Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka do domowych prac.

Zietek94 06 Mar 2020 13:12 813 7
    Zietek94
    Level 2  
    Witam. Mam pytanko. Planuje zakup sprzętu, spawarki do garażu, do przydomowych prac. Rozglądałem się nad zestawem 3 w 1 ponieważ chciałbym się pouczyć spawania tigiem. Mógłby mi ktoś doradzić co wybrać. Kwota jaka planuje przeznaczyć to 2-3 tysiące.
    grzeskk
    Level 34  
    W cenie do 3000 to może lepiej MIG z MMA i TIG ACDC. Z firm to Magnum, Ideal, Trafilux, Spartus itp. To są chińczyki ale sprawują się nieźle. Pomyśl nad Tigiem bo to raczej zakup na lata, a te 3 w 1 raczej nie mają zapalania łuku z HV.
    Zietek94
    Level 2  
    Mógłbyś mi podesłać jakieś linki przykładowe?
    grzeskk
    Level 34  
    Sam mam takie coś TIG AC/DC z PULSEM 200A TRAFILUX oraz Sparutsa MIG z MMA 200A, to mogę polecić bo dają się serwisować.
    bb.jj
    Level 11  
    Mam już kilka lat Magnuma MMA 190 mig, jestem w pełni zadowolony, nowsze są z lift tigiem, pomyśl nad oddzielnym tigiem i będziesz zadowolony a w kwocie powinieneś się wyrobić.
    grzeskk
    Level 34  
    Szkopuł właśnie tkwi w tym LIFT.
    User removed account
    Level 1  
    grzeskk
    Level 34  
    Do przydomowych prac to raczej MIG + MMA. TIG to do nierdzewki i precyzyjnych robót. 3 w 1 to TIG lift czyli zajarzenie łuku poprzez potarcie - jako początkujący szybko się zniechęcisz bo będzie Ci psuło stożek i zjadało elektrodę.