Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Canon IP7250 - Wyrównywanie głowicy nie daje efektu

_darek_ 02 Mar 2020 13:44 1419 4
 • #1
  _darek_
  Level 9  
  Witam.
  Czy może mi ktoś pomóc i powiedzieć czy coś się da zrobić aby drukarka miała poprawny wydruk , czy muszę kupić nową głowicę .
  Drukarka chodzi na tuszach zamiennikach.
  Robiłem czyszczenie , dokładne czyszczenie, wyrównywanie automatyczne i ręczne .
  Wszystko to nie dało żadnych efektów .
  Na wydruku z siatką widać rozjeżdżające się linie , przy literach opisujących kolory tuszu widać jak niebieski kolor drukuje literki rozjechane z lewej strony liter czarnych .
  Zdażyło się że parę razy wcześniej wyskakiwał błąd B200 , ale po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu , znikał.
  Czy jest jakiś sposób aby drukarka drukowała poprawnie , czy muszę kupić nową głowicę , a może przyczyna jest jeszcze inna .
  Załączam zdjęcie wydruku Canon IP7250 - Wyrównywanie głowicy nie daje efektu
 • Helpful post
  #2
  musk1979
  Level 13  
  wyciągnij jeszcze głowicę i obejrzyj czy nie ma jakichś przylepionych kłaczków itp, ewentualnie czy w miejscu jej poruszania o coś nie zachacza i zaciąga wydruk, przeczyść strip encoder to taki paseczek z kreseczkami po kórym przesuwa się też głowica
 • #3
  _darek_
  Level 9  
  Na głowicy na pewno nie ma żadnych zanieczyszczeń , była dwa razy płukana pod kranem z ciepłą wodą przez min 5 minut. Paska nie czyściłam, nie brałem go pod uwagę bo wydruk tekstu nie był przechylony . Jak wrócę z pracy przeczyszcze pasek i jeszcze raz sprawdzę dysze głowicy.
 • Helpful post
  #4
  leeart

  Level 34  
  Niestety nic nie zrobisz głowica do wymiany.
 • #5
  _darek_
  Level 9  
  Czyszczenie paska nic nie dało .
  Udało mi się kupić głowicę z uszkodzonego urządzenia wielofunkcyjnego MG5750 gdzie jest zamontowana taka sama głowica QY6-0082.
  Po przepłukaniu głowicy pod kranem z gorącą wodą , po włączeniu czyszczenia dysz drukarka zaczęła poprawnie drukować .Wydruk idealny .

  Dodano po 9 [minuty]:

  Stara głowica rzeczywiście nie nadaje się do naprawy , chyba że tylko na przerobienie na wydruk czarno-biały. Szkoda mi było wyrzucić drukarkę , już chciałem kupić nową głowicę na Alli.. bo firmowa kosztowała więcej niż nową drukarka , a chińska ok 100 zł. Kupiłem z używanej drukarki która uległa uszkodzeniu mechanicznemu . Głowica okazała się dobrą , koszt 20 zł.