Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Temperatury cpu i gpu - czy takie temperatury są bezpieczne?

swag_pinguin 08 Mar 2020 22:58 687 16
    swag_pinguin
    Level 17  
    Cpu max obciążenie na boxowym coolerze: 84 stopnie nie więcej. gpu pełne obciążenie: 73 stopnie w API vulkan.

Cpu to AMD ryzen 5 3600 a gpu to RTX 2060 SUPER Dual palit.
    i pytanie: Czy takie temperatury są bezpieczne?
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Są w normach.
    Zauważył kolega jakieś niepokojące objawy że pyta?
    Pokaż screena z HWiNFO z zakładki "sensors" po 10 minutach obciążenia => http://www.hwinfo.com/download.php
    dt1
    Admin of Computers group
    Temperatury CPU są jeszcze bezpieczne, ale generalnie dosyć wysokie. W moim zwyczaju jest starać się trzymać temperatury rdzeni CPU poniżej 70 stopni.

Temperatura karty graficznej jest OK.

Zestaw wygląda raczej na zestaw do gier i warto byłoby stówę (lub stówę z kawałkiem) wydać na nieco lepsze chłodzenie.
    swag_pinguin
    Level 17  
    RADU23 wrote:
    Zauważył kolega jakieś niepokojące objawy że pyta?

ogólnie to nie. jedyne co zauważyłem to że cpu mi sie nie rozpędza do 4.2 ghz i zostaje na maks 4.1 ghz

Dodano po 13 [minuty]:

Temperatury cpu i gpu - czy takie temperatury są bezpieczne? Temperatury cpu i gpu - czy takie temperatury są bezpieczne? Temperatury cpu i gpu - czy takie temperatury są bezpieczne? Temperatury cpu i gpu - czy takie temperatury są bezpieczne? Temperatury cpu i gpu - czy takie temperatury są bezpieczne?

kurde no nie zrobił mi sie screen z temperatur, ale było 81 stopnie na procesorze. możecie sprawdzić czy wszystko jest w normie?
    RADU23
    RADU23 wrote:
    Pokaż screena z HWiNFO z zakładki "sensors" po 10 minutach obciążenia => http://www.hwinfo.com/download.php

Ze zscreenów które kolega zamieścił nie wynika by były po stresie.
    Temp. GPU wynosi 27 stopni, natomiast CPU 80 stopni.
    swag_pinguin
    Level 17  
    No obciążałem tylko procesor
    RADU23
    Pozostaw uruchomiony HWiNFO w tle i wykonaj stress jakąś grą przez 5-10 minut.
    Wyłącz grę i zamieść ponownie screena z HWiNFO z zakładki "sensors".

P.S w programie kliknij w niebieskie strzałki, będą widoczne wszystkie odczyty temp. z czujników
    Temperatury cpu i gpu - czy takie temperatury są bezpieczne?
    swag_pinguin
    Level 17  
    dt1
    Admin of Computers group
    To już wiadomo, napisał to Kolega wcześniej, co nie zmienia faktu, żeby Kolega zrobił:

RADU23 wrote:
    Pozostaw uruchomiony HWiNFO w tle i wykonaj stress jakąś grą przez 5-10 minut.
    Wyłącz grę i zamieść ponownie screena z HWiNFO z zakładki "sensors".
    swag_pinguin
    Level 17  
    swag_pinguin
    Level 17  
    dobra mam: Temperatury cpu i gpu - czy takie temperatury są bezpieczne?
    było jednak całkiem głośno co trochę irytuje a obudowa ma dobry airflow lecz w kwestii głośności no to tak średniawo.
    nie jestem pewien czy screen obejmuje wszystko co ważne
    dt1
    Admin of Computers group
    Ja jestem pewien, że nie obejmuje ten screen wcale istotnych rzeczy. Za dużo kolumn, więc są za wąskie i mieści się tylko lewa połowa kolumny (a w prawej są równie istotne dane). W zasadzie pola MAX wcale nie widać w żadnej kolumnie. Widać tylko current, co jest nieistotne w kontekście poprzednich minut a obciążeniem.
    dt1
    Admin of Computers group
    Utrudnia Kolega prezentację tych wyników jak tylko się da.
    Procesor dokręca się do 4.2GHz. Temperatura 85 stopni jak dla mnie jest za wysoka, ale na nienadającym się do dużych obciążeń chłodzeniu dołączanym do zestawu z procesorem takie temperatury są przewidywalne. Chłodzenie warto zmienić, będą niższe, na tę chwilę nie widać żadnych nieprawidłowości w działaniu komputera.
    swag_pinguin
    Level 17  
    oki dziękuje za pomoc. ale gdybyś mógł mi powiedzieć jak działa gwarancja komputronika? komputer składany na zamówienie w właśnie komputroniku i z gwarancją przez co są te naklejki które uniemożliwiają jakąkolwiek modernizacje/wymiane/dogłębne czyszczenie bo nie można otworzyć obudowy. troche uważam to za głupie rozwiązanie.
    dt1
    Admin of Computers group
    Zapytaj w Komputroniku, nigdy nie kupowałem tam gotowego zestawu. Zresztą nigdy bym zaplombowanego sprzętu bez możliwości jego otwierania nie kupił z oczywistych względów. Niektóre firmy plombują zestaw, ale mimo to mają odrębną gwarancję na każdy komponent w środku, być może w tym przypadku też tak jest, to by jeszcze było Ok.