Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić do Wi-Fi, kamery

04 Mar 2020 20:00 483 23
 • Poziom 9  
  Będę przymierzał się do montażu zestawu CCTV marki Hiseeu, będę instalował kamery w domu i poza domem, i mam parę pytań.

  1. Kamery zazwyczaj są podłączane za pomocą Wi-Fi czy hot-spotu do urządzenia rejestrującego ?
  2. Router znajduję się na 1 piętrze, do garażu mam około 30 metrów i musi przejść przez kilka ścian sygnał, i w ogóle nie dociera, zastanawiałem się jak go wzmocnić, bo zależało by mi na tym by odebrać sygnał 10 metrów dalej za pomocą może wzmacniacza i później podpiąć się pod złącze ethernet w wzmacniaczu i rozprowadzić to po paru urządzeniach, jaki rozdzielacz by zdał zadanie ?
 • OptexOptex
 • Poziom 9  
  To co polecacie zrobić? Jak to podpiąć.
  Bo ciagniencie 6x 40 metrowego kabla ethernet raczej odpada.
 • Poziom 41  
  Speed024 napisał:
  ciagniencie 6x 40 metrowego kabla ethernet

  Najlepszy i najtańszy sposób.
 • OptexOptex
 • Poziom 9  
  Po prostu chodzi o to że duża ilość kabla. Jest jakiś zamiennik za ethernet, by nie ciągnąć bo 6x tylko 1 kabel i później rozdzielić?
  I nie wiem czy to dobry pomysł by szedł w ziemi, bo bedzie podatny na uszkodzenia i temperatury ujemne.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Speed024 napisał:
  Po prostu chodzi o to że duża ilość kabla. Jest jakiś zamiennik za ethernet, by nie ciągnąć bo 6x tylko 1 kabel i później rozdzielić?
  No, sporo. Ale można to obejść w mniej lub bardziej elegancki sposób oraz w zależności od rzeczywistych potrzeb transferu - switchem, rozszyciem kabli. Poza tym, do bliższych kamer możesz rozważyć wifi, do dalekich - kabel.

  A co wymyślić - musiałbyś zrobić jakiś pobieżny szkic odległości do tych dalekich kamer i ewentualnych wspólnych tras kablowych do nich.

  Speed024 napisał:
  I nie wiem czy to dobry pomysł by szedł w ziemi, bo bedzie podatny na uszkodzenia i temperatury ujemne.
  Jak użyjesz odpowiedniego kabla oraz wykonawstwo będzie OK, to możliwość uszkodzenia i sabotażu bez użycia koparki będzie znikoma. O temperaturach w ogóle nie myśl.
 • Poziom 9  
  A więc chce podłączyć do odległego garażu łącznie 3 kamery, i komputer PC.
  To Switch może być użyty do tego zadania właśnie, by poprowadzić tylko 1 kabel z domu do budynku obok ?
  To w praktyce powinno to tak wyglądać
  1 Kamera idzie kablem Ethernet do 1 slotu w NVR
  2 Kamera idzie kablem Ethernet do 2 slotu w NVR
  3 Kamera (inna) potrzebuje po prostu dostępu do internetu
  4 PC potrzebuje dostępu do internetu

  I nie wiem jak to zrealizować by nie kosztowało to dużo $ .
 • Specjalista Sieci, Internet
  Kupujesz dwa switche z odpowiednią ilością portów. Jeden do domu, drugi do garażu. Jeśli kamery obsługują PoE, to kupujesz switche z PoE, wtedy nie musisz prowadzić dodatkowych przewodów ani kupować dodatkowych zasilaczy do kamer. WiFi omijasz z daleka, bo to zabawka dla naiwnych, a nie sposób na wykonanie DZIAŁAJĄCEGO monitoringu. Jak kamery posiadają WiFi, to wymień na inny model, w tej samej cenie będzie lepszy obraz zamiast zbędnej karty radiowej.
  Do switcha w domu podłączasz:
  - wszystkie kamery z domu
  - port nr 1 NVR
  - przewód od routera
  - przewód do garażu (ziemny, żelowany)
  Do switcha w garażu podłączasz:
  - przewód że switcha w domu
  - kamery w garażu
  - PC
 • Specjalista Sieci, Internet
  No i masz prosto i elegancko, a przy tym bezpiecznie i niezawodnie. Pieniądze też rozsądne.
  Opcja "z półki wyżej" to położenie zamiast skrętki światłowodu. Funkcjonalnie to samo, trochę większa niezawodność mechaniczna połączenia i całkowita odporność na zakłócenia. Ale, do garażu, to może przesada...

  Kabel powinien być stabilnie mocowany na całej długości poza ziemią, najlepiej chroniony mechanicznie przez rurkę, peszel, listwy, itp. Gwoli ścisłości - połączenie można dać również linią napowietrzną, stosując odpowiedni kabel z linką nośną oraz podpory, ale to gorsze rozwiązanie w tym przypadku ze względów niezawodnościowych i bezpieczeństwa.

  UTP, cat. 5/5e/6, żyły środkowe z Cu, wykonanie zewnętrzne z żelem, drut (jeśli kabel będzie stabilnie mocowany na całej długości), wtyki RJ-45 odpowiednio do kabli typu drut i kategorii.
  Kłaść delikatnie, bez zbytnich udarów mechanicznych (zagięcia, spłaszczenia, naciągnięcia, etc.), minimalne promienie zagięcia > 4 x średnica kabla.

  Zrobisz i zapomnisz.
 • Poziom 9  
  Ten zestaw planuje kupić:
  https://pl.aliexpress.com/item/32761878104.html

  W domu chyba nie potrzebowałbym switcha, wyprowadziłbym 1 port z routera do NVR [dostęp do internetu ] , a 2 kamery które są oddalone 5 metrów od NVR bym puścił po Wi-Fi (spróbowałbym) bo bliska odległość.

  Wydaje mi się że nie posiada PoE.

  Tak to ma być mniej więcej poprowadzone.

  Co kupić do Wi-Fi, kamery
 • Specjalista Sieci, Internet
  Jak to mówią - dziada nie stać na dziadostwo. Ale Ty chyba jesteś bogaty :-). Oszczędzasz tam, gdzie nie trzeba. W tej cenie to kupisz i w Polsce kamery ze wsparciem. Monitoring zakłada się po to, aby w razie draki można było choćby zminimalizować straty. Rozpoznać twarz, tablicę rejestracyjną, naklejkę na szybie z numerem itd. Tani monitoring spełnia tylko jedno zadanie - wyświetla jaki taki obraz i tym samym zapewnia dobre samopoczucie właściciela. Oczywiście do czasu draki - wtedy z samopoczuciem gorzej. :-). Mam identyczne zdanie o tym zestawie co @jimasek . Przyzwoity monitoring na sześć kamer to 2000zł (licząc z dyskami i switchami). Nawet kupując w Chinach. Poniżej tego założysz coś, na co wydasz tysiaka, a to coś będzie kompletnie bezużyteczne. Jak Cię teraz nie stać, to zaczekaj rok, odłóż więcej kasy i zrób, żeby to miało sens.
  PS. Pamiętaj też, że sygnał WiFi można skutecznie zagłuszyć (czytaj wyłączyć monitoring) nadajnikiem za 10zł od MajFrendów i zrobi to byle gimnazjalista.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Nie kupiłbym takiego systemu bez zapoznania się przynajmniej z jakimś jego manualem, nie mówiąc o szczegółowej specyfikacji technicznej. Monitoring to poważna sprawa na lata, a oni to sprzedają jak zabawki dla dzieci pod Choinkę - byle więcej kolorowych obrazków i chwytliwych sloganów, minimum merytoryki... Przypomnę powiedzenie - "chytry dwa razy traci"... chyba, że traktujesz tę instalację symbolicznie, a jak coś padnie to wyrzucisz wszystko i postawisz nowe - tak też można...

  Niezależnie - ile masz wolnych portów LAN na routerze?
 • Poziom 9  
  Niestety nie każdego stać na monitoring za 3/4k zł.
  Już wolę mieć taki za 600 zł niż w ogóle. Prosiłbym o nie krytykowanie wyboru, tylko o pomoc w instalacji tego.
 • Specjalista Sieci, Internet
  OK. - twój wybór.

  Kwestia POE w antenach jest rzeczywiście niewiadoma, założyłbym też, że kamery nie mają. Pytanie, czy anteny mają wejścia LAN - chyba tak.

  Jaki masz router?
 • Poziom 20  
  _cheetah_ napisał:
  Pytanie, czy anteny mają wejścia LAN - chyba tak.


  Chyba nie.

  Co kupić do Wi-Fi, kamery
 • Poziom 9  
  Dlatego rozważam go poprzez pociągnięcie przez kabel LAN i zastanawiam się jak go podłączyć.
  Kamerki mają 2 wyjścia, I zasilające II Ethernet.
 • Poziom 9  
  A jest możliwość podłączenia tych kamer przez Ethernet do innego NVR które wspiera taki typ połączenia ?
 • Poziom 9  
  Zainstalowałem i podłączyłem zestaw i dziala ok juz od 4 dni.
  Tylko zastanawiam się nad regionem jaki wybrać, bo podczas instalacji wybiera się region i kanał, i nie wiem jaki region i kanał wybrać by mieć jak najlepszy sygnał bez zakłócania innych urządzeń internetowych.
  Mam do wyboru FFC, EU, MKK, T-Mode