Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TUNER TV SAT PACE MSS 220 Brak komunikacji pilota z tunerem

28 Wrz 2005 15:22 2255 8
  • Poziom 2  
    Mam problem z tunerem TV SAT, brak reakcji na pilota. Pilot sprawny w 100% odbiornik IR w tunerze także. Z klawiszy na tunerze można włączać/wyłączać oraz zmienić programy do przodu i do tyłu. Podejrzewam uszkodrzenie pamięci wewnętrznej procesora. Proszę o wsparcie.
  • Tektronix
  • Poziom 17  
    wymień kwarc w pilocie często się uszkadzają kiedy pilot spada na ziemię ,pilot działa ale na innej częstotliwości
  • Tektronix
  • Poziom 2  
    Pilot jest na 100% sprawny sprawdzałem z odbiornikiem pace mss 1000.
  • Poziom 22  
    jedna noga procka odpowiada za komunikacje ir - wez oscyloskop i sprawdz czy sa przebiegi.
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    DO PROCESORA DOCHODZI SYGNAŁ. TAK SĄ PRZEBIEGI
  • Poziom 30  
    Nie kojażę tego modelu... na pewno MSS-220 a nie MSS-228G?
    Naklejka pod spodem - proszę podaj jaki dokładnie MSS z literkami na końcu i ewentualnie na jakim procku.
  • Poziom 2  
    Na plytce drukowanej jest MSS 228G, na obudowie na zewntrz MSS 220.

Jeszcze nie wymienialem pamieci szeregowej 24C65 bo nie jestem pewien czy to pomoze, nie mam pewnosci czy na pewno znajduja sie tam parametry dotyczace komunikacji IR, zapewne sa w pamieci procesora.
  • Poziom 30  
    W załaczniku masz 2 wersje zawartości pamięci bo były 2 wersje : 228G z procesorem 809-8663130 oraz 228G-LT z procesorem 809-8663131 - niekompatybilne ze sobą.

Na płycie PCB pisze to samo dlatego pytam co na naklejce pod spodem - ale masz oba pliki jak nie podałeś.

W tych tunerach naprawę zaczyna się od wymiany pamięci, najlepiej na 24C64 Atmela i zaprogramowanie jej wsadem (czysta nie pójdzie).
    Potem można szukać dalej.
  • Poziom 14  
    Jeśli pilot działa ci na MSS1000 to nie będzie działal na MSS220, Piloty wyglądały tak samo ale wysyłały inne kody. Do MSS220 pilot mał chyba oznaczenie RC-10 (pod klawiszami w dolnym prawym rogu pilota)
    a do MSS1000 i podobnych pisało "MSS series".