Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec gazowy Vaillant ecoTECpro

10 Mar 2020 20:17 135 3
 • Poziom 2  
  Mam zamontowany piec gazowy Vaillant ecoTEcpro ze sterownikiem multiMATIC, do pieca podłączona jet czujnik temperatury na zewnątrz, na sterowniku mam ustawione godziny pracy pieca . Czasmi piec na dranem, przed godziną rozpoczęcia pracy włącza się i grzeje wodę co. Po wyłączeniu pieca i ponownym włączeniu piec jest w fazie spoczynku. W czoraj piec znowu włączył się przed czasem i dotatkowo miał zmienioną godzinę nie 6 a 5. Wcześniejsza praca pieca jest zwiazana z teperaturą na zewnątrz czy wynika z uszkodzenia sterownika. Do pieca nie mam podłączonego sterownika pokojowego.
 • Poziom 11  
  Witam Mam Junkersa ze sterownikiem cyfrowym. Jeżeli jest czujnik zewnętrzny to uruchamia on pompę obiegową jeżeli jest ok zera- ale ta wartość powinna być konfigurowalna. Jeżeli sterownik jest cyfrowy to piec będzie uruchamiany wcześniej w zależności od temperatury zewnętrznej i wewnętrznej (u Ciebie niem sterownika) odpowiednio wcześniej by zachować wartości rozgrzewania instalacji wg ustawionej histerezy. Jeżeli jest analogowy sterownik to włączanie pieca jest 0/1 poprzez przekaźnik. Raczej będzie miała wpływ temperatura na zewnątrz do ok 2h przed uruchomieniem kotła. Dla testów odłącz czujnik zewnętrzny i powinien odpalać o jednej godzinie.
 • Poziom 34  
  Gdzie masz zamontowany ten MultiMatic? Czy jest włożony w pulpit kotła?
  Jakie masz ustawione temp. na dzień i na noc? i w jakich przedziałach czasowych?
 • Poziom 10  
  Na regulatorze w poziomie instalatora Tryb Auto Wyłącz przestaw z eco na Noc lub obniżenie (nazwa zależy od wersji oprogramowania). Data i godzina jest poprawnie ustawiona?