spróbuj wyciągnąć dane sprzed 12 miesięcy o przelewach - w zależności od banku różny wynik uzyskasz. A czasem stanie się to nie możliwe online :)
    przemek_a1
    Poziom 16  
    spec-miachl napisał:
    Każda platforma wcześniej lub później zostanie płatna - fronius tego nie ukrywa. Dlatego rozwiązania pozwalające dotrzeć do źródła są lepsze :)
    Chodzi o dostęp do danych historycznych. Nie wiem w jakim banku masz konto ale spróbuj wyciągnąć dane sprzed 12 miesięcy o przelewach - w zależności od banku różny wynik uzyskasz. A czasem stanie się to nie możliwe online :)

A po co mi dane aż tak historyczne..? rok to max żeby mieć pełny obraz działania systemu. (poza tym one prawie wcale nie zajmują miejsca - nie przesadzaj...)
    Jak kilkadziesiąt MB/rok na jednego użytkownika przeznaczą to korona im z głowy nie spadnie jak zarobili na falowniku kilka tysięcy... (w falowniku masz części za kilkaset zł - reszta to są marże i podatki niestety...) W banku też nie przechowują terabajtów danych także nie wymyślaj... (Co innego taki YouTube ;-p)
    Poza tym zawsze mogą zrobić tak żeby te dane zapisywały się na nośniku np. w telefonie gdyby rzeczywiście to był jakiś problem...
    spec-miachl
    Poziom 10  
    Fronius oficjalnie napisał że przechowywanie danych historycznych na chmurze będzie pobierał opłatę. Też mi się to nie podoba - jak dla mnie to ważny parametr aby wiedzieć coś o sprawności paneli. Bez zgrywania na pendrive i porównywania.
    przemek_a1
    Poziom 16  
    spec-miachl napisał:
    Fronius oficjalnie napisał że przechowywanie danych historycznych na chmurze będzie pobierał opłatę. Też mi się to nie podoba - jak dla mnie to ważny parametr aby wiedzieć coś o sprawności paneli. Bez zgrywania na pendrive i porównywania.

Dobrze, że Huawei tak nie pogrywa ze swoimi użytkownikami... ;-p