Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ECAM23.460.B - Upalony(?) przewód przy termostacie.

02 Mar 2020 18:16 108 2
  • Poziom 24  
    Stwierdziłem wizualnie (nie wiem, czy prawidłowo) wolno zwisający przewód w okolicy termostatu grzałki ekspresu do kawy DeLonghi. Podejrzewam, że jest tak w istocie bowiem jego końcówka jak i konektor termostatu posiadają widoczne nadpalenia. Nie jestem jednak pewny. W załączeniu przesyłam zdjęcie tego miejsca i proszę o potwierdzenie, że moje przypuszczenia są prawidłowe.DeLonghi ECAM23.460.B - Upalony(?) przewód przy termostacie.20200302_1..511.jpg Download (888.19 kB)
    Inaczej mówiąc, czy ten "sterczący" przewód z koszulką izolacyjną powinien być połączony z przewodem niebieskim podłączony do termostatu?.
  • Poziom 33  
    Czy ten przewód nie powinien być czasem podłączony do kostki od drugiego termostatu? Bo nie widzę żeby był podłączony do owej kostki.

Nie wydaje mi się aby ten przewód w białej koszulce był podłączony z niebieskim.

I ten biały przewód skąd idzie?
  • Poziom 24  
    Wyjaśniło się. Wolno "sterczący" przewód, to końcówka czujnika temperatury która jakimś cudem wysunęła się z metalowej napki i dotknęła konektora niebieskiego przewodu przez co uszkodzona została płytka sterująca. I to jest cały sekret tej zagadki. Dzięki za uwagę i zainteresowanie.