Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat B5 FL - pilot nie działa na zewnątrz auta

bastao 01 Mar 2020 12:39 1776 10
    bastao
    Level 5  
    Witam, mam Passata B5 fl 2003r. Mam problem z otwieraniem drzwi z kluczyka. Zawsze się wszystko otwierało bez zarzutu. Ostatnio pilot nie działa, więc wymieniłem baterię w pilocie i efekt jest taki, że z zewnątrz auto nie chce się otworzyć. Natomiast gdy wejde do srodka samochodu kluczyk chodzi bez problemu. Auto mi sie otwiera i zamyka. Wie ktos co moze byc przyczyna?
    drenei123
    Level 9  
    Zmierz baterie? To wygląda że zmieniłem ale na niewiele lepsza. Masz może drugi kluczyk żeby zoabczyć czy zadziałą?
    bastao
    Level 5  
    Sprawdzilem baterie, mam zalozona maxell cr2032 3 v i w drugim pilocie jest taka sama. Musze przylozyc pilot do zamka wtedy sie otworza. I tak samo jest na dwoch pilotach.
    drenei123
    Level 9  
    No to zakoduj na nowo ten kluczyk. Powinno zadziałać.
    Jeśli nie to nie wiem jak u Ciebie ale w audi antena radia wzmacnia sygnał z pilota. Może tutaj warto poszukać.
    bastao
    Level 5  
    jak go zakodowac?
    drenei123
    Level 9  
    Spróbuj pierwsze zakodowac. Obstawiam antene ale kodowanie to 5 min warto spróbować. Niżej opis

Oto przepis na kodowanie według instrukcji Audi 100, ale pasuje tez do A4:

- Dowolny kluczyk samochodu włożyć w wyłącznik zapłonu i włączyć zapłon

- Dodatkowym kluczykiem zamknąć drzwi kierowcy lub pasażera. Wyjąć kluczyk (celowe jest zamknięcie za pomocą tego kluczyka, którego kod ma zostać zapamiętany)

- Kluczyk, którego kod ma zostać wprowadzony do urządzenia sterującego skierować na czujnik podczerwieni i krótko nacisnąć na przycisk nadawania jeden do czterech razy. W celu wprowadzenia danych do pierwszej komórki nacisnąć przycisk jeden raz, do drógiej - dwa razy itd. Nadawanie kolejnych impulsów nie może odbywać się szybciej niz co jedną sekunde. Każdy impuls jest potwierdzany sygnałem dźwiąkowym alarmu.

- Po przerwie 5 sekund od ostatniego nadania impulsu ponownie nacisnąć na chwile przycisk nadawania. Samochód zostanie odblokowany i przebieg programowania pamięci jest zakończony.

Zakonczenie procesu programowania musi nastąpić w przeciągu 30 sekund od zamknięcia samochodu (punkt 2). W przeciwnym przypadku należy proces powtózyć przez ponowne zamknięcie drzwi kierowcy lub pasażera obok kierowcy.

Uwaga

Opisany proces należy przeprowadzić dla każdego kluczyka. Jeżeli nie wiemy, która komórka pamięci jest wolna ( na przykład przy kluczyku zapasowym), to należy ponownie wprowadzieć do urządzenia sterującego kody wszystkich kluczyków.
    Bieda z nędzą
    Level 35  
    Przecież klucz ma zakodowany, bo moduł komfortu reaguje nań. Trzeba testerem pilotów sprawdzić czy fob nadaje z odpowiednim natężeniem pola antenowego, jeżeli tak to ryjemy w odbiorniku.
    bastao
    Level 5  
    baterie sa nowe takie jak podalem. Kupno baterii z innej firmy cos zmieni? Mam vw passat nie audi. Kodowanie jest w taki sam sposob?