Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] wysokie temperatury na box coolerze ryzen 5 3600

swag_pinguin 08 Mar 2020 17:36 1428 7
    swag_pinguin
    Level 17  
    Otóż podczas maksymalnego obciążenia programem OCCT mój procesor osiąga aż 94 stopnie! cooler boxowy ale nie wydaje mi sie żeby aż takie temperatury powinny mieć miejsce. 95 stopni to granica temperatury więc cpu zaczyna throttlować. chciałbym też wspomnieć że podczas grania w gry nie przekracza on 75 stopni gdy wiatraki w obudowie chodzą na 100% a jest to dobra obudowa z całkiem dobrym przepływem powietrza (w grze raft, 80 stopni=wentylatory na minimum w obudowie. 70 stopni= wentylatory na maximum w obudowie.
    Magic_moon
    Level 29  
    Wymień pastę termoprzewodzącą na nową sprawdź.
    swag_pinguin
    Level 17  
    komputer zaledwie 2 miechy ma więc...
    Magic_moon
    Level 29  
    Może masz coś w biosie podkręcone ? Przywróć ustawienia fabryczne i sprawdź. Pastę również sprawdź tak dla spokojności.
    swag_pinguin
    Level 17  
    nie podkręcałem nic a pasty nie moge sprawdzić bo pc na gwarancji niestety co mnie wkurza...
    safbot1st
    Level 43  
    swag_pinguin wrote:
    cpu zaczyna throttlować.

Zamieść jakieś screeny. Chcemy to zobaczyć.
    Użyj np. AIDA64 Stability test. Robi bardzo sympatyczny wykresior. Ewentualnie HWinfo sensors.
    Pytanie gdzie ten sensor zczytuje to 94stC.
    Radiator gorący pod palcem w stresie?
    Jaka płyta?

Może to tylko ja, ale zdaje się, że i świat -> twierdzą, że stockowy cooler jest za słaby pod to CPU. Ot co. np.:
    https://linustechtips.com/main/topic/1082102-ryzen-5-3600-one-core-30-degrees-hotter/
    rzymo
    Level 33  
    swag_pinguin wrote:
    Otóż podczas maksymalnego obciążenia programem OCCT mój procesor osiąga aż 94 stopnie! cooler boxowy ale nie wydaje mi sie żeby aż takie temperatury powinny mieć miejsce

Boxowy cooler do Ryzena 3600 to małe aluminiowe chłodzenie - temperatury są jakie są. Chcesz lepiej to kup coś wydajniejszego...
    swag_pinguin
    Level 17  
    dobra okazuje sie że OCCT jest do dupy jeśli chodzi o miarodajność. ryzen master pokazuje 84 stopnie i to jest raczej maks a katowałem go msi kombustorem i do tego włączyłem meczyk w cs:go żeby go obciążyć na całkowity max. załączam screena i uważam problem za rozwiązany. dziękuje, pozdrawiam. wysokie temperatury na box coolerze ryzen 5 3600