Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fotovoltanika Viessmann Vs Lg Vs Bisol

JohnnyG 06 Mar 2020 15:20 555 2
    JohnnyG
    Level 10  
    Dzień dobry
    Pisze z prośba o pomoc przy podjęciu decyzji w wyborze firmy paneli FW.
    Mam propozycje z 2 firm na rożnym sprzęcie i mam wątpliwości co wybrać. Instalacja 5.5KW albo 6.6 KW dach tradycyjny z dachówką betonową, połamany ale caly ku południu, bez zacienienia z zewnątrz a tylko lukarny mogą wraz ze zmiana pory rzucać cien. W 2019 poszło 4600Kw.
    Po założeniu FW chciałbym więcej grzać/chłodzić klimą niż w 2019 i tym samym odciążyć piec gazowy + montaż grzałki dogrzewającej wodę użytkową . Dlatego mysle o 6.6
    Do wyboru mam
    Viessmann Vitovolt 300 M335/340WP z falownikiem Huawei bez optymalizatorów za kwote 5.5 > 31291pln 6.5 > 35547 pln

LG z falownikiem SolarEdge wraz z optymizatorami za kwote 5.5 > 34235 , 6.6 > 41219

Bisol/Sharp/Exec z falownikiem SolarEdge wraz z optymizatorami za kwotę 5.5 > 30564 , 6.6 > 35168

Fotontechnik na Astroenergy + falownik SolarEdge wraz z optymalizatorami za kwote 6.03 > 37120

Zgłupiałem już co jakości samych FW jak i falowników oraz rozwiązania viessmann (diody) vs optymalizator. Czy mógłbym prosić o doradzenie co będzie lepsza 'inwestycja' i po jakimś czasie nie będę musiał wydać kolejnych cebulionow na serwisowanie i naprawy ?
    Z góry dziękuje za pomoc
    JohnnyG
    Level 10  
    Pomijając kwestie mocy.
    Nie mogę doszukać sie żadnych opini na temat FW viessmanna. Czy orientuje sie ktos jak ma sie to do LG i w ogole czy warto o nich myśleć ?
    Ps. Czy te ceny nie sa zbyt wysokie ? Porównuję z cenami podanymi w innych postach ( ale sprzęt innych producentów) i wydaje mi sie ze sa znacznie zawyżone. Dach połamany, dachówka betonowa.

Co do optymalizatorow to powiedziano mi ze sa potrzebne przy tych panelach aby nie ograniczac mocy w przypadku zacienienia kilku paneli.
    Pozdrawiam