Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X555LD - Brak reakcji, nie działa przetwornica 3/5V.

08 Mar 2020 21:10 390 20
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem z płytą X555LD od Asusa.

Brak reakcji na podłączenie zasilacza i przycisk PWR. Słyszalne cykanie. Rezystacja cewek prawidłowa. Nie działająca główna przetwornica 3/5V - Napięcie VIN dla RT8249 skaczące od 1 do 3V. Klucze przetwornic bez przebicia. Na zasilaczu labo. pobór prądu skączący 0,01 - 0,04 A. Poniżej pomiary na układzie Chargera BQ735, proszę o pomoc w interpretacji oraz dalszej diagnostyce. Dziękuje.

Niestety schematu nigdzie nie ma.
  • e-miernikie-mierniki
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 6  
    to jest board view a nie schemat.
  • Spec od komputerów
    V01115635 napisał:
    Niestety schematu nigdzie nie ma.

Nieosiągalny na chwilę obecną.
    Jest BV nieoceniony przy płytach Asusa.
  • Poziom 6  
    Ok, dziękuje. Jednak nie potrafię sobie poradzić z namierzeniem rezystora PR8101. Płyta ma rev. 3.6.

Asus X555LD - Brak reakcji, nie działa przetwornica 3/5V. Asus X555LD - Brak reakcji, nie działa przetwornica 3/5V.
  • Poziom 6  
    Napięcie w głównej gałęzi stabilne ~19.5V.

Pomiar rezystancji pomiędzy n.11(LGATE2) przetwornicy a główną gałęzią w punkcie PJ8801 dał wynik niemal nieskończony.
  • Poziom 6  
    Pobrałem właściwy board view dla rewizji 3.6 (wcześniej 3.1) i ten rzeczywiście się pokrywa z tym co jest na płycie.

Jeżeli chodzi o rezystancję pomiędzy VIN przetwornicy 3/5V a główna gałęzią to wynosi ona powyżej 20K Omów.
  • Poziom 16  
    Faktycznie BV a nie schemat .Zmyliło mnie to ,że ktoś podziękował tam za wstawkę . A wyżej była prośba o schemat.

• Spec od komputerów
    V01115635 napisał:
    Jeżeli chodzi o rezystancję pomiędzy VIN przetwornicy 3/5V a główna gałęzią to wynosi ona powyżej 20K Omów.
    - sprawdź rezystancję na VIN przetwornicy - jeśli niska to może być przyczyna. Powinien być rezystor pomiędzy VIN przetwornicy a główna gałęzią. Masz odpowiedni BV to znajdziesz.
  • Spec od monitorów
    Pełny opis z płyty , razem z rev.?
    Ponadto na tym tylko forum do tej pory
    Cytat:
    Fraza: X555LD Szukaj na wybranych forach Znaleziono 225 wyników

:idea: jest pomocna podpowiedz i rozwiazanie
  • Poziom 6  
    Rezystancja rezystora PR8104 względem masy to +60K Omy. Zmierzona wartość samego rezystora to 10K omów.

Cykanie płyty ewidentnie pochodzi z hybryby. Podpiąłem się za cewkę 3.3V zasilaczem labo, przy 1.9V pobór prądu ponad 1.5A, wyraźnie grzeje się hybryda. Chociaż na dławiku procesora rezystancja 80 Omów. Obstawiać hybrydę ?
  • Spec od komputerów
    V01115635 napisał:
    Obstawiać hybrydę ?

Tak.
  • Poziom 6  
    Rezystancja cewek względem masy:

1. 3.3V - 435 Om
    2. 5V - +20K omów i spada.

Zasilanie podane na zworkę PJ8101 grzeje się znacznie - mniejszy rdzeń układu.

P.S Nie wiem czy to istotne czy też nie, ale od początku diagnostyki wraz z cykaniem podryguje wentylator.
  • Poziom 6  
    Ok. Sk1977 i boro1234567 - Dziękuje za wszystkie porady. Dobrze że jesteśćie.👌 Przynajmniej jest diagnoza.
  • Spec od monitorów
    Jaką masz tą "hybrydę"?

p.s

Cytat:
    podryguje wentylator