Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marvell i Analog Devices łączą siły w tworzeniu zintegrowanych systemów 5G

ghost666 04 Mar 2020 12:59 270 0
 • Marvell i Analog Devices łączą siły w tworzeniu zintegrowanych systemów 5G
  Marvell i Analog Devices poinformowały pod koniec lutego o nawiązaniu współpracy technologicznej, wykorzystującej wiodącą w branży platformę cyfrową 5G Marvella oraz światowej klasy szerokopasmową technologię nadawczo-odbiorczą RF ADI. Współpraca ma na celu dostarczenie w pełni zoptymalizowanych rozwiązań dla stacji bazowych 5G. W ramach współpracy firmy będą oferować w pełni zintegrowane cyfrowe interfejsy 5G w postaci układów ASIC ściśle sprzężone z transceiverami RF. Firmy będą współpracować ze sobą w celu opracowania rozwiązań nowej generacji dla jednostek radiowych, w tym układów baseband i technologii RF zoptymalizowanych pod kątem zróżnicowanego zestawu funkcji i architektur.

  "Marvell ma przyjemność współpracować z ADI w celu wykorzystania znaczącej okazji przy kolejnej fali nowych architektur sieci 5G" powiedział Matt Murphy, prezes i dyrektor generalny Marvella. "Wiodąca pozycja Marvella w zakresie technologii baseband, cyfrowych układów ASIC i systemów transportowych w połączeniu z technologią nadawczo-odbiorczą RF ADI tworzy wiodącą w branży architekturę dla producentów OEM 5G, którzy chcą przyspieszyć wprowadzanie urządzeń na rynek" podsumował.

  Zwiększona złożoność jednostek radiowych 5G spowodowana jest zarówno przez masowe wdrożenia technologii MIMO, jak i wymagania co do pracy w zakresach fal milimetrowych. Stanowią one wyjątkowe wyzwania dla projektów sieci radiowych. Konieczne będzie zoptymalizowane technologii RF i sekcji sygnałów mieszanych przy wykorzystaniu cyfrowych układów ASIC jak i krzemowych układów pasma podstawowego. Wszystko po to, by osiągnąć wymagania dotyczące niskiego poboru mocy, wielkości i kosztów dla systemów 5G. Połączenie najlepszych w swojej klasie technologii Marvella i ADI umożliwia stworzenie wysoce zoptymalizowanych sekcji radiowych, umożliwiających zarówno implementacje standardowe, jak i niestandardowe w stacjach bazowych.

  "ADI konsekwentnie przoduje w technologii modułów radiowych dla urządzeń komórkowych" komentuje Vincent Roche, prezes i dyrektor generalny firmy Analog Devices. "Widzimy ogromne możliwości we współpracy z Marvellem w celu optymalizacji systemów sieci radiowych i układów cyfrowych dla 5G z korzyścią dla naszych wspólnych klientów. Rozwiązania, które opracowujemy we współpracy z Marvellem, umożliwią naszym klientom tworzenie wysoce zoptymalizowanych produktów o wysokiej sprawności dla tego dynamicznego rynku" podsumował.

  Źródło: materiały prasowe Analog Devices.

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9642 postów o ocenie 7735, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • flexghzflexghz