Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Przy odpaleniu Espace 4 gaśnie elektryka.

keseszel 07 Mar 2020 23:07 507 3
Wago
    keseszel
    Level 26  
    Witam.
    Espace z 2002 roku, LPG.
    Odpalam auto i gaśnie wszystko, potem pojawia się napis service. Jakiś pomysł oprócz oddania do mechanika? Mi przychodzi do głowy tylko problem z rozrusznikiem. Napięcie na aku spadło do 10 V po kilku próbach uruchomienia. Na następnym aku tak samo. Spada napięcie.
  • Wago
  • Wago
    keseszel
    Level 26  
    Podłączyłem ddt i miałem znowu błędy. Wykasowałem je. Próbowałem uruchomić auto i znowu to samo. Nie można uruchomić, wszystko gasnie w momencie uruchomienia. Pojawiły się błędy na wyświetlaczu. Airbag, ESP faulty, etc. Odinstalowałem ddt i chciałem zainstalować ponownie. Mam komunikat, że został źle odinstalowany. Uruchomiłem CCCleanera przeleciałem system. Wyczyściłem rejestr i śmieci. System czysty, wciąż nie mogę zainstalować ddt. Ten sam komunikat o złym odinstalowaniu. Uruchomiłem regedit i usunąłem wszystkie wpisy o ddt2000, było tego mnóstwo. Wciąż nie mogę zainstalować ddt2000. Usunąłem przy pomocy regedit wszystkie wpisy z Renault. Wciąż nie mogę zainstalować ddt2000. Zainstalowałem i uruchomiłem Total uninstaler, usunąłem wszytko co mi znalazł. Wciąż nie mogę zainstalować ddt2000. Przejrzałem ręcznie dysk, usunąłem wszystko co było podejrzane. Wciąż nie mogę zainstalować ddt2000. Formatuje i instaluje na nowo W7 i wtedy zainstaluje ddt2000 by skasować siedzące na wyświetlaczu błędy. Odepnę rozrusznik i sprawdze czy bez rozrusznika będę miał przysiad napięcia. Podejrzewam, że rozrusznik podpięty jest przez bezpiecznik 175 A wychodzący z akumulatora. W momencie kiedy go uruchamiam elektro ika stwierdza za duży przysiad, wyłącza wszystko, ale sypia się błędy. Jeśli źle kombinuje to znaczy, że uwalilem komputer auta przy pomocy ddt2000.

Zmierzyłem aku, miało 11,96 V. Dla mnie ok. Odłączyłem rozrusznik od aku- przewód z bezpiecznikiem, nie od alternatora. Nic. Wyświetlacz gaśnie, światło w kabinie ok. Błędy airbagu i hamulca. ddt2000 nie widzi błędów. Szukam mechaniora z kompem.
    keseszel
    Level 26  
    Wymieniłem aku po raz kolejny i ruszył. Coś kradnie prąd.