Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić Huawei P40 Lite

07 Mar 2020 00:07 393 11
  • Poziom 42  
    Witam, ostatnio odbyła się prezentacja smartfona Huawei P40 Lite, oczywiście bez usług Google, i tak się zastanawiam, czy w tej cenie, obecnie 999 zł, można kupić coś lepszego ?
  • Poziom 43  
    Też o nim myślałem, specyfikację ma super, 999 zł i Band 4 Pro za złotówkę (warty niecałe 300), więc jeśli aplikacje googla nie są dla Ciebie ważne (i nie chcesz robić jakichś przeróbek oprogramowania), to moim zdaniem to jest najlepszy deal obecnie.
    Bez tej opaski też byłoby nawet ok.
  • Poziom 42  
    Bez google play, da się żyć, używam yanosik (można zainstalować z aptoide), program diagnostyczny do auta (mam instalkę), nie wiem jak z aplikacjami bankowymi, oraz WhatsApp i Pinteres. Brak ekranu amoled ?
  • Poziom 43  
    Słyszałem, że bankowych nie ma, ale to nie było w 100% pewne źródło informacji.
    Właśnie bank i Messenger najbardziej mnie odrzuca jeśli chodzi o telefony Huawei.

Jest IPS, więc i tak bardzo dobra jakość.
  • Poziom 42  
    Zainstalowałem na moim P20 lite, Aptoide i tak, bankowe, moje Alior i Getin są (ze znaczkiem zaufane), jest Facebook, Messenger, WhatsApp, jest nawet mObywatel (też zaufana) :-) , wygląda na to że ja miał bym wszystko czego potrzebuję ;-)
  • Poziom 42  
    Oczywiście że ma ;-), chciałem sprawdzić co oferuje, zaskoczeniem było że aplikacja wykryła aktualizacje programów, które miałem zainstalowane z google play :-)

Dodano po 30 [minuty]:

No i stało się ;-) kupiłem na https://shop.huawei.com/pl/product/huawei-p40-lite , wysyłka w poniedziałek kurierem (w cenie). Jak już "rozpracuję" sprzęt, napiszę co i jak wygląda.
  • Poziom 7  
    Z tego co widzę to P40 lite nie ma diody powiadomień i diody doświetlającej LED z przodu
    Dodatkowo zapisuje filmy tylko w H.264 gdzie P30 lite ma już kompresję H.265
    Jeśli chodzi o aplikacje google to można je samemu zainstalować - są filmiki na YT jak to zrobić i skąd ściągnąć
  • Poziom 7  
    leonov napisał:
    No zobaczymy, jak coś mam 14 dni na zwrot ;-)

Jak to wygląda z twojej perspektywy?
    Miałeś wcześniej jakiegoś innego Huawei'a z usługami Google?
    Jak się telefon sprawuje?
  • Poziom 42  
    Mam obecnie P20 lite, sprawował się OK, ale przyszła pora na zmianę, myślałem nad Mi Note 10, ale kwestie finansowe zaważyły nad wyborem czegoś tańszego, kalkulacja, sprzedam P20 lite trochę dołożę i mam nowy telefon + opaska ;-)
    Martwi mnie trochę, bezpieczeństwo aplikacji bankowych, po dograniu usług google z nieznanego źródła, ale tak się zastanawiam czy zadziałają te https://opengapps.org/ , zawsze je wgrywałem na custom romy jak Cyanogen.

Tu są kolejne sposoby ;-) https://huaweiadvices.com/download-install-google-play-store-on-huawei/

Dodano po 4 [godziny] 30 [minuty]:

Martwi mnie, jeszcze jedna rzecz, mianowicie obsługiwane LTE tj. za stroną https://www.mgsm.pl/

Dla mojego P20 Lite :
    FDD LTE: 2600, 2100, 1900, 1800, 1700, 1500, 900, 850, 800, 700

Dla P40 LITE:
    FDD LTE: 2600, 2100, 1800, 900, 800

Formaty video te same.

Plusy dla P40 Lite - lepszy procesor, aparat, bateria, szybkie ładowanie, więcej pamięci wewnętrznej, android 10.
    Minusy- brak obsługi kart microSD, brak usług Google, brak żyroskopu.

Dodano po 17 [minuty]:

Zaczynam mieć wątpliwości, co do zakupu :-/ , nie wiem czy lepszym wyborem nie będzie Xiaomi Mi 9T, jest w podobnej cenie. :idea:
  • Poziom 42  
    Podsumowanie zakupu P40 Lite, jako że miałem wcześniej telefon Huawei P20 Lite, zastosowałem funkcję klonowania telefonu, przeniesione ze starego urządzenia zostały, kontakty, zdjęcia, filmy, ustawienia, oraz zainstalowane aplikacje ;-), które działają :-) tzn. dwie bankowe działają (ograniczeniem jest, brak możliwości użycia odcisku palca, aplikacje trzeba odblokować pinem lub wzorem), jedyną aplikacją która dostała bootlop był Yanosik (miałem wersję beta), zainstalowałem normalną wersję z aptoide i działa OK, nie instalowałem usług google z zewnętrznych aplikacji, więc nie mam facebooka (już dużo wcześniej, wystąpiłem o zapomnienie mnie), mam WhatsApp przeniesiony, który działa OK. Poza tym telefon SPOKO :-).