Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LR1110 - jednoukładowe rozwiązanie dla LoRa, Wi-Fi i GNSS od Semtecha

ghost666 03 Mar 2020 18:20 420 0
 • LR1110 - jednoukładowe rozwiązanie dla LoRa, Wi-Fi i GNSS od Semtecha
  Semtech, lider technologii LoRa, kontynuuje wsparcie dla ekosystemu LoRa, wprowadzając nowe portfolio rozwiązań o nazwie LoRa Edge, które mają upraszczać tworzenie nowych aplikacji krawędziowych w systemach Internetu Rzeczy (IoT). LoRa Edge to nowa, wysoce wszechstronna i oparta na oprogramowaniu platforma LoRa o niskim zużyciu energii, która umożliwi stworzenie szerokiej gamy aplikacji do, ukierunkowanych na rynki przemysłowe, budowlane, domowe, rolnicze, transportowe i logistyczne.

  LoRa Edge

  Platforma LoRa Edge wprowadza na rynek rozwiązanie geolokalizacyjne ukierunkowane do aplikacje IoT do zarządzania zasobami. Posiada ona nadajnik i odbiornik LoRa o bardzo niskim poborze mocy, a także możliwości odbierania i dekodowania sygnałów nawigacji satelitarnej i podłączania się do sieci bezprzewodowych Wi-Fi. Wszystko w jednej obudowie. Tak w skrócie opisać można nowy moduł LR1110.

  "Semtech stale dostarcza rozwiązania IoT, które upraszczają i przyspieszają rozwój aplikacji LPWAN" komentuje Pedro Pachuca, dyrektor ds. IoT Wireless w Semtechu. "Usługi geolokalizacyjne, LoRa Edge i LoRa Cloud umożliwiają klientom opracowywanie aplikacji o bardzo niskim zużyciu energii dla różnych gałęzi przemysłu i zwiększą masowe zastosowanie LoRa w ekosystemach IoT".

  LR1110 - jednoukładowe rozwiązanie dla LoRa, Wi-Fi i GNSS od Semtecha
  Semtech LR1110 jest jak zwykły nadajnik-odbiornik LoRa - obsługuje wszystkie typowe pasma, wykorzystywane przez sieci LoRa na całym świecie (150 - 960 MHz), a oprócz tego posiada dodatkowe funkcje - Wi-Fi i GNSS. Odbiornik sygnałów nawigacji satelitarnej jest kompatybilne z sieciami GPS oraz BeiDou. Dodatkowo układ ma możliwość pasywnego skanowania sieci Wi-Fi 802.11b/g/n. Obsługuje on modulacje LoRa i (G)FSK i jest w pełni kompatybilny z poprzednimi generacjami transceiverów LoRa. Może transmitować sygnał o mocy do +22dBm na paśmie High-Power PA lub do +15dBm na ścieżce TX Low Power. Obsługuje ciągłą pracę przy niskim poborze mocy w pasmach ISM 150 MHz-960 MHz. Urządzenie jest dostarczane w obudowie QFN z 32 wyprowadzeniami o wymiarach 5 mm × 5 mm.

  Semtech LR1110 może wykorzystywać istniejącą sieć LPWAN do przesyłania informacji geolokalizacyjnych uzyskanych z systemu satelitarnego. Pozycja obiektu jest obliczana przez serwer geolokalizacji, który analizuje przesyłane informacje i koreluje pozycję z danymi z bazy danych geolokalizacji, zapewniając unikalną równowagę między niską mocą a wydajnością lokalizacji urządzenia.

  LR1110 - jednoukładowe rozwiązanie dla LoRa, Wi-Fi i GNSS od Semtecha


  Układ Semtech LR1110 jest w pełni kompatybilny z rodziną SX1261/2/8 i standardem LoRaWAN. Jest także wyposażony w zestaw ewaluacyjny zbudowany na płytce Nucleo STM32L476RG. Składa się on z:

  * 2x płytki z LR1110.
  * Płytka drukowana E516V02B, wyposażona w zintegrowany LNA do pasywnych anten GNSS
  * Płytka drukowana E592V01B, do aktywnych anten GNSS
  * Zestaw Nucleo STM32L476RG.
  * Ekrean dotykowy TFT,
  * Anteny GNSS (pasywna i aktywna)
  * Antena 2,4 GHz
  * Antena LoRa o pasmie zależnym od regionu

  Układ LT1110 jest już dostępny do zakupu, ale firma nie podała jego cen, ani cen zestawu ewaluacyjnego. Więcej informacji na temat produktów LoRa Edge pojawić ma się w jeszcze pierwszej połowie 2020 roku.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2020/02/29/semtech-lora-edge-uses-lr1110-single-chip-with-lora-wifi-and-gnss/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9642 postów o ocenie 7735, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Computer ControlsComputer Controls