Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stawianie siemensa c60

djswirek 28 Wrz 2005 14:48 1721 11
  • #1 28 Wrz 2005 14:48
    djswirek
    Poziom 21  

Witam!
    Mam nastepujacy problem: kilka dni temu mojej dziewczynie ni z tego ni z owego wylaczyl sie telefon i od tego czasu nie da sie go wlaczyc a dokladniej zaswieca sie na moment (czasami do tego dochodzi krotkie "bzykniecie" z glosniczka) probowalem sflashowac telefon na nowo, niestety bez skutecznie, freia pisze ze boot file is not accepted, natomiast sst : entering boot mode i na tym stoi. Wszystko wykonuje przerobionym oryginalnym kablem. Z gory dzieki za pomoc

0 11
  • #2 28 Wrz 2005 15:22
    diodav
    Poziom 21  

Ta usterka to uszkodzony eeprom. Musisz wgrać full flesha z eepromem i telefon będzie śmigać. Po pierwsze jeżeli podłączasz go pod sst to czy program go zczytuje??? Po drugie czy telefon ma simlocka?? Musisz odpowiedzieć na te pytania. Wtedy będziemy wiedzieć na czym stoimy. Zaraz znajdę Ci full flesha do tego modelu....aha i która wersja oprogramowania???

0
  • #3 28 Wrz 2005 15:24
    MILO
    VIP Zasłużony dla elektroda

bylo sporo razy, radze poczytac i nie brac sie od razu "do roboty" ...

0
  • #4 28 Wrz 2005 19:25
    djswirek
    Poziom 21  

diodav napisał:
    Ta usterka to uszkodzony eeprom. Musisz wgrać full flesha z eepromem i telefon będzie śmigać. Po pierwsze jeżeli podłączasz go pod sst to czy program go zczytuje??? Po drugie czy telefon ma simlocka?? Musisz odpowiedzieć na te pytania. Wtedy będziemy wiedzieć na czym stoimy. Zaraz znajdę Ci full flesha do tego modelu...aha i która wersja oprogramowania???

Tel ma smoka i nie jest ciachana sciecha. Nie czyta go bo ciagle pisze o tym bootowaniu. Jaki soft nie mam pojecia.

0
  • #5 28 Wrz 2005 19:34
    kubakuba77
    Poziom 19  

Wiec w takiej sytuacji i tak sie nie obejdzie bez ciencia :( , ciachnij testpoint , potem opcja repair w sst 5.31(nielegalny dodatek) i czy bedzie INTEL czy AMD powinno być ok po Repair. Jeśli nie to pozostaje wgrywanie pelnych flashy albo pod intela albo pod amd , jest na forum dobry flash v20 pod AMD i dobry v27 pod INTELA. jeśli nie poradzisz moge ci podesłać

Pozdrawiam
    Kuba

0
  • #6 29 Wrz 2005 10:57
    diodav
    Poziom 21  

Tak jak myślałem. tak jak kolega napisal, najpierw trzeba go ciachnąć i podpiąć pod sst. Czy posiadasz screen testpointu?? czy chcesz żeby Ci podesłać(podaj e-maila). A potem tylko full flesh z eepromem, takie jest moje zdanie. Tu masz pełną fulla z eepromem v.27
    Pzdr diodav

0
  • #8 29 Wrz 2005 14:50
    djswirek
    Poziom 21  

TP ciachniety komunikacja jest. Ale mam pytanko. Co wpisac w SST przy wgrywaniu flasha? jakie adresy?

0
  • #9 29 Wrz 2005 14:55
    kubakuba77
    Poziom 19  

Nie wpisuj adresow , uzywaj EEPROM/ Write jesli zapisujesz EEPROM, na poczatku daj REPAIR i zobacz czy jest ok

P.S. daj wczesniej info . .sst pokaze co jest środku INTEL czy AMD

0
  • #10 29 Wrz 2005 15:11
    djswirek
    Poziom 21  

ale jak on to pokaze?? mnie pokazal tylko imei i flash id

udalo sie postawilem go. ale mam pytanko jeszcze jedno, dogralem swupa z polakiem ale nie mam polskiego t9 co zrobic??

0
  • #12 30 Wrz 2005 08:12
    andrew220
    Spec od GSM

Customizacja z zaznaczoną opcją "delete flex memory area" rozwiązuje sprawę... potem FFS-y i telefon jak nowy. Niestety, trzeba posiadać hardlocka.

0