logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie auta typu miniwan do 8k PLN z niskim spalaniem?

LightOfWinter 10 Mar 2020 10:46 462 6
REKLAMA
  • #1 18521974
    LightOfWinter
    Poziom 38  
    Cześć,

    Zastanawiam się nad kupnem miniwan-a.
    Ze względu na sporą przestrzeń ładunkową.
    W tej chwili myślę o Citroem Xara Picasso z silnikiem 1.6 HDI 90 - 110 KM.
    Nie wiem czy to dobry wybór bo mogą być już to auta zamęczone.

    Auto będzie sporo jeździło po mieście i nie chcę żeby paliło 10l/100km.
    Silnik benzynowy wydaje mi się trochę słaby.

    Co polecacie?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 18522028
    spox247
    Poziom 18  
    Yaris verso d4d.
  • #4 18522315
    LightOfWinter
    Poziom 38  
    speedy9 napisał:
    W tej cenie wszystkie auta będą "zmęczone".
    Ale ze swojej strony bardzo dobrze wspominam Scenica II 2.0 Pb. Średnie spalanie 8,5l benzyny lub jakieś 10,5 gazu.


    To jest ciekawa propozycja.
    Mimo wszystko liczę że uda się kupić w miarę zadbany egzemplarz. Może z większym przebiegiem.
  • REKLAMA
  • #5 18525523
    malez4
    Poziom 23  
    Polecam Mazdę Premacy z benzyną 1,8. Mechanika nie do zarżnięcia. Gorzej z korozją, szczególnie tylne nadkola. Jak się poszuka to można znaleźć bez korozji.
  • REKLAMA
  • #6 18538560
    chojinka
    Poziom 29  
    Berlingo albo partner z silnikiem 2.0 hdi 90 lub 110 koni to auta bardzo tanie w eksploatacji i naprawdę idealne pod firmę lub rodzinę z małym budżetem. Silnik, osprzęt, skrzynia, wspomaganie, zawieszenie, to wszystko jest naprawdę porządne i na lata, jedynie rdza występuje. Fotele trochę małe ale nie ma to znaczenia na krótkich trasach. Tanie w utrzymaniu a 90 koni w miasto już wystarczy. Lepiej 110 szukać. Klima jest mało wydajna w tej dużej budzie jak w innych autach tej wielkości.
  • #7 18819842
    LightOfWinter
    Poziom 38  
    malez4 napisał:
    Polecam Mazdę Premacy z benzyną 1,8. Mechanika nie do zarżnięcia. Gorzej z korozją, szczególnie tylne nadkola. Jak się poszuka to można znaleźć bez korozji.


    Z powodu pandemi samochodu jeszcze nie zakupiłem.
    Niestety samochód nie powinien za bardo rdzewieć ponieważ będzie trzymany "pod chmurką". Więc jak go ruda będzie za bardzo lubiła może go zjeść razem z silnikiem ;)
    Udało mi się za to zobaczyć 2 sztuki miniwan-ów. Obie Xary. Oglądałem takie bo były stosunkowo blisko miejsca zamieszkania.

    Jeden był w stanie bardzo słabym - mnóstwo pourywanych części, fotele z różnych samochodów, nie sprawny akumulator itd.

    Drugi o dziwo w niższej cenie był w lepszym stanie ogólnym. Niestety miał spore wycieki w okolicach turbiny, nie szczelności. Ogólnie był dość mocno zaniedbany pod względem stanu technicznego - rocznik 2006. Stan wnętrza był akceptowalny - czyli ogolnie brudno, ale nie widać było większych uszkodzeń i defektów.

    Zamierzam teraz wznowić poszukiwania miniwan-a.
REKLAMA