Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nie mogę wyłączyć TalkBack w LG V40.

04 Mar 2020 01:05 432 18
  • Poziom 11  
    Witam forumowiczów "elektroda.pl"
    Nawet nie wiem w jakim dziale napisać mój temat więc sorry jak się pomyliłem.

Przed chwilą przez pomyłkę włączyłem funkcję TalkBack i nie potrafię go wyłączyć a co najgorsze ten TalkBack zablokował mi możliwość odblokowanie telefonu czujnikiem linii papilarnych.

Przytrzymanie przez 3 sekundy obydwu przycisków głośności też nie działa.

Naprawdę nie wygląda to ciekawie.

Ale od początku.

Żeby odblokować telefon używam do tego czujnika linii papilarnych ORAZ specjalnego w LG gadżetu w kształcie kwadratów a dokładnie wygląda to tak że w kwadracie są cztery kwadraty i trzeba ułożyć odpowiednią sekwencję ośmiu kliknięć w odpowiednim czasie w tych kwadratach i teraz przez TalkBack telefon nie chce się odblokować czujnikiem linii papilarnych tylko wybiera te kwadraty a jak zaczynam w nie klikać to po każdym kliknięciu telefon mówi gdzie klikam i zanim skończy żebym kliknął w następny kwadrat to czas się kończy i dlatego nie mogę odblokować telefonu tą funkcją.

Nacisnąłem też dwa przyciski głośności przez trzy sekundy i wyskoczył mi komunikat czy chcę (bodajże) utworzyć skrót do funkcji TalkBack a ja zrobiłem błąd i nacisnąłem że NIE a powinienem jak się potem dowiedziałem bo właśnie utworzenie tego skrótu wyłączyło by to TalkBack i teraz jak próbuję naciskać przyciski głośności jeszcze raz to już nic się nie dzieje nawet po restarcie.

Nie mogę też wyłączyć całkowicie telefonu bo jestem proszony o odblokowanie ekranu a tam już wiecie co się dzieje.

Coś czuje że bez kabla i komputera się nie obejdzie.

Gdybym miał zrotowany telefon to od razu bym sobie poradził a tak to jestem kompletnie zagubiony.

Mam nadzieje że ktoś z Was wie jak się z tym uporać i mi pomoże.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Poczekać aż tel się rozładuje, a potem pod ładowarką zrobić reset z poziomu fabrycznego recovery?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedz "Karaczan"
    Po rozładowaniu co dokładnie mam zrobić ?
    Te rozładowanie może trochę potrwać jak nie mogę odblokować telefonu ale kiedyś się w końcu rozładuje.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Po podpięciu ładowarki wciśnij Power i Vol- i trzymaj. Jak pojawi się logo LG na chwilę puść Power, trzymając cały czas Vol-, potem wciśnij znów Power i trzymaj. Powinien wejść do menu resetu fabrycznego.
    Po menu poruszasz się za pomocą klawiszy Vol, zatwierdzasz Powerem.

A trzymając bardzo długo Power się nie wyłączy? Większość tel się tak da zmusić do wyłączenia.
  • Poziom 11  
    Ponownie dzięki "Karaczan" za pomoc.
    Na razie czekam na rozładowanie fona ale dodam że udało mi się rozwinąć belkę menu powiadomień
    Nie mogę wyłączyć TalkBack w LG V40.
    ale jak na złość tam nie ma tego TalkBack a z tego co czytałem to powinien być, jedyna wzmianka o tym że jest włączona ta funkcja jest na belce głośności. Zabawne że funkcja która tak wspaniale pomaga innym w obsłudze smartfona mi kompletnie go zablokowała.
    Blokada telefonu w kwadratach.
    Jak się telefon rozładuje to od razu odpiszę o postępach w jego odblokowaniu.
    Udało mi się wejść do aparatu więc z lampą błyskową i nagrywaniem wideo dużo szybciej uda mi się rozładować baterię.

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

Karaczan napisał:
    Po podpięciu ładowarki wciśnij Power i Vol- i trzymaj. Jak pojawi się logo LG na chwilę puść Power, trzymając cały czas Vol-, potem wciśnij znów Power i trzymaj. Powinien wejść do menu resetu fabrycznego.
    Po menu poruszasz się za pomocą klawiszy Vol, zatwierdzasz Powerem.

A trzymając bardzo długo Power się nie wyłączy? Większość tel się tak da zmusić do wyłączenia.

Niestety się nie udało bo podczas trzymania (Power) + (Vol-) potem puść (Power) gdy pojawi się logo a następnie znowu wciśnij (Power) i trzymaj oba przyciski logo LG się włącza i wyłącza i tak w kółko.
    Trzymając długo przycisk Power nic się nie dzieje.
    Czyli zostało wysłanie fona do serwisu czy istnieje jeszcze jakiś sposób ?
  • Poziom 35  
    Sprawdz czy przytrzymanie obu klawiszy glosnosci przez 20-30 sekund nie wylacza tymczasowo talkbacka? To najczestsciej uzywana kombinacja, jesli zadziala to pozniej wejdz i wylacz go w ustawieniach na stale.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Autor napisał że kombinacja nie działa.

Co zostaje?
    Podładować, i o ile się przy ładowaniu nie uruchomi sam, to kombinować z Master Reset jak opisałem. Może słaba bateria nie pozwala mu się uruchomić do resetu.

Można też w domu wgrać nowe oprogramowanie samodzielnie, niestety tu ci nie pomogę co i jak, bo zabawy z LG skończyłem na G5.
    Ale tu masz opis po angielsku:
    https://forum.xda-developers.com/lg-v40/how-to/guide-lgup-root-t3967858
    Przy okazji to forum pomoże ci też zrootować tel jak i wgrać custom rom ;)

Serwis to ostateczność, chyba że jest na gwarancji...
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Karaczan napisał:
    Autor napisał że kombinacja nie działa.

Rzeczywiscie, wybral bledna opcje i ten skrot juz nie dziala.

Coz, V40-ka obsluguje OTG wiec najlepiej bylo by podlaczyc myszke po OTG, przejsc przez blokade ekranu i wylaczyc talkbacka.

Przez tego typu blokade z talkbackiem da sie tez normalnie przejsc palcem tylko trzeba pamietac, ze jedno klikniecie to teraz tak naprawde dwa w krotkim odstepnie a po wszelkich menu porusza sie tez dwoma palcami. Wiekszosc serwisow powinno to ogarnac bez potrzeby resetu urzadzenia.
  • Poziom 11  
    Naprawdę wielkie dzięki panowie za pomoc bo na innych forach stricte smartfonowych nikt nie odpowiedział mi nawet jeden raz więc jak zwykle powtarza się zasada że "elektroda.pl" to najpewniejsze i najbardziej aktywne forum w Polsce.
    Co do Master Reset to próbowałem wiele razy na wielu poziomach baterii ale tylko miga logo LG, więc bez odblokowania ekranu się raczej nie da.
    Co do wgrywania oprogramowania na LG to ostatnio wgrywałem polski ROM z poziomu PC-ta więc mniej więcej wiem jak to się robi.
    Co do roota to jest to obowiązkowa pozycja w moich wszystkich telefonach ale te LG V40 kupiłem dwa miesiące temu i coś czuje że ta sztuka ma problemy z optymalizacją bo nieraz przycina w grach a np. w AnTuTu zamiast wykręcać od 250 ooo do 300 ooo to ledwo dociąga do 170 ooo a w innych jak to mówią smarkach benchmarkach też jest sporo poniżej standardu dla tego modelu.
    Co do OTG to na razie nie mam adaptera, próbowałem do kabla od ładowania podłączyć myszkę poprzez wykonany na szybko adapter USB to USB ale nic z tego.
    Klikanie w tym trybie TalkBack już w miarę opanowałem, najpierw jeden klik a potem dwa szybkie ale odblokowanie tym sposobem tych czterech kwadratów jest raczej niemożliwe bo próbowałem wiele wiele razy w różnych kombinacjach.
    Normalnie odblokowuje te cztery kwadraty dwuklikiem zaczynając od górnego lewego potem dolny lewy dwuklik i to samo dolny prawy czyli z TalkBack będzie to klik i potem dwuklik górny lewy i tak dalej z następnymi. Próbowałem też jeden klik potem dwuklik i znowu jeden klik oraz dwuklik na każdy kwadrat ale to też nic nie dało. Próbowałem nawet z szybkością klikania i nic.
    Koło mojego domu jest serwis LG więc chyba nie mam wyjścia a przy okazji się spytam z tą kiepską optymalizacją jak na ten model.
    Pomyślałem też o jednym rozwiązaniu ale przed jego użyciem wolę się spytać Was o radę co o tym myślicie bo może być ryzykowne a więc po wejściu na stronę Google "Znajdź moje urządzenie" jest tam kilka opcji ale mnie zainteresowało to "Wymaż urządzenie" wtedy może po tym wymazywaniu urządzenie poprosiło by mnie o wybranie nowego sposobu na blokadę ?
    Jeszcze raz dzięki za Waszą pomoc.
  • Poziom 40  
    W sumie nigdy nie wpadłem na to by tak zresetować telefon ;)
    Powinno sie udać.
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki "Karaczan" że można na Ciebie liczyć.
    Zapomniałem dodać że mam dostęp do plików w telefonie nie poprzez kabel ale poprzez "Wi-Fi" dzięki aplikacji "LG AirDrive", czy w takim razie nie dało by się może coś zrobić z plikami żeby odblokować telefon, np. odnaleźć aplikację "TalkBack" i ją usunąć. Wiem że to apka wbudowana w system operacyjny i chyba nie będzie łatwo się jej pozbyć a już na pewno przez "Wi-Fi" ale tak z ciekawości pytam czy nie dało by się tego jakoś wykorzystać bo blokada telefonu i wylogowanie z konta Google trochę mnie nie do końca przekonuje.
    Może spytam tak, co się stanie jak zablokuję jeszcze bardziej telefon i na dodatek wyloguje się z konta Google przecież dzięki kontu Google wiadomo że to mój telefon.
    Czy kiedyś korzystałeś z tej opcji i co się stanie po jej wybraniu ?
  • Poziom 11  
    W końcu udało mi się wyrwać z tego "TalkBack" dzięki Google "Znajdź moje urządzenie" ale nie opcją "Zabezpiecz urządzenie" tylko "Wymaż urządzenie"
    co niestety spowodowało wyjście z jednego problemu i wejście w następny bo teraz mam problem z przywróceniem kopi zapasowej.
    Po wybraniu tej opcji telefon nie tyle został wymazany i wylogowany ale został usunięty z konta Google.
    Po tej operacji fon wygląda jak z pudełka co mnie oczywiście ucieszyło ale nie na długo bo problemy zaczęły się przy próbie przywracania kopi zapasowej Google bo po jej wybraniu moim oczom ukazał się panel do wprowadzania kodu PiN którego nigdy w telefonie nie ustawiam więc nie wiem skąd ten PiN mam niby wziąć. Google z tego co widać myśli że to kopia z jakiegoś innego starego telefonu (skutki usuwania fona z konta Google).

Jako blokadę mam biometrię i te kwadraty ale czy one mają jakiś odpowiednik w kodzie PiN, nie sądzę. Pomyślałem więc że odpalę telefon bez kopi i ustawię mu jakiś PiN (0000) i znowu go zrestartuję do ustawień fabrycznych żeby przywrócić tą kopię ale to nic nie dało bo nowy kod (0000) nie działa. Na tą chwilę mogę przywrócić tylko kontakty w telefonie.
    Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić, pisać do Google ?
    Klikałem różne kombinację tego PiN-u aż nagle wyskoczyła informacja że za 5 złych powtórzeń kopia zostanie usunięta z dysku Google.
    Dobrze by było zrobić chociaż kopię tej kopi ale po wejściu do dysku Google nie ma takiej opcji.
    Ma ktoś pomysł jak przywrócić taką kopię ?
    Z góry dziękuję jak zwykle za pomoc.
  • Poziom 40  
    Pewnie trzeba teraz sformatować partycję /data by ją całą wymazać.
    Większość aktualnych telefonów szyfruje tą partycję. Przy zdalnym resecie widać wyleciał mu też klucz.
    Format usunie tą zablokowaną, i przy kolejnym uruchomieniu powstanie nowo zaszyfrowana nowym kluczem partycja.
    Jako że do recovery wejść nie możesz, jedyną opcją zostaje chyba wykonanie tego z poziomu fastboota.
    Ściągnij i zainstaluj to:
    https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4623157&d=1540039037
    Wyłącz telefon, wciśnij Vol-, i trzymając wciśnięty Vol- podepnij telefon kablem do komputera.
    Windows powinien wykryć nowy sprzęt i zainstalować sterowniki.
    Następnie wciśnij na klawiaturze klawisz Win+R, w okienku wpisz cmd. Uruchomi to wiersz poleceń.
    Wpisz
    Code:
    cd c:\adb

fastboot devices

Powinno ci zwrócić jakiś nr, np ddf5d2e fastboot.
    Jeśli tak jest to komputer i telefon się widzą. Jak tak nie jest powtórz parę razy podłączanie, w końcu zaskoczy ;)
    Teraz wpisz:
    Code:
    fastboot -w

Program powinien teraz usunąć i sformatować na nowo partycję /data.
    Po wszystkim wykonaj
    Code:
    fastboot reboot
    telefon się odpali ponownie (może mu to chwilę zająć, nie panikuj ;) )
    Teraz konfiguracja "nowego" telefonu z jego kopią zapasową powinna się udać.

Jeśli nie to zostaje już chyba tylko serwis.
    Xiaomi, Huawei, Sony stawiało to na nogi, czy na LG v40 pomoże? Spróbować warto...
  • Poziom 11  
    Dzięki "Karaczan" za pomoc.
    SoRRy że od razu wczoraj nie odpowiedziałem .
    Spróbowałem Twojej opcji ale wyskakuje jakiś error zresztą sam zobacz:
    Spróbowałem też opcji którą mi zaproponowałeś na samym początku czyli (Power) + (Vol-) potem puść (Power) i ta opcja działa
    bo przywraca telefon do stanu fabrycznego ale niestety kopia zapasowa woła kod PiN.
    Coś mi się wydaje że jak nie z formatuję tej partycji to telefon za każdym razem do każdej kopi zapasowej będzie wołał o ten kod PiN więc chyba tak jak napisałeś najlepszym wyjściem będzie serwis albo jak pomyślałem root dzięki któremu taki format uda się bez problemu.
    Jeszcze jedna sprawa, po wejściu w opcję "Fastboot" poprzez trzymanie przycisku (Vol-) i podpięciu kabla USB do PC wyskakuje instrukcja odblokowania "bootloader-a" tylko nie do końca łapie jak by to miało wyglądać.
    Oczywiście odblokowałem "Opcję dla programisty" i zezwoliłem na odblokowanie OEM.
    Domyślam się że poprzez konsolę "cmd", może tutaj by się coś udało wykombinować ?
    Jak na razie przyciskami głośności mogę tylko wybrać "Restart" albo "Power off"
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    kriss1974 napisał:
    Jeszcze jedna sprawa, po wejściu w opcję "Fastboot" poprzez trzymanie przycisku (Vol-) i podpięciu kabla USB do PC wyskakuje instrukcja odblokowania "bootloader-a" tylko nie do końca łapie jak by to miało wyglądać.

Prawie wszystko masz napisane na ekranie, konkretniej co wpisac zeby odczytac ID urzadzenia, ktore potem trzeba wyslac do LG a ci laskawie odesla ci plik unlock.bin dla twojego urzadzenia ktory to odblokuje bootloader. https://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev

kriss1974 napisał:
    bo przywraca telefon do stanu fabrycznego ale niestety kopia zapasowa woła kod PiN.

I tak bedzie bo kopia zapewne jest zaszyfrowana haslem. Jesli go nie znasz to jej nie przywrocisz i zaden reset, odblokowany bootloader czy root nic w tym temacie nie zmieni.
  • Poziom 11  
    Dzięki "blahfff" za pomoc.
    Dokładne wytłumaczenie odblokowania bootloadera na pewno mi się przyda.
    Co do kopi to dobrze wiedzieć że jest bezwartościowa i nie ma sensu się z nią męczyć tylko zastanawia mnie jedna rzecz otóż nie mam pojęcia skąd się bierze ten kod PiN. Specjalnie żeby to sprawdzić i się upewnić po formacie fona jeszcze raz wykonałem kopię zapasową Google i zrobiłem ponowny format żeby sprawdzić czy da się ją przywrócić dodam że na telefonie jako blokadę ekranu miałem ustawioną biometrię oraz cztery kwadraty ale żadnego kodu PiN i po tym ponownym formacie jak chciałem ją przywrócić to znowu zostałem zapytany o kod PiN.
    Jeżeli sprawa wygląda w ten sposób to kopie zapasowe Google są robiona na moim telefonie na marne ponieważ nie da się ich potem przywrócić a to oznacza że coś jest nie tak, tylko co ?
    Jeszcze raz wykonam kopię zapasową, tym razem ustawię kod PiN oraz biometrię i spróbuję ją przywrócić.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    kriss1974 napisał:
    Co do kopi to dobrze wiedzieć że jest bezwartościowa i nie ma sensu się z nią męczyć tylko zastanawia mnie jedna rzecz otóż nie mam pojęcia skąd się bierze ten kod PiN. Specjalnie żeby to sprawdzić i się upewnić po formacie fona jeszcze raz wykonałem kopię zapasową Google i zrobiłem ponowny format żeby sprawdzić czy da się ją przywrócić dodam że na telefonie jako blokadę ekranu miałem ustawioną biometrię oraz cztery kwadraty ale żadnego kodu PiN i po tym ponownym formacie jak chciałem ją przywrócić to znowu zostałem zapytany o kod PiN.

Nie wiem jak aktualnie, ale wczesniej przy ustawianiu Knock Code telefon prosil rowniez o ustawienie zapasowego PINu, ktory mogl byc uzyty np do odblokowania telefonu. Z ciekawosci sprawdzilem instrukcje do V40 i nie ma tam wzmianki o wymogu ustawienia zapasowego PINu wiec moze to zniesiono.

Sprobuj najprostszej opcji, czyli uzycie knock jako PINu - przypisujac kwadratom liczby:

1 2
    3 4

i tworzac z tego wlasciwy PIN, np 12234412

https://www.cnblogs.com/pieces0310/p/4357472.html
  • Poziom 11  
    Zaraz to przetestuje.
  • Poziom 11  
    Znalazłem też taki opis związany z kopią Google
    Jak jest wyraźnie napisane "W przypadku niektórych danych do szyfrowania jest też używany kod PiN, wzór lub hasło do ekranu blokady" tylko że ja cały czas jestem proszony o kod PiN a nie wzór jaki wybierałem wcześniej.
    SoRRy że Wam zawracam tyle czasu głowy tym problemem.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

blahfff napisał:
    Sprobuj najprostszej opcji, czyli uzycie knock jako PINu - przypisujac kwadratom liczby:

O super, dzięki za Twoją odpowiedz zaraz sprawdzę ale wygląda to naprawdę sensownie.

Dodano po 13 [minuty]:

Też dziękuję Ci że poświęciłeś swój czas i przeglądałeś instrukcję do LG V40 oraz że znalazłeś tą stronę z wytłumaczeniem jak zamienić Knock Code na cyfry, no i dzięki za przypomnienie mi że ta metoda blokady nazywa się Knock Code.
    Z tym kodem
    według logiki będzie to 113344 bazując na tym obrazku z opisu.

Dodano po 46 [minuty]:

B I N G O
    Jestem tak zadowolony że mam chęć poklepać Cię po ramieniu powiedzieć "świetna robota" i postawić Ci browara.

Dodano po 9 [minuty]:

Wcześniej w poście 12 przeleciało mi koło głowy że Knock Code może mieć przełożenie na cyfry i nawet raz spróbowałem pewnej kombinacji ale myślałem że na kwadratach nr.2 jest pod nr.1 a nie koło niej i dałem sobie spokój a to jednak był dobry trop.
    Przy przywracaniu kopi oczywiście włączył mi się TalkBack ale z opcją jego wyłączenia więc wszystkie problemy zostały rozwiązane.

Dodano po 6 [minuty]:

Dziękuje Wam panowie za poświęcony mi czas i 100%-we rozwiązanie problemów.
    Nie mam pojęcia dlaczego mogę tylko zaznaczyć użytkownika "blahfff" jako tego który mi pomógł, to chyba jakiś błąd w systemie bo powinienem mieć możliwość zaznaczenia Was obydwu.