Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT9125W(PNC91301262-08)-pasek 1181H8 zamiast 1185H7.

01 Mar 2020 18:02 315 14
  • Poziom 18  
    Witam.
    Chciałbym podpytać osób znających się na naprawach AGD. Czy taka zamiana jest możliwa. Oczywiście chodzi o pasek napędowy. Po prostu znalazłem w swoim mieście ogłoszenie, że pewien człowiek handluje częściami używanymi. Między innymi sprzedaje paski napędowe w dobrej cenie (10-15zł). Oczywiście paski są oryginalne i co Wy na to?

• Specjalista AGD
    4mm krótszy :sm31: jeśli używany to może dasz radę założyć, ale będzie ciężko i paznokcie możesz stracić :)
  • Poziom 17  
    Paw_el napisał:
    4cm krótszy :sm31: jeśli używany to może dasz radę założyć, ale będzie ciężko i paznokcie możesz stracić :)

Chyba 4 mm a nie 4 cm krótszy.
    Powinien pasować bez problemu.

• Specjalista AGD
    Tak miało być mm :oops:
  • Poziom 18  
    Witajcie.
    Wczoraj miałem czas podjechać po pasek. Zakupiłem od firmy DAYCO made in Italy EL 1181H7. Mam problem z założeniem go i zapewne potrzebna jest jakaś sztuczka monterska. Bo naprawdę sporo brakuje aby go naciągnąć na koło pasowe.
    Założenie paska zaczynam od osi silnika, ale na koło pasowe normalnie nie pójdzie go założyć.
    Pralka Electrolux EWT9125W(PNC91301262-08)-pasek 1181H8 zamiast 1185H7. Pralka Electrolux EWT9125W(PNC91301262-08)-pasek 1181H8 zamiast 1185H7.
    Za pasek zapłaciłem 10 zł.
  • Poziom 17  
    Zakladasz na silnik, zaczepiasz na kole pasowym i obracasz tymże kołem przytrzymując na nim pasek. Sam wjeżdża na miejsce.
    W tym filmiku masz pokazane jak to zrobić.
    https://youtu.be/GMMMBPvFFnY
  • Poziom 18  
    Na tym filmiku wszystko jest łatwe. Ja mam krótszy pasek i nawet nie wiem czy uda się założyć. Sprzedawca powiedział, że pasek"ułoży się". Fizycznie nie da rady paska założyć. Koło pasowe jest z plastiku i może pęknąć. Chyba straciłem czas i kasę na ten pasek... Może metoda na "gorąco". Pasek wrzucić do wrzątku i może bardziej się podda...
  • Poziom 17  
    Odpuść sobie zakładanie "na gorąco". Powinien wejść bez takich metod. Pasek masz krótszy od właściwego o 4mm przy długości ponad metr więc różnica jest minimalna. Musisz zakładać jak na filmiku. Powinien wejść z oporem bo jest to pasek tzw. elastyczny. Chyba że ten który miałeś był zwykły, wtedy ten faktycznie może nie pasować bo realna różnica długości będzie dużo większa niż 4mm co wynika z różnej charakterystyki. Czy poprzedni też miał w oznaczeniu literki EL ?

Dodano po 22 [minuty]:

A tak na marginesie to zajrzyj przy okazji do szczotek silnika bo dużo z nich pyłu na zbiorniku.
  • Poziom 18  
    Mój uszkodzony nie, ale ten co na początku, który proponował mi sprzedawca miał na końcu oznaczenie MAE. Ostatecznie dopasował mi właśnie ten z oznaczeniem EL. Teraz pytanie... Czy nie pęknie mi koło pasowe? Siły mogę używać przy metalowym, ale przy plastikowym może dojść do pęknięcia.
  • Poziom 17  
    No to może być kiszka. Faktycznie ten zakupiony elastyczny może nie pasować. Pasek powinien być tego samego typu co miałeś. Przy różnych typach pasków różnice w faktycznej długości są po prostu większe. Przykładowo pasek 1185 zwykły będzie dłuższy od paska 1185 elastycznego.
    Musisz to robić z wyczuciem. Wszystkie paski elastyczne wchodzą dość ciężko ale bez przesady.
  • Specjalista AGD
    Panowie, 10 dni dumacie nad paskiem który po prostu trzeba naciągnąć na koło, robi się to bez żadnych sztuczek i wspomagaczy, samymi łapkami. Jeśli autor sobie nie radzi proponuje to zlecić komuś kto to będzie potrafił zrobić. Roboty generalnie jest na 10 sekund.
  • Poziom 18  
    Panowie Śmiejecie się ze mnie, ale żaden spec od AGD tego nie założy! Kupując tą pralkę zakupiłem ze starym uszkodzonym paskiem, ale już wyjętym. Być może poprzedni właściciel coś kombinował, a teraz szkoda jej wyrzucić a to zdjęcia po których widać, że to za krótki pasek.
    Pasek jest oczywiście na kole.
    Widać że brakuje sporo...(zdj.nr1)
    Kolega Piotr2608 napisał mi: EWT9125W PNC9130126208 - model paska 1185H7, index 1326721105
    Może to błąd?
  • Poziom 17  
    Słuchaj wszystko zostało już napisane w tym poście. Pytałeś czy może być pasek 1181 zamiast 1185. Gdyby oba były zwykle nie byłoby problemu, ale ty kupiłeś 1181 elastyczny i faktycznie może być za krótki. Kup taki jak powinien być lub wezwij kogoś to zamontuje ci to w 10 sekund. Ja również temat uważam za wyczerpany.
  • Poziom 30  
    Ale bawisz się z tym paskiem jak dziecko. W miejscu gdzie zaznaczyłem na Twoim foto zakładasz opaskę lub drut izolowany np. 1,5mm2 ( zakręcając go ręcznioe opasasz w tej sposób pasek z kołem) i za koło kręcisz w prawo zgodnie z wskazówkami zegara . Sekunda i pasek siedzi . Odkręcasz i usuwasz obejmę z drutu i tyle w temacie. Pralka Electrolux EWT9125W(PNC91301262-08)-pasek 1181H8 zamiast 1185H7.