Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka i zmywarka mają problem - Pralka zawiesza się na trybie prania, i zmywark

adamkus1990 08 Mar 2020 22:06 876 2
    adamkus1990
    Level 3  
    Witam, mam taki problem że i pralka i zmywarka ma problem, pralka zawiesza się na trybie prania jakby był problem ze zbyt małą ilością wody i trzeba ją włączyć znowu, gdy kontrolka zaczyna migać, pranie się robi ale oprócz pralki to zmywarka nie chce się załączyć, i wszystko się zaczęło jak wróciła z naprawy, i musiałem odłączyć zimną wodę na dwa dni, po ponownym podłączeniu wody zmywarka zadziałała raz, i już za kolejnym razem nie chce się załączyć woda, tak jakby był problem z tą zimną wodą, i woda nie dochodzi, w kranie leci wszystko normalnie, moje pytanie, jak zdiagnozować czy mam za małe ciśnienie wody w tych rurach wody, czy jaki może być inny powód moich problemów, dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam :)
    n6210
    Level 29  
    a na podłączeniu wody nie masz czasami takie specjalnego zaworu zwrotnego? bo jak masz to on mogł zadziałać i odciąć urządzenie od wody. U mnie przy pralce na wężu zimnej wody na tym zaworze był taki zielony przycisk i musiałem go nacisnąć wtedy wszystko wróciło do normy. Przy zmywarce też mam taki zawór, ale sam się odblokowuje jak ciśnienie wraca. Jak masz to poszukaj albo przycisku albo może się zakamienił i zaciął.
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Linia wody zapchana szlamem i brudami. Odłącz urządzenia od zasilania wodnego i posprawdzaj jak leci woda z zaworów. Następnie w pralce masz też na przyłączu węża wody sitko, pewnie też zapchane. Oczyścić. A na przyszłość podawaj dane urządzeń lub zamieszczaj post w innym dziale ,, technika domowa,, .Pozdrawiam.