Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naglośnienie domu jednorodzinnego

04 Mar 2020 11:08 213 4
 • Poziom 2  
  Witam,
  planuję zestaw audio do domu, niestety i stety za 2 tygodnie będą kładzione tynki i muszę rozprowadzić kable głośnikowe rurkami po ścianach. Chcielibyśmy wraz z żoną aby "połączyć" salon, kuchnie i łazienkę, żeby była możliwość sterowania każdym z 3 pomieszczeń z jednego urządzenia, co do salonu to może być jakieś podstawowe nagłośnienie (może 5.1 wystarczy ze względu na wielkość salonu, chociaż uwagi mile widziane), kuchnia wraz z łazienką myśleliśmy o głośnikach sufitowych (dwa w kuchni, jeden w łazience) i jedynym w sumie założeniem jest aby była możliwość słuchania np radia lub konkretnej muzyki przy jednoczesnym oglądaniu np filmu w salonie.
  Zauważyłem ze amplitunery maja po jednym wyjściu na kolejne strefy i dlatego jednym z pierwszych pytań to jak połączyć dwa głośniki w kuchni do jednego wyjścia, po prostu szeregowo i bezpośrednio do amplituneta?
  Wybór konkretnego sprzętu zostawiam na zakończenie budowy, zależy mi tylko by dobrze i przyszłościowo poprowadzić okablowanie.
  Przesyłam odzwierciedlony projekt z naniesionymi przykładowo głośnikami.
  Będę bardzo wdzięczy za wszelkie rady i pomoc.
  Naglośnienie domu jednorodzinnego
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 33  
  A zastanowiłeś się jak będziesz regulował poziom sygnału w kuchni i w łazience? Różne pomieszczenia i odmienne warunki odsłuchu. Nie wyobrażam sobie, aby biegać za każdym razem do salonu i ustawiać poziom sygnału i to z pomocą żony.
  Dlatego proponuję zainteresować się systemem 100V nawet tym najmniejszym na kilkadziesiąt WAT, ale z możliwością regulacji sygnału w pomieszczeniach odsłuchu, puki jeszcze można kłaść kable.
 • Poziom 2  
  W sumie fajne rozwiązanie, czyli w teorii podłączam np w kuchni dwa głośniki (równolegle czy szeregowo?) ze sobą, po czym kablem prowadzę do regulatora głośności w ścianie? i dalej do wzmacniacza w salonie i tak samo w łazience? Mógłbyś wolna chwila podesłać gotowe rozwiązania sprzętowe?
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  ae1cyz3 napisał:
  W sumie fajne rozwiązanie, czyli w teorii podłączam np w kuchni dwa głośniki (równolegle czy szeregowo?)
  Głośniki w systemie 100V podłącza się równolegle.
  ae1cyz3 napisał:
  po czym kablem prowadzę do regulatora głośności w ścianie? i dalej do wzmacniacza w salonie i tak samo w łazience? Mógłbyś wolna chwila podesłać gotowe rozwiązania sprzętowe?
  Dokładnie tak. Przewód od wzmacniacza (2x0,5 wystarczy) prowadzisz od wzmacniacza do regulatora w danym pomieszczeniu a od niego do głośników.
  Co do sprzętu to proponuję zajrzeć na dowolną stronę z sprzętem radiowęzłowym np 100V.
 • Poziom 38  
  Popatrz na system multiroom