Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Golf 4 1.6 FSI - Silnik przerywa

TheReaper 04 Mar 2020 20:40 1536 4
    TheReaper
    Level 6  
    Witam serdecznie.
    Mam taki problem,od jakiegoś czasu przerywa mi silnik podczas jazdy gdy wcisne mocno gaz,gdy wciskam go lekko i z wyczuciem,to jedzie normalnie,ale nie można tak dynamicznie jechać.
    Objawy są takie: silnik przyrywa i szarpie,spalanie gwałtownie wzrasta,nie wkręca się na wyższe obroty i nie przyspiesza,po kilku takich akcjach samochód przechodzi w tryb awaryjny i jest mała dawka paliwa,na 4 i 5 biegu podaje maksymalnie około 6 l/100km.
    Wymieniłem świece na nowe,pompe paliwa,filtr paliwa.
    Podmieniałem cewki,świece,listwe wtryskową z klapami wirowymi,wtryski,przepływomierz i nie wiem co dalej,bo auto jak jeździło,tak jeździ.
    Na komputerze pokazywało raz wypadanie zapłonu na 3 cylindrze,raz wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    MarcinS70R
    Level 21  
    Skoro są błędy o wypadaniu zapłonu bo osprzęt zmieniony to trzeba zmierzyć kompresję.
    TheReaper
    Level 6  
    Czyli może być uszczelka ?
    Dodam jeszcze,że jak samochód sie rozgrzeje i sie przejedzie pare km,to płyn wywala górą,mechanik robił test na CO2 i po 2 minutach płyn zrobił sie zielony.
    Zmienił termostat i wentylator wraz z modułem,bo były spalone. Potem sprawdzał jeszcze raz i powiedział,ze masa nie dochodzi do termostatu i dlatego wywala płyn.
    Węże nie są twarde,górne są gorące i płyn w środku słychać jakby bąblował,gotował sie po zgaszeniu silnika,dolne węże zimne.

Dodano po 3 [minuty]:

Objawy które podałem są gdy wcisne mocno gaz,gdy wciskam lekko,to np na obroty wkręca sie normalnie,tylko powoli
    TheReaper
    Level 6  
    Dzisiaj była mierzona kompresja,na wszystkich 4 cylindrach jest ciśnienie 14 barów
    TheReaper
    Level 6  
    Problemem okazała się uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia,która dawała zbyt małe ciśnienie.