Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSI DyskiCSI Dyski
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zna ktoś coś lepszego w tej cenie?

10 Mar 2020 19:56 216 4
  • Poziom 3  
    Czy zna ktoś lepszego laptopa od: (nie mogę jeszcze zamieszczać linków) techBite ZIN 14.1 w tej cenie? Na electro pl znalazłem za 800zł
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Praktycznie każdy komputer powinien być lepszy, chociaż dostanie go "w tej cenie" może być ciężkie.
    Nowego sprzętu, który miałby sens w tej cenie nie dostaniesz. To co znalazłeś jedynie delikatnie imituje komputer (ma zbliżony wygląd obudowy), natomiast bliżej mu technologicznie do tabletu (słaby procesor, "dysk" w postaci karty SD wlutowany bezpośrednio na płytę o rozmiarze 32GB - dla Windows 10 stanowczo za mało, brak możliwości jakiejkolwiek modernizacji, wydajność jeszcze starczy do przeglądania www, ale być może za chwilę będzie z tym ciężko). Jak dla mnie - ogólnie strata pieniędzy, tym bardziej że to chińszczyzna (więc jakość może być loterią).

Mając taki budżet kupiłbym jakiś poleasingowy sprzęt. Nawet 5 letni, będzie porządniej wykonany, wydajniejszy i będzie miał też rok gwarancji. Proponuję zobaczyć Lenovo T430s albo jeśli ma być mniejszy i lżejszy - Lenovo X240 czy ciut starsze X230. Paradoksalnie nowsze X240 będzie miało minimalnie wolniejsze procesory (bo z wersji M się zrobiły wtedy wersje U - czyli wolniejsze, ale bardziej energooszczędne, więc na baterii podobnej pojemności powinien taki dłużej wytrzymać). Warto sobie zostawić zapas na obligatoryjną wymianę dysku na SSD (czyli lepiej poszukać zadbanego egzemplarza za ~600zł i za ~200zł sobie wpakować dysk SSD 240-256GB na własną rękę).

A tutaj porównanie wydajności procesora I5 z laptopa T430s z Celeronem N4000 z chińczyka:
    https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-C...i5-3320M-vs-Intel-Celeron-N4000/m402vsm503050

Przykładowy komputer, który bym zaproponował:
    https://allegro.pl/oferta/laptop-lenovo-t430s-i5-8gb-320gb-win-7-10-kam-3g-8519468148 (ostatnio kupowałem, więc rzeczywiście stan był niezły, trafiłem baterię oryginalną na 4 godziny, do tego klawiatura US, bez naklejek (co w poleasingowych nie jest oczywiste) - wymieniłem mu dysk na SSD i całość się zamknęła za ciut ponad 800 złotych).
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Poziom 43  
    Ktoś tu na Forum sprzedaje Panasonica CF-19 za 800 zł. Nie znam lepszego komputera w tej cenie. :D
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    T430s bardzo fajny laptop. Mam takiego przed sobą, pięknie się na nim pracuje. Ma podświetlenie klawiatury i możliwość zamocowania napędu lub dodatkowej baterii, dysku. Matryca może być full hd, dotykowa. Obudowa jest odpowiednio sztywna. Żaden nowy marketowy laptop za 800 zł nie ma takich możliwości.
  • Poziom 3  
    Dzięki :) już zbieram na niego