Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wada wyłącznika wiertarki metabo EDV 1000/2 S R+ Control

02 Mar 2020 00:48 498 3
 • Level 8  
  Witam wszystkich. Z przyczyn determinacyjnych proszę o pomoc w zakresie udzielenia wskazówek odnośnie wady mojej wiertarki wiertarki metabo EDV 1000/2 S R+ Control . Działa ona na krótko jednak przełącznik posiadający mnóstwo oporników i innych podzespołów szwankuje.
  Po wciśnięciu włącznika wiertarka albo nie rusza albo rusza z nienaturalnym opóźnieniem. Wykonałem oczyszczenie samego wyłącznika jak na filmie gdzie załączam link: https://www.youtube.com/watch?v=bwKmXQKPhew
  jednak nadal usterka istnieje. Od 10 lat szukam zastępczego wyłącznika jednak bez rezultatu. Chciałbym dla zasady doprowadzić naprawę do końca. Liczę na doświadczenie innych osób w ww. kwestii. Może ktoś spotkał się z takim już przypadkiem. Mam też drugą wiertarkę SbE 700/2 S R+L Control z identycznymi objawami. Wszystkie oporniki są zalane zieloną masą i nie można dostać się do nich do środka. Przeszkodę tą jednak byłbym w stanie pokonać wiedząc że działam we właściwym kierunku, objawy moich wiertarek są identyczne ja na filmiku którego link zamieściłem wyżej. Interesuje mnie również informacją z linkiem strony gdzie mógłbym kupić taki wyłącznik lub jego zamiennik. Panowie podpowiedzcie gdzie szukać problemu. Z góry dziękuje. Pozdrawiam wszystkich.
 • Level 30  
  Jedyne co udało mi się znaleźć po numerze części, to tutaj: Link
  Dokumentację z numerami części masz w załączniku (numer części: 34306677)
 • Level 8  
  Dziękuję za link. Jednak jest to inny wyłącznik. Ważne w opisanych przeze mnie oznaczeniach wkrętarek ma wyraz "Control", ponieważ tego typu wiertarki mają dwa pokrętła na górze swojej obudowy. Jedno odpowiada za obroty, a drugie za siłę wkręcania w przypadku używania wiertarki jako wkrętarki. Mam nadzieje, że ktoś spotkał się z taką usterką i podzieli się uwagami. Pozdrawiam.

  Dodano po 12 [minuty]:

  Metabo EDV 1000/2 S R+L Control - to pełna nazwa wiertarki
 • Level 8  
  Zauważyłem jeszcze jeden szczegół . Wiertarka na lżejszym mechanicznym przełożeniu praktycznie się za każdym włącza . Może dwa trzy razy trzeba lekko nacisnąć na wyłącznik do połowy a później na max i jest ok. Na cięższym przełożeniu wiertarka szarpie i nie rusza praktycznie wcale tak jak by system przeciążeniowy działał wadliwie za czuło. Może ktoś wie jaki to element odpowiada za wyłączenie się przeciążeniowe wiertarki. Miło było by jeśli ktoś pofatygował by się i wstawił jakieś zdjęcia.Pozdrawiam.