Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parownica Karcher SC3 - Słabe ciśnienie pary

Bałdyzer 01 Mar 2020 12:49 20733 24
    Bałdyzer
    Level 12  
    Rok temu zakupiłem parownicę Karcher SC3 jest to wersja z nabojem odkamieniającym. Przez pół roku parownica wytwarzała dobre ciśnienie pary ale po tym czasie się coś zepsuło , przytkało i para szła pod tak niskim ciśnieniem , że nie dało się nią pracować mimo , że wymieniłem ten nabój odkamieniający .
    Wysłałem parownicę do serwisu gwarancyjnego i jak wróciła z serwisu to przez 3 tygodnie pracowała dobrze , para szła wysokim ciśnieniem . Po 3 tygodniach znowu ciśnienie spadło i znowu nie da się nią pracować. Dodam tylko, że woda u mnie w domu nie jest jakoś szczególnie twarda.
    Widzę , że są w ofercie sprzedaży takie proszki odkamieniające do parownic ale pisze , że nie stosuje się je do modelu SC3 gdyż model ten posiada ten nabój odkamieniający wodę. Czy według was przed kolejna wysyłką do serwisu gwarancyjnego nie spróbować wsypać taki proszek do wody parownicy , bo czuć wyraźnie , że coś tam w środku jest przytkane ?

gastrop
    Level 11  
    Czy udało się rozwiązać problem? Mam podobnie w identycznym modelu SC3. Po 1-2 sekundach od naciśnięcia spustu ciśnienie pary wyraźnie spada i razem z parą z dyszy wylatuje woda.
    Bałdyzer
    Level 12  
    Na dzień dzisiejszy jeszcze nie zabrałem się za to. Myślę, czy nie zastosować tego odkamieniacza w proszku ale boję się , że skoro instrukcja tego nie przewiduje to mogę coś zepsuć . Do grudnia mam jeszcze gwarancje więc pewnie znowu im wyślę parownice do serwisu.
    marcusu
    Level 10  
    Witam, czy serwis Karchera rozwiązał sprawę. Mam dokładnie taki sam problem i wdzięczny będę za odpowiedź. Moja parownica nie ma już gwarancji i kusi mnie bardzo aby zajrzeć do jej wnętrza.
    Bałdyzer
    Level 12  
    Wysłałem do serwisu i parownica wróciła do mnie niby naprawiona , niby na razie działa ale z ciśnieniem szału nie ma. Serwis niby naprawił ale nie mam żadnej informacji co było zepsute , co było wymienione.
    marcusu
    Level 10  
    No tak, naprawy Karchera to w serwisach jedna wielka tajemnica. Rozebrałem wczoraj swoją parownicę i na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku. Grzałka grzeje, pompka podaje wodę ale z ciśnieniem szału nie ma. Kamienia też nie widać. Jest tam zawór ciśnienia ze śrubą regulacyjną. Podkręciłem ją trochę w prawo i jest jakby lepiej. Na jednym z czujników termicznych, w czasie pracy przeskakuje iskra - ciekawe dlaczego? Dalsze testy zrobię w przyszłym tygodniu porównując z działaniem parownicy SC2, która działa cały czas bardzo dobrze. Pozdrawiam.
    Gumus1976
    Level 2  
    Witam mam ten sam problem. Czy już może przetestowałeś sprzęt i doszedłeś do wniosku Co może być powodem awarii?
    marcusu
    Level 10  
    Rozmawiałem z serwisantem Karchera. Powiedział, że przyczyną słabego ciśnienia może być zbyt mała wydajność pompki wodnej pomimo tego iż ta pracuje (podaje zbyt mało wody do grzania w bojlerze). Zamówiłem więc na Aliexpress dokładnie taka samą pompkę i czekam na dostawę - powinna dotrzeć za 2-3 tygodnie. Rozrzut cenowy od 12-75 zł za sztukę. Kiedy wymienię pompkę pochwalę się wynikami. Pozdrawiam.
    marcusu
    Level 10  
    Za 3 dolary + wysyłka kolejne 3 - tak mniej wiecej. Możesz sobie tez kupić taką samą za 75 zł. Wpisz: CEME electromagnetic pump - jest tego multum. Pozdro.
    tomstar44
    Level 12  
    Mam podobne objawy z parownicą Karcher SC3, nie daje pary już teraz praktycznie wcale, pompka cały czas pracuje i chyba nie może dobić do odpowiedniego ciśnienia i dlatego cały czas pracuje.
    Parownicę włączyłem do prądu rozkręconą i czuć, że grzałka grzeje, a pompka cały czas pracuje i widać w wężyku ze zbiornika, że woda nie przepływa.
    Kupiłem tę pompkę, choć na mojej jest napisane Type E15-1 i różni się tylko tym, że jest Class 200, a ta z Aliexpres ma Class 180, parametry pracy wszystko tak samo, - niby szybciej dojdzie:
    https://pl.aliexpress.com/item/4000010542503.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.53385c0fawALmN
    Jak zamontuję nową pompkę napiszę czy to było przyczyną.

Dodano po 5 [godziny] 47 [minuty]:

Popukałem w pompkę i trochę inaczej ją zamocowałem - przekręciłem o jakieś 60 stopni w górę i pompka zaczęła działać, uzyskane ciśnienie wyłącza pompkę, po puszczeniu pary i obniżeniu ciśnienia pompka się załącza itd., ale i tak nie równo podaje parę, choć trudno mi powiedzieć, czy strumień pary powinien być równy bez wahań czy ciągły - nie wiem, bo parownicę kupiłem używaną i już tak działała, a nie wiem jak działa nowa parownica. Jak wymienię pompkę będę miał porównanie.
    martins1982
    Level 10  
    Witam.
    U mnie po rozebraniu parownicy okazało się że powodem braku pary był załamany przewód parowy wewnątrz obudowy tzn. oplot na przewodzie częściowo był uszkodzony i w wyniku tego pod wpływem pracy przy zmieniającym się ciśnieniu przewód się załamał.
    tomstar44
    Level 12  
    Witam.
    Pompka dotarła do mnie z Aliexpress, wymieniona:

Parownica ma teraz czasami takie uderzenie pary, że trochę potrafi odrzucić rękę z pistoletem, (podobnie jak się włącza myjkę ciśnieniową na myjni).
    Pompka pracuje tak samo jak oryginalna - jeśli chodzi o głośność pracy, ale wydajność pary o wiele większa i wiadomo na początku uderzenie pary jest większe, jak się ustabilizuje to podaje parę w trybie ciągłym praktycznie w podobnej mocy-ilości.
    Pio_alt
    Level 10  
    Witam, mam podobny problem, z tym że urządzenie jest kupione jako powystawowe i z wyglądu wygląda jak nie używane, wszystkie akcesoria czyściutkie. Zauważyłem że brakuje pływaka który jest w zbiorniku odpowiedzialny za niski poziom wody, ale on będzie wskazywał tylko przy braku wod. Rozkręciłem urządzenie, wymontowałem pompkę okazało się że nie pompuje, będę zamawiał nową z Alliekspres, dam znać jak przyjdzie i zamontuje.
    Parownica Karcher SC3 - Słabe ciśnienie pary Parownica Karcher SC3 - Słabe ciśnienie pary
    luki giepom
    Level 3  
    U mnie wygląda to tak:
    Używalem SC3 z wkładem do odkamieniania ale i tak się zapychała kamieniem/wydajność spadała. Poszła do serwisu po gwarancji i wymieniono pompkę.
    W związku z kiepskim poziomem funkcjonowania wkladow zacząłem jej używać bez wkładu z odkamieniania z woda z kranu. Co jakiś czas się zapychała ale odkamienianie pomagało do pewnego stopnia.

Ostatnio zapchała się (zakamieniła?) trochę bardziej. Odkamienilem środkiem w płynie i przepuscilem środek przez parownice (paranz lancy). Po pewnym czasie odzyskała drożność, ale wynik wciąż nie był zadowalający.

Obserwacja urządzenia pozwala na dostrzeżenie że zaraz po włączeniu załącza pompkę z otwartym zaworem ciśnieniowym, co powoduje przepływ cieczy przez grzałkę i lance.
    I to jest szansa na porządne odkamienienie ponieważ można w ten sposób ją jakby przepłukać (wlewam środek do odkamienienia, zostawiam na godzinę; włączam na wciśniętym przycisku lancy i wyłączam. Z lancy pryśnie trochę wody - po odkamieniania widać że woda jest brązowa od kamienia. Tak kilka / wiele razy; po pewnym czasie grzałka się rozgrzeje i będzie już puszczać parę wtedy można wystudzić urzadzenie i ponowić). Teraz leje do niej tylko wodę destylowana i problem się skończył.
    marcin319
    Level 1  
    Moja parownica SC 3 przestała działać.
    Nie reaguje na naciśnięcie spustu w pistolecie.
    Urządzenie normalnie się nagrzewa i świeci zielona kontrolka.
    czy to popsuta pompka ?
    mariuszgps007
    Level 1  
    Powitać
    Po ok 6 miesiącach "odpoczynku" włączyłem parownicę Karcher sc3 - zielona lampka swieci się ale po naciśnięciu przycisku parowania nic cisza! Parownica słychać że funkcjonuje - pompka pracuje - obudowa ciepłą czyli grzałka grzeje i nic ponad to!!
    Co sugerujecie??
    Tremolo
    Level 43  
    Rozumiem, że ta pompka to najsłabszy element, w dodatku ciężkonaprawialny. Mnie po roku przejadania rurek octem na jałowo cos tam się ruszylo i udało mi się jedno okno umyć. Po wyłączeniu bylo to ostatni raz. Spust włącza pompke, która daje przeplyw do nagrzewnicy? Mozna tam dać inną pompke na 230V. Jak ten przewód z wodą odpiąc z tego zaciski stalowego czy trzeba do tego specjalnego sprzętu czy to w miarę łatwe przy użyciu słuta i siekiery?
    adamk
    Level 11  
    Również wysiadła mi pompka w Karcher SC3.
    Kupiłem w zeszłym roku za 23 zł tą pompkę z Aliexpress 220V Italy CEME electromagnetic pump Vibration pump 19W.
    [url=]Link[/url]https://pl.aliexpress.com/i/33045542393.html[url=]Link[/url]
    Wytrzymała rok i 4 miesiące i padła (przegrzała się, obudowa cewki stopiona).
    Chciałem kupić następną, ale okazało się że obecnie najniższa cena na Aliexpress to ponad 100 zł, prawie pięć razy drożej.
    Jeżeli ma działać znowu tylko rok to się nie opłaca. W Polsce można kupić w porównywalnej cenie pompkę, tylko o mocy 12W.
    [url=]Link[/url]https://allegro.pl/oferta/karcher-pompka-do-parownicy-sc-3-premium-easyfix-9015563111[url=]Link[/url]
    Czy można tam wstawić jakąś inną pompkę, tylko lepszej jakości ?
    Może ktoś już montował jakiś zamiennik i podzieli się informacją.
    Pozdrawiam
    TomekS86
    Level 11  
    adamk wrote:
    Może ktoś już montował jakiś zamiennik i podzieli się informacją.
    podbijam pytanie bo się zastanawiam czy wymieniac pompke czy może szukać jakiejś innej parownicy, skoro ta pompka tak szybko pada
    paciory
    Level 10  
    Witam i podbijam pytanie bo mam ten sam problem tylko do tego cały czas pulsuje mi czerwone światełko a woda jest, nabój odkamieniającym też i pływak sprawny. Czy to wysiadła pompka czy może coś innego ? Jakieś rady ?
    kawalmat
    Level 1  
    Witam. Też miałem podobny problem a mianowicie nie dawało pary mimo że grzałka grzała i woda była. Po Waszych podpowiedzi ach skupiłem się na że kom ej pomoce i tak, to była przyczyną ale nie wymienianej jej a przed Michałem kompresora gdyż w środku ta pompką ma tłuczeń który otwiera się w jedną stronę( pobiera wodę idzie przez pompkę do zbiornika z grzałka i podgrzania idzie to wężyka czarnego w oplocie czyli ku wyjściu). Widocznie tłuczeń był trochę skorodowany a kompresor wydmuchał kamień i rozruszać tłuczeń. Wszystko działa jak należy.