Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transformator prefabrykowany przy działce a bezpieczeństwo?

noseda7812 05 Mar 2020 11:15 666 9
    noseda7812
    Level 1  
    Dzień dobry!

Mam działkę do której przylega inna malutka działka z transformatorem typu miejskiego, jest to prostokąt prefabrykowany i zastanawiam się czy mieszkanie blisko takiego transformatora jest bezpieczne? Dodaje zdjęcie z tym jak chciałbym ustawić dom i gdzie znajduje się transformator. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i opinie.

Transformator prefabrykowany przy działce a bezpieczeństwo?

P.S Czy mogę w jakiś sposób sprawdzić oddziaływanie takiego transformatora? Gdzie powinienem szukać rzetelnych informacji na temat bezpieczeństwa takich stacji?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    freebsd
    Level 38  
    noseda7812 wrote:
    czy mieszkanie blisko takiego transformatora jest bezpieczne?
    Wydaje mi się, że jest bezpieczne. Takie pole szybko zanika: https://youtu.be/9FNSRreUtnk - chociaż w jednej z firm kończy mi się zakres miernika pomimo kilkumetrowego oddalenia od stacji trafo. Dzieje się tak akurat w "kuchni" :-)
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    noseda7812 wrote:
    zastanawiam się czy mieszkanie blisko takiego transformatora jest bezpieczne?
    To zależy w jakiej to jest dzielnicy. I czy jakiś diler nie ma tam punktu orientacyjnego. Ważna też, oczywiście, jest pora dnia oraz płeć osoby bezpieczeństwem zainteresowanej.
    Adamcyn
    Level 38  
    freebsd wrote:
    w jednej z firm kończy mi się zakres miernika pomimo kilkumetrowego oddalenia od stacji trafo.

Dzieje się tak akurat w "kuchni"

Co potwierdza, że domowy sprzęt AGD wytwarza silniejsze pole elektromagnetyczne niż ten transformator poza budynkiem.
    freebsd
    Level 38  
    Nie, nie :-) Tu akurat za pole EM był odpowiedzialny duży, przemysłowy, transformator umieszczony piętro niżej i jakież 8-10 metrów w linii prostej.
    Mikrofalówka stała z 10 metrów dalej, ekspres ze 3 metry bliżej - b. duże i wygodne korpo :-)
    freebsd
    Level 38  
    Adamcyn wrote:
    A mógłbyś Rafale pomierzyć taką szczoteczkę do zębów podczas ładowania?

Hi, nie - sorki :-) Szczoteczki (Philipsa) są, ale miernika nie mam pod ręką. Mam remont totalny, bałagan, itp. Wiem gdzie jest miernik, ale jest pod stosem innych rzeczy. Chwilowo jestem "poza światem" :-D