Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei B593s-22 wgranie nowego firmware

bazyl_86 04 Mar 2020 10:51 957 2
 • #1
  bazyl_86
  Level 9  
  Dzień dobry,
  otóż mam problem z wgraniem oprogramowania do huawei B593s-22, mianowicie miałem zainstalowany V200R001B180D20SP05C69.
  Postanowiłem zmienić hasło do wifi, jednak wszystkie próby dawały komunikat: ''Trwa połączenie. nie można aktualizować. Spróbuj ponownie po połączeniu. Spróbuj ponownie.''
  Następnie chciałem wgrać aktualizację , jednak wszystko kończyło się na komunikacie jak powyżej. Potem przyszedł czas na reset. Po resecie zmieniła się nazwa sieci i hasło dostępowe do Wifi, którego nie mogę zmienić.
  W dalszych krokach ściągnąłem multicast_upgrade_tools, oraz B593s_22_Telia_V200R001B270D25SP01C07, karta sim oczywiście wyjęta, zrobiony reset i próba wgrania nowego firmware.
  Tu powstaje pytanie co robię źle, wybieram network card właściwą do połączenia z B593s-22, zaznaczam Force Upgrade, dodaję firmware z rozszerzeniem bin, włączam router - niby wszystko idzie ok, pasek postępu zasięgu idzie do max, zatrzymuję program, restartuję router - pali mi się lampka zasilania na niebiesko, mode na czerwono i miga ikona słuchawki telefonicznej.

  Proszę o pomoc, walczę z tym już od wczoraj i nie wiem w czym problem, może coś robię źle w kolejności itp .
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  krakarak
  Level 40  
  Moja rada - zawsze wgrywaj firmware za pomocą kabla, nigdy przez WIFI. Zawsze myśl czy warto coś znalezione w sieci o nazwie niby pasującej do posiadanego sprzętu, pchać do niego. Nigdy nie ładuj do sprzętu firmware z kraju gdzie częstotliwości pracy GSM są odmienne od naszego.
  Wracając do twego tematu - staraj się opisywać swój problem i swoje działania z maksymalną dokładnością.
  Nie wiemy czy do aktualizacji firmware wykorzystałeś WIFI czy porty LAN, czy adres IP karty w komputerze ustawiłeś ręcznie z puli obsługiwanej przez router czy było na DHCP. Po resecie router zmienił nazwę sieci WIFI i hasło - na jakie? Czy na takie jakie jest na naklejce routera (fabryczne) czy twoje a może jeszcze jakieś inne?
  Nigdy nie przerywaj pracy programu aktualizującego firmware, zawsze czekaj na stosowny komunikat, że procedura zakończona.
  Na stronie Polsatu jest do pobrania firmware w języku polskim, spróbuj.
 • #3
  bazyl_86
  Level 9  
  Wgrywałem firmware poprzez kabel rj45 podpięty pod port 3 w routerze. Adres karty był z puli DHCP, Po resecie router zmienił nazwę sieci WIFI na tą z naklejki z urządzenia natomiast hasło było inne.
  W chwili obecnej wgrywam ponownie firmware, Package file send time jest już na 42, dalej mam czekać na jakiś komunikat, że wszystko jest ok? /multicast_upgrade_tool/