Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie na dysk TV Samsung UE32EH5300

09 Mar 2020 18:06 135 2
  • Poziom 2  
    Witam.

Posiadam telewizor Samsung UE32EH5300. Chciałbym nagrywać programy z DVB-T na dysk zewnętrzny, jednak po podpięciu dysku dysk jest widoczny w telewizorze jednak po naciśnięciu przycisku REC na pilocie wyświetla się napis Niedostępny. Resetowałem TV do ustawień fabryczny, jednak na nic to się zdało. Po podpięciu dysku nawet nie wyświetla możliwość Testowania wydajności urządzenia (gdzie wg. instrukcji jest to konieczne aby móc nagrywać). Dzwoniłem na infolinię Samsunga, połączyli się zdalnie z TV ale fabrycznych ustawień nie zrobili bo... TV jest za stary i coś im się nie udaje. Wchodziłem w menu serwisowe jednak jest tam tyle opcji, że nie znalazłem nic na temat PVR i czy jest ono może gdzieś tam zablokowane i trzeba odblokować albo coś. Odpalałem program ruSamsungTVCommunicator, jednak wywala same powiadomienia (w dodatku po niemiecku) i na tym się kończy. Proszę o pomoc jeśli ktoś coś może wiedzieć na ten temat.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Nie wiem, czy w tym modelu nagrywanie działa, ale co do zasady należy najpierw w menu telewizora poszukać możliwości sformatowania dysku. Być telewizor w ogóle nie widzi dysku NTFS i wstępnie potrzebne jest formatowanie dysku na FAT32. Proponuję spróbować włożyć małego pendriva zamiast dysku.
    Dysk sformatowany przez telewizor nie będzie się nadawał do innych zastosowań, a przywrócenie z powrotem dawnych partycji wymaga pewnej wiedzy.
    Tak więc nagrane programy można będzie oglądać wyłącznie na tym telewizorze.
  • Poziom 2  
    Borutka napisał:
    Nie wiem, czy w tym modelu nagrywanie działa, ale co do zasady należy najpierw w menu telewizora poszukać możliwości sformatowania dysku. Być telewizor w ogóle nie widzi dysku NTFS i wstępnie potrzebne jest formatowanie dysku na FAT32.

Działa, pisałem z konsultantem na czacie i to potwierdził, dysk sformatowałem na FAT32 programem (domyślnie systemowo było do wyboru NTFS i exFAT). Opcji formatowania w telewizorze nigdzie nie mogę znaleźć.

Borutka napisał:
    Proponuję spróbować włożyć małego pendriva zamiast dysku.

Tylko, że wg. instrukcji nie można nagrywać na pamięci typu flash.

Borutka napisał:
    Tak więc nagrane programy można będzie oglądać wyłącznie na tym telewizorze.

Tak, wiem, ten nieszczęsny DRM.

Na infolinii konsultant radził serwis, jednak TV ma ponad 7 lat, nie ma sensu ładować się w koszty jak za jakiś czas będzie DVB-T i tak trzeba będzie STB dokupywać. Może jest na to jakiś sposób "domowy".