Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sharan 2001r 1.9tdi 115km - Wymienić cały silnik czy tylko głowicę?.

03 Mar 2020 11:26 273 7
  • Poziom 24  
    Sharan 2001r 1.9tdi 115km.

Do wymiany są pompowtryski jak i sama głowica ma wywalone gniazda pompowtrysków oraz prowadnice zaworowe.

Zastanawiam się jaka opcja jest lepsza czy wymienić samą głowicę po remoncie plus wtryski czy może lepiej kupić cały kompletny silnik z układem wtryskowym i go wymienić?.
  • Poziom 34  
    No to zdejmij głowica plus misa olejowa i sprawdź jak wygląda stan cylindrów czy luzy na panewkach . Ale dół w serii Axx dużo był w stanie znieść i rzadko padał. Czasem wygryzlo blok jak ktoś jeździł z padniętą uszczelką i wtedy wymagał wyrównanie na maszynie. Głowice niestety w tdi pd padały jak muchy. A to gniazda rozwaliło a to pękła lub cała w mikropeknieciach .
  • Poziom 18  
    Głowica i wtryski do regeneracji. Najrozsądniej. Mogę Ci wysłać foto jak wygląda głowica po kompletnej regeneracji
  • Poziom 24  
    OK. A mam jeszcze pytanie, jeżeli bym wymieniał cały silnik i kupiłbym z sharana to trzeba też ECU z tego silnika z sharana? (bo soft jest chyba pod wtryski dopasowany) czy spokojnie będzie pracował na ECU z galaxy?.
  • Poziom 34  
    No tu trzeba uważać ale jak wtryski te same czujnik na wale ten sam i kod się zgadza to ecu nie trzeba wymieniać nawet wtryski czasem inne przyjmie bez błędów tylko bipy mogą być duże albo moc spadnie lub wzrośnie.
  • Poziom 24  
    A cha, czyli jak silnik z sharana to najlepiej z oryginalnym ECU?.
  • Poziom 34  
    Nie tylko trzeba uważać żeby nie było zmian wynikających np różnicy lat.
  • Poziom 24  
    Jednak wymieniłem kompletny silnik.