Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z gazem w hondzie

Laszel 28 Wrz 2005 18:48 951 5
  • #1 28 Wrz 2005 18:48
    Laszel
    Poziom 9  

mam w aucie od paru dni gaz(honda crx 16.16v,instalacja firmy brc IIgeneracja bingo s4).po zalozeniu instalacji samochod stracil duzo na mocy.wciskajac pedal gazu bardziej albo do oporu samochod sie zamula(nie chce przyspieszac).w granicach od 4k do 5k obrotomierz prawie ze stoi.co moze byc przyczyna???

0 5
  • #2 28 Wrz 2005 21:45
    michailo
    Poziom 16  

take zachowanie wystepuje tylko na gazie czy na benzynie rowniez?

Jesli tylko na gazie to musisz ponownie odwiedzic warsztat gdzie montowales na ponowna regulacje skladu mieszanki bo wydaje sie byc za uboga

0
  • #3 29 Wrz 2005 13:03
    Slawek J
    Poziom 30  

To sie dzieje najczesciej jak warsztat montujacy instalacje gazowe czasem chce poeksperymentowac i bierze sie za rzadkie autka do przerobki. W koncu silnik i elektronika w hondzie trocche bardziej skomplikowana jest niz w polonezie. Moja rada wracasz do warsztatu i krotko mowisz ze nie jestes zadowolony i nie popuszczaj bo spewnoscia beda cie z bywac.
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Wrz 2005 13:16
    jaceksu25
    Poziom 19  

Mam u siebie w mitsu bingo s6 w siliniku 3.0 V6 i jest cacy.Wszelkich poprawek dokonalem sam, bo mialem takie samo zjawisko u siebie. 1 sprawa: dalem wiekszy mikser
    2: podwyzszylem cisnienie w parwoniku jednoczesnie modyfikujac parametry pracy actuatora ( przyspieszajac reakcje na wzbogacanie) oraz co najwazniejsze ustawilem tryb pracy na sport.
    Zuzycie gazu jest nawet tyci mniejsze niz na jezdzie eco.
    Potwierdza sie stara zasada: silnik musi swoje dostac ( chodzi o mieszanke) nie mozna bezsensownie zubazac..

0
  • #5 29 Wrz 2005 22:57
    mimi1972
    Poziom 12  

Faktycznie, ja w swoim Scenicu 2.0 (to nie jest 3.0 V6 jak u kolegi) również zmieniłem w swoim Bingo na "Sport" i jest nieźle. Pali tyle ile poprzednio (10-12l/100km w mieście) z niewielkimi odchyłkami na plus lub minus, ale na to może wpływać również ciężar stopy. Miksera nie zmieniałem, firma która mi istalowała gaz wiedziała co ma być żeby było dobrze. Program również od nich dostałem a interfejs (interface) zrobiłem sam.

0
  • #6 01 Paź 2005 16:08
    Łysy666
    Poziom 11  

Potwierdza sie stara zasada: silnik musi swoje dostac ( chodzi o mieszanke) nie mozna bezsensownie zubazac..[/quote]

Sluszna racja, niestety chyba tylko naszego kochanego poldzia i kanciaka mozna oszukac na gazie(mniej pala ale jazdy to juz nie ma wcale) z zachodnimi jest troche inaczej przy bogatszej mieszance motor ma kopa czyli tak jak inzynier to sobie zamyslal i samo spalanie jest wtedy mniejsze(wszystko zalezy jednak jeszcze od ciezaru prawej konczyny:D)
    przykrecac trza do tad aby nie bylo zadnych dziur w przyspieszaniu, bo w przeciwnym wypadku efekt bedzie odwrotny.

0
  Szukaj w 5mln produktów