Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mega kolumna na głośniku stx 42cm warto zobaczyć

rysiu126 13 Paź 2005 19:20 23935 65
    grubylolo
    Poziom 10  
    Kolimienka za****ta. 6/6
    planuje zrobic cos podobnego ale myslalem o Alphardach RW1200 ale juz mi odradzono a doradzono stx. co Wy o tym myslicie???
    Pozdro

Moderowany przez tomaszo:

Ostrzezenie - post totalnie nie na temat. Prosze przejrzec temat wyszczegolniony o zasadach forum...

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    rysiu126
    Poziom 14  
    hahahaha no właśnie mam lw 1200 jako subwoofer w skrzyni 100l i to jest totalne 0 przy mojej 40stx no może jak alfreda schowam pod biurko w kąt to trzesie troche ale jak sprawdzałem na pomieszczeniu ok 27m2 to stx stał w jednym rogu a lw w drugim całosc była pod technicsem su v90d (100w) i regulując balansem sprawdzalem co kto potrafi i szczeze powiem .....brak słów ...... naprawde alfred to był tylko zbędny opór nic ani widu ani słychu...... zero basu zaś kochanego stx-a czylem dosyć ostro w rzołądku i plucach można było impreze juz robić przy jednej kolumnie ale musi być do pary druga oczywiscie :D:D:D to juz będzie masakra tej jednej sasiedzi i rodzice mieli dosyć a druga w trakcie budowy :D:D:D:D jak lubisz dużo basu kolego to stx 42 .... polecam nie pożałujesz (ja nie żałuje:D) żadne 25cm ani 30 a wogule alfredy!!!!!! affee wogule nie nadaja się do kolumn!!! jedynie moze do samochodu
    ZOBACZYCIE JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ DWIE WYKOŃCZONE , MASKOWNICE MOŻE JAKIŚ ZNACZEK STX CZY COŚ DORZUCE PORZĄDNE SOPKI I ŚREDNIE
    -----------------------
    dzięki za ocenę :D

Prosze tak nie pisac - co to jest, blog?...

Arek11_1986
    Poziom 10  
    A mi ktos napisze jak zagrają takie kolumny :
    Wysokotonowy GDWT 9 / 80 8 ohm TONSIL
    Średni ARP-150-00/8 Rated noise power 50 W
    GDN-32-300-8-SC ( Jakies 160 wat RMS )

JAK MYSLICIE Pociągnie to 2x80 wat 8 ohm lub 2x120 wat 8 ohm dokładnie niewiem ile ma mocy ten muj wzmacniacz poboru ma cos koło 330 wat moze więcej niewiem :)

Ostrzezenie. Totalnie nie na temat - jak mozna komus w przedstawieniu projektu tak pisac? Od czego jest dzial Akustyka?...

jakubkrawiec
    Poziom 18  
    STX jak ma napisane 300 W to ma 300 W sinus. Wzmacniacz 2 x 80 W to może być za mało.
    Rocky Horror
    Poziom 31  
    rysiu126 napisał:
    !(!!!!!)

Miałem nadzieję że moda na te debilne ozdobniki odeszła, a tu... I potem wzorem takich tematów wszyscy to powielają!
    Rysiu126, z pewnością niektórzy nie mięli by nic przeciwko, gdyby to bezpowrotnie zniknęło z tytułu tematu.

A odnośnie samego przedmiotu tematu.. Co tu dużo mówić, przypominają się stare dobre Altuski :-) . A gdyby jeszcze okleina była czarna, to już dopiero!
    Z pewnością jeden z ciekawszych projektów wśród kolumn na forum DIY.
    rysiu126
    Poziom 14  
    przeprzszam za to ale to mój był pierwszy post i dopiero co odkrylem to forum ale zapomnialem o tym zaraz zmienie
    --------------
    dwie to będą wyglądać dopiero :D a czarny nie pasował do głosników nie bylo by ich widac a altusy mialy też okleine drewnipodobną
    karollo19
    Poziom 15  
    Witam!!

TO jest dopiero kolumna. Jak dla mnie 6/5 ;-). Dla mnie podoba się takie ułożenie głośników. Miałem zamiar tak zrobić w swojej (jeszcze robię), ale zrobiłem "bałwanka". Czyli jeden głośnik nad drugim.
    Mogłeś spróbować pomalować go na czarno przed okleinowaniem i dać jakieś srebrne obręcze. Stare altusiki tak miał. Wtedy to dopiero by wyglądało.

PS A na czym masz zamiar zrobić do tego zestawu suba? ;-) Może 2x Stx 42cm? (żart)
    Wtedy to dobiero byś miał basu 8-)
    panoramix
    Poziom 10  
    CZE kolumna nawet niczego sobie plusy za ustawienie przetwoeników , nieźle oklejenie. Jednak to co mi sie w niej osobiście niepodoba to wysoki ton i średnica, oraz materiał na wykończenie,wiem ze niekazdy ma dostep do forniru, albo nielbi sie bawic , ale jednak owiele lepiej sie prezentuje fornir.

___
    Prosze kontrolowac posty przed wyslaniem - literowki...
    tom
    DjHammer
    Poziom 12  
    Witam:) Co do kolumienki to wporzo robota ale widac pare niedociagniec .... przedewszystkim radził bym jak najszybcej wymienic ten glosniczek GDN-22-120-8-SC na sredniaka Stx estradowego ..... dać zwrotnice o których pan zapomniał <lol> np jakies Janbo w zaleznosci od podziału czestotliwosci..:) no troce za duze obudow:)) 130 l na Stx to troche kolosalnie:) jakies 90 by bylo okej:) ales pox pozdrawiam :):)
    rysiu126
    Poziom 14  
    hej musze wam powiedzieć ze ta kolumna to ''prototyp'' moj (eksperyment) dlatego ze skusiłem sie na te 117zł za 42cm bo 30 sa w podobnej cenie ale napewno 42cm zrobi więcej chalasu niz jakakolwiek 30 w tym przedziale cenowym i nie trzeba mocnego wzmacniacza 100 - 150 w i to samobujstwo dla uszu w pokoju 25m2!!
    -------------------------------------
    ja teraz napędzam ją kitem z jabla (100w) ale to bardzo marne 100w troche wiecej basy i przestery ale i tak rusza całym domem
    -------------------------------------
    NIE CZEPIAJCIE SIĘ TEGO '' ŚREDNIEGO'' BO JAK JĄ SKLADALEM TO NIE BYLO NIC Z ŚREDNICH CO MIAŁO 22 CM A SOPRAN TU JEST DO OZDOBY BO NIE MAM NIC NA STAŁE

Dodano po 5 [minuty]:

AAAA I ONA PRZEJDZIE UDOSKONALENIE JAK BĘDE ROBIŁ DRUGĄ takie jak: porządna zwrotnica dobrej jakosci sopran maskownicę jej zarzuce i morze na podstawke jakąś ja postawie ?
    a średni zostawie chyba daje średnimi tak ze pzez uszy przechodzi a ja nie przepadam za średnimi tonami wkońcu mam od tego korektor jak chce średnie to mam w karzdej chwili
    michal1568
    Poziom 12  
    jestes pewny co do sba 30
    rysiu126
    Poziom 14  
    sam mam suba na alphardzie lw 1200 i gra podobnie jak go schowam pod biurko i to tylko w małych pomieszczeniach a z 40 jest odwrotnie na większych pomieszczeniach pokazuje pazurki bas jest dużo mocniejszy! sam sie zdziwiłem ! wiem że 30 może lepiej gnać ale nie w tym przedziale cenowym!!!!!!!!!!!!!!!!!
    rysiu126
    Poziom 14  
    może ktoś doradzić jaki średni i sopran tu wsadzić ale musi mieć ramkę i pasować do reszty ja się zastanawiam nad stxem gds 22-120-4 cena w miarę i spl bardzo wysokie no i estradą zajezdza ;) a sopran chyba gdwk 11-200-4AJ ładnie wygląda i wmiare równo do 20 khz też ma spl około 91db 200w niby, a zwrotnice to nie wiem jaką może ktoś coś doradzi wmiarę taniego ale żeby przyzwoicie grało ? a wogule jak te zwrotnice stxa grają? ktoś wie?
    djsuchy
    Poziom 20  
    Witam. Konstrukcja ładna + za styl z altusów :) co do średniego wstaw tego gds/22/120/4/se - membrame mzoesz przemalowac zwykłym sprayem. Co do wysokiego zalezy przemysl czy bedziesz na nich robic imprezy czy uzywac tylko w domu. Jesli bedziesz brac je na imprezy sotaw ten tubowy jesli do domu kopółka moze byc

pzodr
    djsuchy
    damian-macaudio
    Poziom 11  
    cos ci z tym strojeniem niewyszło bas 42cm a bas refleks ile ma cm sred 5cm
    rysiu126
    Poziom 14  
    br ma 7cm i jest dobrze
    marcino2000
    Poziom 24  
    kolumienka całkiem całkiem. chciałbym usłyszec jak gra. przypomina mi altusa 140 brakuje tylko przełcznika no i nie ten kolor;) a jak ze srednimi tonami? nie zostaja trochu w tyle?
    marecek1522
    Poziom 10  
    Witam niedawno stworzylem taki sam sprzet jak i twoj:D:D: Jestem z niego bardzo zadowolony :Pmam do nich jeszcze subofer gdn 30-300-8 z wbudowanym wzmacniaczem a kolumny napedzam sharpem 8800 Polecam ten sprzed poniewaz daje mocnego kopa :))
    Grzegorz1989
    Poziom 11  
    stawiajac ja w pozomie...niezły stolik(-: jezeli gra tak jak wyglada to gratuluje pomysłu. szkoda ze nie stereo )-:
    pozdrawiam
    greg0rek
    Poziom 13  
    zdejmij prowizje. powiem szczerze masz jaja że coś takiego w pokoju eksploatujesz. osobiście sądze że to lekka przesada. ale wedle gustu. najważniejsze zeby tobie się podobały.
    Skipior
    Poziom 20  
    przeciez sluchajac takiego sprzetu to idzie popasc w autyzm... zamnknac sie w sobie... wogole nieodbierac bodźcy zewnetrznych... 6/6 po prostu massakrator :D
    MichagM
    Poziom 12  
    Człowieku po co ci taki wielki głośnik w domu Bo dla mnie głupota a nawet to nie jest Hi-end tylko po co pokazać ludziom że miam wielką pralke w domu i potężnie łupie aż 100 metrów słychaś spkojnie ale po co ci taki wielki głośnik chyba że ty lubić słuchaś głośno to uważaj na twoje zdrowie to może uszkodziś słuch i tak naprawde szkoda zdrowia i głupoty
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    MichagM - w teorii nalezy sie ostrzezenie za ten poscik.
    Po to jest ten dzial, zeby pokazywac swoje konstrukcje, po co komu co w domu to nie jest nasza sprawa. Sam mam 1,5 kW do dyspozycji i pytanie po co mi to bo starczy 10 W nie ma sensu.

Tymi glosnikami nie uszkodzimy sluchu... (w sensie nie tak od razu), o to niech MichagM glowa nie boli.

Mam taki maly update odnosnie tego GDNa 42-300... Ostatnio plenerowa impreza calonocna go wykonczyla, mianowicie odlutowaly sie przewody doprowadzajace na karkasie - czyli calosc do regeneracji sie nadaje. Pracowal bez przeciazenia, dostawal swoje 300W i po 4 godzinach padl. Jakos dziwnie nie zamierzam go regenerowac, zebym znowu nie zostal z jednym tylko (zamiast dwoch) subwooferem na sporej imprezie. Niestety, cewy mocne, ale taki detal psuje nieco wrazenie niezniszczalnosci.
    MichagM
    Poziom 12  
    Do tomaszo
    TO kup głośnik 56 może dla ciebie jest za mały głośnik to może jesteś zwariatem albo maniak-mocy żeby waliło ściane ?? To dla mnie choroba a jak nie mam prawdy to zapytaj mame albo tate a jak zobaczą to będe troche krytykowaś :P Ja nie mam problemu i nie mam takie wielkie pralki w domu . Po pierwsze jeśli głośnik ma 42' o mocy 20 wat i tak będzie grał głośniej niż altus 110 człowieku ja nigdy patrze na mocy tylko na jakość a ty tylko na bass i mocą walisz na odległość . A jak ktoś ma dyskotece albo impreze to opłaca ale po co dla mnie wystarszy 30' . Ja począstku musiałem pomóc i pracowaś , przygotowaś jak mają nagłośniś hale w spodku w K-ce w turniej w hokeja 2 lata temu a grały na głośnikach 30' ale i ich było cholernie dużo grały na głośnikach Celestionach i Yamachach i jedno nie pamiętam . Jak nigdy w życiu nie wezme większy niż 30' po cholery żeby po co żeby sąsiedzi wyprowadzali z bloku ??
    Kemel
    Poziom 1  
    Fajna kolumienka:) tylko zamiast dawać tam tego GDN-a 22 mogłeś wyciąć nieco mniejszy otwór i wsadzić jakiegoś GDM-a... poza tym wszystko ok;)
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    MichagM - teraz proponuje blokade pisania jak tak dalej pojdzie. Pomyslales co piszesz w ogole i po co? Ma to jakis wklad w ten temat? Chodzilo Ci, ze nie uzyjesz glosnika wiekszego od 30 cali? Zwariowales czy cos gorszego?

PROSZE PISAC na temat lub wcale, zle sie skonczy trollowanie! Jestes pewnien, ze mam przesledzic Twoje posty i wyciagnac formalne wnioski?

(TO BYLY pytania retoryczne, jesli nadal bedziesz pisal nie na temat - juz powiedzialem co sie stanie). Dosc spamu na tym forum.
    MichagM
    Poziom 12  
    DO tomaszo
    Mam dosyść już odpowiadaś i pisać z tobą .
    Dalej nie piszem bo mnie szantażujeś a po za ty masz psedo-kulture poprostu nie dajesz ludziom kulture i spokoju jak byś puścił muzyke głośno to ja odrazu zadzwoniłbym na policje to ci zabiorą. I nie mam szacunku do ciebie.
    Życze powodzenia

mega kolumna na głośniku stx 42cm
    jak oceniasz moją konstrukcję?
    może być a jeśli o wygląd to spoko