Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Seat Toledo 1M 3.2 BHE - Auto nie odpala - komunikat 18258 - Powertrain Data Bus

09 Mar 2020 02:12 177 5
  • Level 12  
    Niestety znów muszę prosić o pomoc. Auto z dnia na dzień, a w zasadzie z godziny na godzinę przestało odpalać. Kontrolka check się nie zapala a na dole wyświetlacza migają wszystkie pozycje wybieraka skrzyni automatycznej. VCDS pokazuje komunikat 18258 - Powertrain Data Bus P1850 - 000 we wszystkich modułach na linii Powertrain Data. Co zrobiłem do tej pory:

Sprawdziłem przekaźnik 428 koło serwa hamulcowego - jest ok. Napięcia dochodzą, Na pinie 5/86 mam 0,8V. Na pinie 3/86 i 1/30 stałe 12V. Napięcie na pinie 5 przekaźnika jest dość niskie, ale zdjąłem obudowę i przekaźnik zwiera a sterownik dostaje 12V.
    Odpiąłem wszystkie moduły na linii Powetrain Data
    Sprawdziłem napięcia na pinie 3, 21 i 62 oraz masy na pinie 1 i 2
    Sprawdziłem bezpieczniki (miernikiem + kontakt spray). Jeden był spalony, ale po wymianie nic się nie zmieniło. Nowy bezpiecznik nie spalił się podczas testów i do tej pory jest ok.

Awaria wystąpiła już jakiś czas temu ale nie miałem czasu zająć się tym autem bo jest to takie małe hobby. Było tak, że auto przestawiłem z podjazdu na ulicę, ale 2h później już nie chciało odpalić.

Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić? Miałem jeszcze sprawdzić ciągłość przewodów CAN i K, choć dziwne żeby tak same z siebie padły. CAN jest na pewno ok na odcinku od sterownika silnika do skrzynki z wtyczkami w podszybiu koło wycieraczek.
  • Level 12  
    Masa jest ok podobnie jak napięcia. CAN działa bo cała reszta modułów komunikuje się ok. Link już dawno widziałem.
  • Level 12  
    ECU jest podmienione i na stole się łączy.

Dodano po 9 [godziny] 33 [minuty]:

Dzięki za wyrzucenie tematu z właściwego działu do początkujących, podczas gdy wszystkie możliwe (najprostrlsze) przyczyny zostały już wyeliminowane..
  • Level 12  
    Problem leżał w sterowniku. Poprawiłem luty eepromu i wstał. W aucie też jest ok i odpala.