Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Demodulacja sygnału DVB-T na dwa odbiorniki

09 Mar 2020 16:05 327 2
  • Level 9  
    Witam

Potrzebuję urządzenie (demodulator) które pozwoli na separację danego programu o wybranej częstotliwości do oddzielnego wyjścia fizycznego ??

Wcześniej w swojej mini sieci tv zastosowałem modulator DVB-T (model Signal-400 COFDM Signal-400 HDMI SIGNAL) który generował sygnał w ustalonym paśmie. Sygnał ten został zsumowany z innym sygnałem TV poprzez sumator/spliter aktywny do jednego wyjścia.

Teraz chcę ponownie rozdzielić sygnał który wychodzi z sumatora na dwa odbiorniki obrazu, gdzie na jednym z nich chcę mieć podgląd tylko z jednego pasma (z modulatora DVB-T) przed zsumowaniem sygnałów.
  • Helpful post
    Level 28  
    O ile dobrze rozumiem, o czym piszesz, to zamiast specjalistycznych urządzeń, potrzebne są splitter i dwa odbiorniki DVB-T. Pierwszy odbiornik ustawiasz na częstotliwość dodatkowego sygnału z Twojego modulatora, a drugi odbiornik ustawiasz na wszystkie kanały z pominięciem tego dodatkowego. Czy o to własnie chodzi?

Również, jak potrzebujesz obraz do innych celów niż oglądanie na telewizorze/monitorze, to odbiornik DVB-T odgrywa rolę demodulatora, ma wyjście HDMI, w którym pojawia się zdekodowany obraz i możesz podłączyć do dowolnego urządzenia przyjmującego sygnał DVI/HDMI lub RGB lub SVideo lub CVBS (w zależności, w jakie wyjścia jest wyposażony dany odbiornik DVB-T).

Ewentualnie, jeżeli potrzebujesz mieć dwa gniazda w.cz., gdzie w jednym jest tylko telewizja, a w drugim jest tylko ten dodatkowy sygnał, to potrzebne są wzmacniacze kanałowe lub filtry kanałowe itp.

Potwierdź czy o to chodzi, albo doprecyzuj, co potrzebujesz i czego oczekujesz po tym "demodulatorze", o który się pytasz.
  • Level 9  
    Udało się poprowadzić nową instalację kablową i wystarczyło zastosować podstawowy spliter bez konieczności
    użycia demodulatora