Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwarcie w przekaźnikach Honda Frv 2.2 diesel

06 Mar 2020 21:03 222 10
  • Poziom 3  
    Witam. Mam straszny problem z autem i nie wiem co robić. Chodzi tutaj o moja Hondę FRV 2006 2.2 diesel a mianowicie o skrzynkę sterowników razem z modułem. Na początku nie chodził mi lewy kierunkowskaz dlatego mąż odłączył wszystkie wtyczki razem z modułem. Niestety zostało coś naruszone i po złożeniu wszystkiego w całość auto mi nie ospala, wszystkie zegary są podświetlone cały czas i tyknie szyby się nie opuszczają. Myśleliśmy ze to wina modułu bo zostało tam coś urwane ale kupiliśmy nowy i zamontowaliśmy ponownie razem z przekaźnikami. Niestety problem jest ten sam. Nie ospała, świecą się zegary i problem z tylnymi szybami. Czy może być gdzieś zwarcie?
  • Poziom 41  
    Coś tam urwane...
    Kto wie co?
    I co to narobiło?
  • Poziom 3  
    A czy podpięcie pod komputer pokarze problem?
  • Poziom 41  
    PokaŻe😀urwany przewód😀😀😀😀Jak wielu myśli że komp wskazuje usterkę...Szukajcie moim zdaniem czy wszystko podłączone i bezpieczniki dokładnie i jak należy sprawdźcie
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    wszystkie zegary są podświetlone cały czas

To raczej wskazuje na jakieś zamienione miejscami wtyczki
  • Poziom 3  
    Spróbujemy jeszcze raz wszystkie wtyczki podpiąć poprawnie. Może faktycznie coś jest zle podpięte.
  • Poziom 3  
    Potrzebuje dokładny schemat skrzynki przekaźników, jak dokładnie trzeba je podpiąć bo może rzeczywiście tkwi problem ze gdzieś coś jest zle podłączone i auto wariuje. Nie mogę sama tego znaleźć w internecie 😏 a z autem mecze się już ponad 2 tygodnie i nic.
  • Poziom 41  
    Wpnij wszystko i obejrzyj czy można coś odwrotnie
  • Poziom 3  
    Wyglada na to ze faktycznie wtyczki są pomieszane ponieważ teraz zegary normalnie gasną jak się kluczyk wyjmuje. Wciąż problem z odpalaniem i z szybami.
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    problem z odpalaniem

Co to za moduł ?, jakieś zdjęcia ?
    Większość tego typu podzespołów nie jest wymienna plug&play, wymagają kodowania, dopasowania kodu immobilisera etc.
    Co urwało się w starym ?
  • Poziom 3  

Dodano po 50 [minuty]:

A jaki jest koszt takiego kodowania u mechanika?