Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Hyundai i10 2011 rok - Dwa włókna żarówki H4 świecą bardzo słabo razem

Mierzejewski46 06 Mar 2020 22:21 453 7
    Mierzejewski46
    Level 32  
    Witam. Mam problem z prawą przednią lampą w aucie Hyundai i10 mianowicie po włączeniu świateł mijania lub drogowych włókna żarówki H4 świecą razem. Świecą słabo. Żarzą się. Przekaźniki sprawdzone, zamieniane miejscami, to samo. Wygląda na brak masy. Choinka się robi. Czy orientuje się ktoś który przewód w kostce lampy to masa. Druga lampa świeci prawidłowo.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
  • Helpful post
    bearq
    Level 38  
    Sprawdzenie tego zajmuje 5 minut kontrolką za 5zł...
  • Relpol przekaźniki
    Mierzejewski46
    Level 32  
    To weź podpowiedz. Wczoraj koleżanka poprosiła mnie o wymianę żarówki. I taką usterke zauważyłem na nowej. Robiłem to po 21-szej, dostęp do tej lampy koszmarny. Co zrobiłem ja; podałem dodatkową masę bezpośrednio na styk żarówki. Zaczeło świecić jedno włókno, ale nia z pełną mocą. Może uszkodzony jest przewód masy w lampie.
  • Helpful post
    decybel91
    Level 41  
    Zmień bezpieczniki opisane jako LOW BEAM / LR/RR lub podobnie. W koreńcach jest inaczej bo tam idzie masa z przełącznika a nie plus.
    Mierzejewski46
    Level 32  
    Dzięki za podpowiedzi koledzy. Po 18 podjedzie to skorzystam z waszych porad. Oby to było to. Coś gadała, że w podzięce zrobi kolacje, zakończoną śniadaniem to warto byłoby naprawić. Wczoraj tak na szybko się złapałem po 20-tej i zderzyłem się z wyjęciem lampy i paroma jeszcze szczegółami. A sam jej to auto doradzałem. Trochę się bałem, że problem jest poważniejszy, bo w komisie w którym kupowała samochód grasowały kuny i cała komora silnika była zmalowana takim tłustym środkiem. Myślałem na szybko, że to sprawka zwierza, ale po tym co piszecie myślę, że będzie nie tak źle. Zmyliła mnie też żarówka od postoju, ale była spalona. Jak naprawię dam znać.

Dodano po 6 [godziny] 35 [minuty]:

Dziękuję koledzy, jesteście nieocenieni.
    Mieliście rację, wina w spalonym bezpieczniku w skrzynce pod maską przy aku. Wszystkie światła działają jak należy. A to mnie ten koreaniec zaskoczył. Jeszcze potknąłem się o hulajnogę, ku..wa chyba skręciłem kostkę na koniec dnia. Jeszcze raz dziękuję.
    Mierzejewski46
    Level 32  
    Wymiana bezpiecznika świateł rozwiązała problem.