Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka do domowych prac.

06 Mar 2020 13:12 249 7
  • Poziom 2  
    Witam. Mam pytanko. Planuje zakup sprzętu, spawarki do garażu, do przydomowych prac. Rozglądałem się nad zestawem 3 w 1 ponieważ chciałbym się pouczyć spawania tigiem. Mógłby mi ktoś doradzić co wybrać. Kwota jaka planuje przeznaczyć to 2-3 tysiące.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 32  
    W cenie do 3000 to może lepiej MIG z MMA i TIG ACDC. Z firm to Magnum, Ideal, Trafilux, Spartus itp. To są chińczyki ale sprawują się nieźle. Pomyśl nad Tigiem bo to raczej zakup na lata, a te 3 w 1 raczej nie mają zapalania łuku z HV.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    Mógłbyś mi podesłać jakieś linki przykładowe?
  • Poziom 32  
    Sam mam takie coś TIG AC/DC z PULSEM 200A TRAFILUX oraz Sparutsa MIG z MMA 200A, to mogę polecić bo dają się serwisować.
  • Poziom 11  
    Mam już kilka lat Magnuma MMA 190 mig, jestem w pełni zadowolony, nowsze są z lift tigiem, pomyśl nad oddzielnym tigiem i będziesz zadowolony a w kwocie powinieneś się wyrobić.
  • Poziom 32  
    Szkopuł właśnie tkwi w tym LIFT.
  • Poziom 9  
    Zietek94 napisał:
    Witam. Mam pytanko. Planuje zakup sprzętu, spawarki do garażu, do przydomowych prac. Rozglądałem się nad zestawem 3 w 1 ponieważ chciałbym się pouczyć spawania tigiem. Mógłby mi ktoś doradzić co wybrać. Kwota jaka planuje przeznaczyć to 2-3 tysiące.

Szczególnie polecam spawarki Magnum tanie częsci i dostępne
  • Poziom 32  
    Do przydomowych prac to raczej MIG + MMA. TIG to do nierdzewki i precyzyjnych robót. 3 w 1 to TIG lift czyli zajarzenie łuku poprzez potarcie - jako początkujący szybko się zniechęcisz bo będzie Ci psuło stożek i zjadało elektrodę.