Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik nawadniania ogrodu z LCD oraz możliwością pracy w sieci HA

tmf 22 Mar 2020 21:56 5049 60
 • #61
  piotr411
  Poziom 22  
  To nie jest duża cena za sterownik. Niższa półka sterowników za rozsądne pieniądze. Sterownik szklarni potrafi przekroczyć cenę średniej klasy, dobrze wyposażonego auta klasy premium. Cena 10.000zł jest dla trawników prywatnych taką akceptowalną. Ceny zaczynają się przy sensorach, osprzęcie dodatkowym i naturalnie ilości komponentów. Najdroższe są zestawy pomiarowe NPK, gdzie cena zbliża się się do ceny małego nowego domu na przedmieściach.

  Trzeba mieć świadomość czym jest trawnik :) Zawsze był oznaką próżności, snobizmu i wyznacznika majętności. Początek XX wieku i pojawieniem się klasy średniej spowodowałoby, że trawnik jest podniemal każdy domem. Tyle, że nie każdy rozumie czym jest i dlaczego to najdroższa rośliną w ogrodzie :) No sorry níe to forum co by pisać o trawie, a za pewne byl by to temat na miliony postów ;)

  Może jedna z funkcji sterownika ujmie potrzeby gatunków jakie są w darni, a mniej będzie zbędnych wykresów i zakłóceń ;)

  Sterownik prezentowany jest bardzo dobrze zaprojektowany z wyjątkiem AQY ;) nadal utrzymuję, że są za słabe, choć bardzo mnie dziwi, że zawory są 24VDC, bo to dość nietypowe i że pobór jest tak niski.

  Zapomniałem dodać, że piezoelektryczne membrany w czujniku wilgotności, fantastycznie sprawdza się jako odstraszacz kretów. To wyjątkowo prosta funkcja jak jest już buzer. Ważne, żeby emitowane dźwięki były losowe jak ich czas i miejsce. Bo kret jest inteligentny i szybko się uczy stałych dźwiękówki.