Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAE20160 PL Maxx 6 - Zablokowany moduł po wymianie szczotek

02 Mar 2020 18:12 294 13
  • Poziom 3  
    Problem chyba był już gdzieś poruszany i na YT jest sporo video na temat tego jak skasować błąd tylko, że pralka nie reaguje na nic nawet blokuje drzwi, a nie wylewa wody. Miga co druga dioda po lewej stronie na panelu oznacza to błąd silnika. Oczywiście szczotki wymieniane na nowe i teraz mogę się bawić godzinami na standardowym resecie błedu i nic. Dodam, że pralka jest tak jakby zablokowana na module, a nie jak to czasami bywa, że może wystartować o dopiero wyskoczy błąd.
  • Poziom 33  
    Szczotki dobrze założyłeś? Przewody od silnika dobrze podłączyłeś.

Skoro moduł jest zablokowany po wymianie szczotek i również błąd wskazuje na problemy z silnikiem to przyjrzał bym się szczotkom. Może źle dolegają albo przewód gdzieś nie styka.
  • Poziom 3  
    Nie no na krótko, był podpinany czyszczony komutator itp. ten błąd się pojawia jak szczotki zaczynają iskrzyć. Podejrzewam, że jest to zabezpieczenia przed zawarciem triaka. Pojawiają się błędy np. F21, ale na tym błędzie można odpalić. Dalej pralkę dopóki nie zacznie się silnik zacinać. Jednak tu jest zablokowana i trzeba ją odblokować tylko nie wiadomo jak?
  • Specjalista AGD
    A czy szczotki się nie zacinaja w swoich gniazdach?
    Ewentualnie moduł do przejrzenia.
  • Poziom 3  
    abuhamza napisał:
    A czy szczotki się nie zacinaja w swoich gniazdach?
    Ewentualnie moduł do przejrzenia.
    . Z silnikiem wszytko ok. Choćby nawet moduł. IE rozpoznaje czy są szczotki czy nie. Moduł nie sprawdza nawet podzespołów. Dziś jescze wyczytałem o jednym sposobie na odblokowanie modułu. Zobaczymy dziś jakie będą efekty.
  • Poziom 33  
    Zastanawiam się czy znaleziona przez ciebie metoda na odblokowanie modułu będzie skuteczna.
    Może szczotki nieoryginalne założyłeś i moduł wykrył to.
    Dla mnie jest to dziwna sytuacja.
  • Specjalista AGD
    Grzegorz740 napisał:
    Może szczotki nie oryginalne założyłeś i moduł wykrył to i przez to jest zablokowany.

Taaa..
    Tam trzeba założyć szczotki, atestowane przez NASA. Inaczej koronawirus wejdzie w pralkę i ją zablokuje... :)
    Przestań bredzić, nie znając tematu.

Grzegorz740 napisał:
    Dala mnie jest dziwne ,że po wymianie tylko szczotek moduł się zablokował.

Nie po wymianie szczotek, tylko przed ich wymianą.
    Procedura odblokowania tego modułu jest tak powszechna, że aż kłuje w żołądek... :(

Jak Autor tego nie potrafi, to niech zleci to komuś kumatemu z sąsiedztwa. My tu już raczej nic nie pomożemy.
    Ileż razy można walić o tym samym?
  • Poziom 3  
    Metoda na '"godzinę 6" działa i tak odblokowałem pralkę. Ważna bardzo jest kolejność; Najpierw przełączamy na godzinę 6 czekamy sekundę wciskamy redukcja wirowania na około 2 sek., puszczamy i przekręcamy na 7 odblokowałem tym sposobem dziś 3 moduły. Szkoda, że Bosch nie podaje oficjalnie tych info i trzeba samemu szukać. Dodatkowo nie ma czegoś takiego jak pralka wykryła inne szczotki to nie USB ;)
  • Specjalista AGD
    elektron90666 napisał:
    Metoda na '"godzinę 6" działa i tak odblokowałem pralkę. Ważna bardzo jest kolejność; Najpierw przełączamy na godzinę 6 czekamy sekundę wciskamy redukcja wirowania na około 2 sek., puszczamy i przekręcamy na 7 odblokowałem tym sposobem dziś 3 moduły. Szkoda, że Bosch nie podaje oficjalnie tych info i trzeba samemu szukać. Dodatkowo nie ma czegoś takiego jak pralka wykryła inne szczotki to nie USB ;)

Gratuluję odkrycia Ameryki, po szesnastu latach od produkcji sprzętu.
    Brawo Ty! :)
  • Poziom 3  
    dominowave napisał:
    elektron90666 napisał:

Gratuluję odkrycia Ameryki, po szesnastu latach od produkcji sprzętu.
    Brawo Ty! :)
    Gdyby Bosh podawał te info na swojej stronie Ameryki nie trzeba by odkrywać .Poza tym ta pralka nie ma. 16 lat
  • Specjalista AGD
    Ale od 16 lat jest stosowany system blokowania modułu.

A z jakiej racji producent ma Ci to podawać?
  • Poziom 3  
    abuhamza napisał:
    Ale od 16 lat jest stosowany system blokowania modułu.

A z jakiej racji producent ma Ci to podawać?
    Żeby naprawić a nie wzywać fachowca który skasuje nie tylko błąd ale i połowę wypłaty . Ale nawiązując do tematu bo 100 proc nie wiem z jakiego roku ta pralka jest to gdzieś oznaczone .? W bosh-ach po nr fd dodaje się 20 do pierwszych cyfr 4 cyfrowego kodu ale np w indesitach itd ?
  • Specjalista AGD
    A od czego jest fachowiec ?
    Od naprawy Twojego urządzenia.
    Fachowiec wie jak się do tego zabrać i nie spedza tygodnia u klienta na szukanie rozwiazania w internecie jak Ty. Za to wlasnie sie bierze pol Twojej wyplaty.

A Ty jesteś od pchania karuzeli swoim dzieciom.
  • Poziom 3  
    abuhamza napisał:

A Ty jesteś od pchania karuzeli swoim dzieciom.
    Nie mam dzieci . Karuzele w okolicy są na Prąd ;) a co do tych tabliczek jak rozkodować datę produkcji ?