Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE58MU6192 - telewizor padł po wahaniach napięcia

bodd85 10 Mar 2020 15:05 519 7
    bodd85
    Level 4  
    Witam.
    Niedawno zepsuł mi się telewizor, tego dnia były skoki napięcia i po nich telewizor już się nie włączył. TV oddałem do naprawy aby zrobili ekspertyzę dla ubezpieczyciela.
    Stwierdzono, że wahania nie miały wpływu na uszkodzenie telewizora. Uszkodzona została matryca, zasilanie działa normalnie. Czy mogę prosić serwis aby wpisali uszkodzenie matrycy przez skoki napięcia? Jak rozwiązać sprawę, dodam że TV miał dokładnie 25 miesięcy.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Freddy
    Level 43  
    Okres gwarancji/rękojmi już się zakończył więc w grę wchodzi jedynie ubezpieczenie sprzętu.
    Doczytaj w warunkach ubezpieczenia, czy obejmuje ono takie uszkodzenie.
    Zgłoś do ubezpieczalni. Ubezpieczalnia powinna mieć swojego biegłego, a nie żądać od zwykłego serwisu opinii.
    gumisie
    Level 43  
    bodd85 wrote:
    Jak rozwiązać sprawę, dodam że TV miał dokładnie 25 miesięcy.
    24 + 1 , więc wytrzymał okres "gwarancji". :wink:
    bodd85 wrote:
    TV oddałem do naprawy aby zrobili ekspertyzę dla ubezpieczyciela.
    Po co? :cry:
    Tak jak:
    Freddy wrote:
    Ubezpieczalnia powinna mieć swojego biegłego, a nie żądać od zwykłego serwisu opinii.
    Zgłoś ubezpieczycielowi awarię TV i nic nie wspominaj o jakiejś awarii sieci a tym bardziej że telewizor był w jakimś serwisie.

Piszesz np: "wieczorem, wyłączyłem a rano, już nie mogłem go włączyć".

Pozdrawiam
    bodd85
    Level 4  
    Zgłosiłem i poprosili abym wysłał im ekspertyzę . Minimalizują swoje zaangażowanie , w ogóle ciężko o rozmowę raczej polega to na wymianie maili .
    Chciałbym wiedzieć czy technicznie takie uszkodzenie mogło wywołać wahanie prądu .
    gumisie
    Level 43  
    bodd85 wrote:
    Zgłosiłem i poprosili abym wysłał im ekspertyzę
    A potem stwierdzą że serwis był nieautoryzowany.
    Freddy
    Level 43  
    bodd85 wrote:
    Zgłosiłem i poprosili abym wysłał im ekspertyzę
    Błąd, to oni mają mieć swego eksperta, a nie żądać od Ciebie ekspertyzy.
    Zgłoś uszkodzenie, podaj przyczynę, jak odmówią postrasz Sądem.
    Nie załatwiaj tego mailami, lecz listami poleconymi za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
    bodd85
    Level 4  
    Czytałem zapis ubezpieczenia jak zwykle ciężko o jednoznaczne odpowiedzi. Mogą poprosić właściciela o zrobienie ekspertyzy , ale nie powinni jeśli to jest duży gabaryt . Uważam że ten TV jest duży ,nie wiem co dla nich znaczy duży . Poproszę ,aby to ich biegły ustalił uszkodzenia i stan telewizora .
    Freddy
    Level 43  
    bodd85 wrote:
    Mogą poprosić właściciela o zrobienie ekspertyzy
    To jakieś kpiny - zapłacą Ci za tą ekspertyzę?
    Zrobisz Ty ekspertyzę, a potem powiedzą, że zrobiłeś po znajomości. Nie zgadzaj się na to.