Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei G6 L11 - Brak usb tethering/internetu

_666_ 06 Mar 2020 18:00 210 1
    _666_
    Level 29  
    Witam

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3663920.html

Telefon udało się postawić na nogi poprzez fabryczny reset, który można uzyskać przez przytrzymanie klawisza +. Problem polega na braku usb tethering i wejscia do internetu. Po kliknieciu na tethering/punkt dostępu wywala mnie do wcześniejszego menu. Próba wejścia na internet przez przeglądarkę internetowa skutkuje powrotem do ekranu glownego. Zalogowanie sie na konto Google też nie wchodzi w rachubę. Po wpisaniu loginu i hasla pisze, że musze wejsc na strone internetową. Próba sprawdzenia czy jest aktualizacja pokazuje monit, że nie ma nowszej. W zużyciu danych pokazuje, że Facebook i inne aplikacje cos tam pobieraja. Wiec mają dostęp do netu. W informacjach o telefonie pisze, ze nie mam IP. Imei w porzadku.

Telefon jest widziany przez komputer. Pamiec wewnętrzna i karta SD. HiSuite też go widzi. Wymiana plikow, odintalowywanie aplikacji z poziomu komputera nie stanowi problemu. W menedzerze urzadzen byl Android Phone. Zainstalowałem sterowniki ADB i wszystko ok. Powinno byc jeszcze widac te MTP czy jak sie to tam nazywa ale tego nie ma.

Czegos zapomnialem czy to uszkodzony soft?

Pozdrawiam
    _666_
    Level 29  
    Wiem o co biega nie rozbierajac całego telefonu. Uszkodzenie mechaniczne jest w prawym górnym-rogu telefonu. Naciskajac je wielokrotnie dostałem dostęp do usb tethering-u oraz netu. Rozbiore go całego jak wróce z pracy a w poniedziałek do elektronika ponieważ trzeba pewnie poprawic luty lub może przylutowac jakiś element na stałe, ktory odpadł, telefon ma delikatnie pęknięty wyświetlacz.